Štěstí na dosah (2006)

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Štestí na dosah je toho zářným důkazem. Když už si člověk myslí, že ho postihla všechna smůla světa, tak se pořád ještě najde pitomec, který mu hodí další klacek pod nohy. Název filmu je velmi příhodný, jelikož toho štěstí v něm moc nenajdete. Ba právě naopak, hlavnímu hrdinovi se stává jedna nepříjemná událost za druhou. Will Smith zahrál bravurně a jeho motivační řeč k synkovi patří už teď k legendárním. 90%

Let's Dance (2006)

Ano, příběh je vážně hloupoučký, až to bolí, ale některé taneční kreace se mi docela líbily a ty musím ocenit. Herecké výkony byly však velmi průměrné a spíš se jedná o film pro teenagery, než pro dospělé. Ale na jedno podívání to určitě není ztráta času. 50%

Výchovný tábor (2007)

Peter Stormare je vskutku zrozen k tomu hrát padouchy a zlořády. Opět to potvrzuje touto rolí Dr. Haila, který si zde hraje na jakéhosi filozofa a vede v podstatě pracovní tábor pro nenapravitelné děti. Svou roli zahrál dobře, ale to je tak vše, co se mi na tomhle filmu líbilo. 40%

Metro (2013)

Katastrofický film, který dopadl opravdu katastrofálně. :) Začátek ještě ujde a zatopení metra není vůbec špatně provedeno, ale pak jsme zavření snad hodinu a půl v tunelu, kde se toho zrovna moc neděje. Jen sem tam nějaký ten průsak, valící se vagon metra nebo hádky mezi postavama, které jsou tedy nesympatické až hrůza. Chování jednotlivců je strašné, stejně tak i jejich dialogy. Nenašel jsem snad jedinou vtipnou hlášku za celý film - ano i v katastrofickém filmu by měl být občas pro odlehčení nějaký ten joke. Místo toho si pubescentka neustále někde zapomíná inhalátor, jako by to neměla být jediná věc, na kterou by měla myslet. Pubescenta pro změnu málem přimáčkne metro, nějakou prapodivnou záhadou se tak nestane, ale Supermana jsem tam neviděl, ani Edwarda z Twilightu, že by vagon odstrčil. No nic, prostě moc od toho nečekejte. 40%

Na hraně zítřka (2014)

Nemám problém dát vysoké hodnocení, pro mě se totiž jedná o perfektní akční sci-fi, u kterého jsem se ani na vteřinu nenudil a jen mě pak po necelých dvou hodinách mrzelo, že už je konec. Mnohem lepší, než nějaký profláklý Transformers, z kterého jsou pořád všichni paf. Tom Cruise podal opět parádní výkon, stejně jako v Oblivionu, prostě záruka kvalitní podívané. Emily Blunt to v exoskeletu hodně seklo a spolu s Tomem jim to na plátně výborně klapalo. Vizuální stránka pak je dokonalost sama. Nápad s časovou smyčkou už tu párkrát byl, takže není to nic nového, přesto nám zde ukazuje mnohem rozsáhlejší možnosti. Více takovýchhle sci-fi snímků. 90%

Divoška (2008)

Průměrný teenagerský film. 55%

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Poirota moc nemusím a už vůbec jej nesleduji pravidelně, ale tenhle díl se mi líbil, ač jsem uhodl oba vrahy již v počátku vyšetřování. Plavba po Nilu velmi poutavá a Egypt jsem si užíval. 70%

Vyhazovači (2008)

Celý film na mě působil již od začátku děsně amatérsky, přesto se mi líbil styl vyprávění i samotný příběh. I když podobných příběhů se stejným námětem už tady bylo požehnaně, tak Vyhazovači mají něco do sebe, co mě nutilo se dívat pořád dál a dál. A nakonec jsem toho nelitoval, protože závěr jsem opravdu takový nečekal a mohu říct, že mě i malinko dojal. Herecké obsazení bylo kvalitní (především Colin Salmon), až na samotnou hlavní postavu (bohužel), ta mi byla hodně nesympatická. Dialogy byly někdy dost zavádějící, jednoduché a nic neříkající, ale nikdy ne trapné. Celkový dojem z filmu po shlédnutí jsem však měl lepší, než jsem očekával a minimálně jednou stojí za to Vyhazovače vidět. Nejde přímo říct, že by se jednalo o motivující film - jsi nula, tak se sebou něco dělej. Ale svým způsobem v tom někdo motivaci vidět může. Jen pochybuju, že by bylo možné změnit povahu člověka natolik, aby se z celoživotního posránka, který pořád jen před něčím utíká, stal za pár dní bijec. Lidi se mění, ale povaha se jen tak změnit nedá, člověk to musí mít v krvi. Prostě jsem to hlavnímu hrdinovy vůbec nevěřil. Závěr je určitě na pět hvězd, lépe by se s danou tématikou zvládnout nedal. Ale hodnotí se celý film, kde už to není tak působivé. Ale váhám, protože tři jsou málo a čtyři zase moc. :) Dám ale slabší 4 s tím, že si to možná někdy v budoucnu rozmyslím. 70%

Černobylské deníky (2012)

Nápad skvělý a musí se ocenit, bohužel kvalita zpracování se zase musí chtě nechtě zkritizovat. Většinu času jsme totiž ve tmě, kdy nic nevidíme. Když už něco vidíme, tak pouze stíny, nebo jen se něco rychle těžko postřehnutelně mihnout v záběru. Lekačky moc nefungují a tak nám zbývá jen ta atmosféra málo probádaného Černobylu, která koneckonců také šla udělat daleko lépe. Hysterky v hororech mě štvou už delší dobu, takže to už je jen tak na okraj. Asi by to bylo spíš na dvě hvězdy, ale zase takový průser to u mě nebyl, i přes všechnu tu kritiku. 55%

Noe (2014)

V kině bych jistojistě spal, zvlášť při těch dlouhých scénách bez obrazu. :D Pro mě velké zklamání a dále nemám potřebu se k tomu více rozepisovat. 45% - z úcty k Russellu Croweovi.