Eight Diagram Pole Fighter (1984)

Sedm synů s otcem z rodiny Yang je zrazeno v bitvě a napadeno nepřátelskou přesilou, přežít se podaří pouze pátému a šestému bratrovi, ale jeden o druhém neví. Šestý bratr se vrací domů, ale není plně při smyselech a v každém vidí soupeře. Pátý bratr se snaží najít útočitě v chrámu a stát se mnichem, ale opat ho nechce přijmout... Snímek nabídne zajímavé souboje, kde se jako zbraň používá dřevěná hůl. Ze začátek filmu tolik nenadchne, ale vše se rozjede se vstupem pátého bratra (Gordon Liu) do kláštera. Režisér Chia-Liang Liu si zahrál v malé roličce. Film je založen na pravdivém příběhu muže, který poté co je zabit jeho otec a bratři, vyvine styl Yang Ga Ng Long Baht Gwa Kwun (Yang Family 5th brother eight diagram pole).

Legenda jménem Bruce Lee - Cesta za slávou (2008) (TV film)

Tento snímek a film Legenda jménem Bruce Lee - Ocelová pěst vznikli každý sestřihem epizod z padesátidílného seriálu The Legend of Bruce Lee (2008). Výkonným producentem seriálu byla Shannon Lee dcera Bruce Lee.

Li Xiao Long chuan qi (2008) (seriál)

Bruce Lee je skutečná "LEGENDA", protože se o jeho inspirujícím životě točí nové dokumenty a životopisy a důkazem je i tento seriál. Mé hodnocení se týká pouze filmu Legenda jménem Bruce Lee - Ocelová pěst (vydavatelství Urania), který zde měl svůj samostatný profil, ale stal se z něho seriál. Ono to úzce souvisí, protože tento snímek je složen sestřihem epizod z padesátidílného seriálu The Legend of Bruce Lee (2008). Na snímku (seriálu) je vidět menší rozpočet, ale není to tak hrozné.

Projekt X (2012)

Thomas (Thomas Mann), Costa (Oliver Cooper) a J.B. (Jonathan Daniel Brown) se snaží uspořádat narozeninový večírek, kde by oslavili Thomasovy sedmnácté narozeniny. Vše jde ze začátku podle plánu, ale s narůstajícím počtem návštěvníků se vše začíná vymykat z rukou. Většina filmu je natočena netradičně z pohledu kamery Daxe (Dax Flame), který celý večírek dokumentuje. Určitě vyčnívají scény s nasraným liliputánem, přivázání pejska k nafukovacím balónkům a drogový dealer T-Rick (Rick Shapiro) s plamenometem.

Výcvik 36. komnaty (1985)

Fong Sai-Yuk je zdatným bojovníkem, ale není bystrým studentem ve škole. Díky svým vylomeninám dostává bratry a rodiče do zbytečných problémů. Proto je matkou poslán s bratry do kláštera Shaolin, aby unikl potrestání, ale i nadále způsobuje trable. Výcvik 36. komnaty (1985) nabídne docela dost akce, ale předchozí díly příběhově nenavazující trilogie 36 komnat Šaolinu (1978) a Návrat do 36. komnaty Shaolinu (1980) byly lepší.

Gigant Shaolinu (1980)

V souboji s bandou "Tří draků" je Jin Tien-yun zraněn a dostane se mu pomoci od mladého bojovníka jménem Gao Jian, kterého Jin začne tajně učit kung-fu. Gao Jian musí opustit svoji školu, ale když se s odstupem doby dozví, že byl Jin Tien-yun zákeřně zabit, vydává se ho pomstít. Ve filmu mi moc nesedlo odlehčení v podobě vtípků a to i během soubojů. Před léty by to bylo za čtyři hvězdy dnes pouze za tři.

Opičí král (1986) (seriál)

Seriál jsem viděl celkem dvakrát, ale vždy mi utekla jedna epizoda a to jak se k putující partě přidal Písečný mnich. Hodnocení je silně ovlivněno nostalgií, protože jsem v současnosti znovu neviděl. Momentálně vyhlížím film s Opičím králem The Monkey King (2012). Zhlédnuto všech 25 epizod.

Fist of Fear, Touch of Death (1980)

V tomto případě muselo asi hodně lidí hodnotit pouze podle jména Bruce Lee, protože jeho záběry jsou ve filmu archivní (archive footage / nejspíše půjde o nepoužité záběry ze starších filmů). Zdejší hodnocení 70% od 44 hodnotících je ve velkém kontrastu k hodnocení na IMDB 2.0/10 od 904 hodnotících.

Mistr Shaolinu (1979)

Chi San je pověřen důležitým posláním a po třech měsících se vrací do kláštera Shaolinu, který je napaden a zničen. Od mistra, kterému nezbývá moc života, dostane za úkol znovu Shaolin vybudovat. Pai Mei jako filmová postava mi byl ve snímku Kill Bill: Vol. 2 (2004) nějak povědomý, protože jsem ho viděl poprvé zde v tomto snímku před hodně dávnou dobou a nyní v repríze.

Ten, který láme kosti opět bojuje (1979)

Jang Lee Hwang jako Rubber Legs v roli záporáka opět nezklamal. Stejně tak jsou nezapomenutelné jeho dva legendární filmové souboje s Jackie Chanem ve filmech Škola hada (Snake in the Eagle's Shadow, 1978) a Mistrův syn (Drunken Master, 1978).