Rockeři (1994)

Dost dobrá komedie s celou plejádou výborných herců, mezi kterými vedou Brendan Fraser a Adam Sandler, Nina Siemaszko je k nakousnutí ;). Výborná komedie na odreagování a také plíživě skrytá, přesto nadmíru trefná kritika hudebního průmyslu, producentů, rádií atd. Rock 'n Roll!

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Čekal jsem to mnohem horší a tak jsem pochopitelně příjemně překvapen. Tvůrci vsadili na osvědčenou symbiózu známých a neznámých herců, hezkých holek, skvělé hudby a mnoha dalšího. Dokonce mám pocit, že film s ubíhajícím časem nabírá na kvalitě. V mém oblíbeném teen žánru rozhodně nadprůměr, jen škoda, že hlavní roli nehrál Eli Marienthal, představitel malého Stifflera v prvních dílech.

Osm bláznivých večerů (2002)

Velmi příjemný filmek o kouzlu Vánoc a Chanuky. Příběh židovského chlapce Daveyho, který se po smrti rodičů stává sobeckým chuligánem. Pak však dostane šanci. Faktem je, že film díky několika vulgaritám pro nejmenší rozhodně určený není, ale i tak je to pohodový prázdninový snímeček. Animace se mi moc líbila a klobouk dolů před Adamem Sandlerem. V životě bych neřekl, že dokáže takhle namluvit řadu postav.

Eddie Murphy Delirious (1983) (pořad)

Výtečný letitý stand-up Eddieho Murphyho odehrávající se v krásné Constitution Hall v Washingtonu, D.C. Eddie předvádí nezkrotný výkon a dokazuje, že je skvělým komikem a showmanem. Klasika stand-up comedy.

Poltergeist (1982)

Jak říká Eddie Murphy: "Proč běloši, když jim začne strašit v domě, prostě nevypadnou?" :D

Training Day (2001)

Hodně dobrý film, který je složen z klasických dvou vrstev: když vypnete mozek tak je to pro vás jen zábava, ale jinak film dokáže přinutit k zamyšlení, zamyšlení nad tenkou hranicí mezi dobrem a zlem, nad relativní povahou všeho, nad práci policie atd. Ve filmu je totiž jen málo jasných, černo-bílých postav, většina jsou různé odstíny šedé. Obsazení rolí je vynikající. Počínaje skvělou hlavní dvojící, přes nejrůznější postavičky až po slavné rapery. Fuqua film zvládá kočírovat a diváka vtáhnout do "demokracie v L.A." (politologové z UP vědí ;)). Výsledkem je drsná jízda, která končí tak jak musí.

Trestná lavice (2005)

No, tak Peter Segal kvalitativně značně stoupá. The Longest Yard je směsicí všeho možného, včetně narážek na první film, ve kterém hraje hlavní roli Burt Reynolds. Adam Sandler je jako vždy dobrý (hlavně úvodní honička mě pobavila), Chris Rock sype typické perlivé hlášky a zbytek herců taky není špatný. Potěší lahůdkové záběry jednoho z nejtvrdších sportů planety i Afro Američan Switowski. :) Nakonec bych jen dodal, že dobrá polovina strážníků má německá příjmení a všimněte si také těch "nazi" šedých uniforem, když přicházejí na finálový zápas ...

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Jednoduchý klasický příběh s Adamem Sandlerem a obžaloba honby za penězi a života v prudkém tempu. Vtipných scén je dostatek. Nemohu si pomoct, ale Winona Ryder se mi tu neskutečně líbila, i když místy působila nedůvěryhodně, ba až uměle. A jako bonus John McEnroe a Rev. Al Sharpton.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

Další hrubozrný americký snímek odehrávající se v Evropě. "Starého" Deuce Bigalowa jsem měl rád, ale tohle už je moc. Málo vtipné a až moc prosťounké. Po Eurotripu filmařům spílali Slováci, teď tak činí Nizozemci a Kanaďané (nemluvě o klasicky zesměšněných Francouzech). Není se čemu divit.

Michael Collins (1996)

Výborný životopisný film o krátkém, leč intenzivním životě Michaela Collinse, národního hrdiny, který dal Irsku první jakous-takous nezávislost. Film zdobí svižné tempo, dobrá atmosféra, krásná hudba a vynikající výkony, proto jsem schopen odpustit několik dost závažných historických nepřesností.