Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Všechno špatně. Atomová blondýna se snažila být kůl a trendy, tak si oblékla bordelky, neonovou bundu a perlový náhrdelník, namíchala pivo s vodkou a myslela si, že takhle budou všichni spokojení. Prdlajs. Skončilo to klasickým nesourodým mixem stylů a inspirací, atmosféru osmdesátek se snaží marně (a povětšinou trapně) navodit náhodná kompozice dobových šlágrů a popkulturních artefaktů. Čarlíza dobrá, jinak velký špatný.

Nejlepší muži (2012) (TV film)

Standardní, melodramatický scénář s audiovizuálem na úrovni britské seriálové produkce z 90. let. Takhle poutavý, inspirativní příběh by rozhodně zasloužil mnohem ambicioznější zpracování.

Anihilace (2018)

Po po všech stránkách vydařené Ex Machině se tentokrát Garland moc nepochlapil. Veskrze průměrný, tisíckrát přežvýkaný námět příjemně oživuje alespoň nějaký pokus o psychologii postav (což je v rámci žánru malý zázrak), a hlavně originální design duhového světa a jeho obyvatel (zmutovaný méďa, květinoví lidé atd.). Rozhodně to bude jedno ze zajímavějších sci-fi tohoto roku, ale za pár let si na to sotva někdo vzpomene.

Hladoví (2017)

Mám rád podobné výlety mimo mantinely, takže v rámci zombie žánru silná čtyřka. Indie atmoška, pomalé tempo, jemná, jemňoučká psychologie postav a stejně podprahový, skoro nezachytitelný humor. Škoda, že tvůrci nezainvestoivali do schopnějšícho kameramana, protože těch pár surreálních scén (zombie věže) by si to rozhodně zasloužilo.

Čarodějnice (2015)

Artové, syrové horrorové drama, uhrančivé spojení rané Polanského tvorby s atmosférou Goyových obrazů. Bez lekaček a natvrdo. Krása.

Green Room (2015)

Oi, to byla řežba! Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl nějaký slasher, který by jen dokola neopakoval milionkrát přežvýkaná a vyplivnutá schémata. Green Room osvěžil a pobavil, dva malé hákové křížky pro Imogen a sira Patricka.

Uteč (2017)

"Uteč" je vlastně zajímavou, moderní variací na ideu "Stepfordských paniček", kterou bohužel kazí hluboce podprůměrné provedení. Dojem mi nejvíc zkazila odfláknutá hudba, která (snad kromě lehce Suspiriovského ústředního motivu) smrdí soundtrackem k nějakému osmdesátkovému krimiseriálu. 100 minut syntetických smyčců a plinkání na harfu, šmarjajozef.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Už první řada byla obstojná, každá další pak nastavuje laťku stále výš - držím palce, aby se tato tendence udržela. Krásně natočený, melancholický díl "San Junipero" řadím mezi osobní TOP5 zážitků v seriálové tvorbě.

Wonder Woman (2017)

Celkově slabota, ale - na Dia - ty dialogy... ""It looks very good.| Very good.|How is she doing?|She's good."

Toni Erdmann (2016)

Tak tahle podivnost šla totálně mimo mně. Nulová chemie. A je to divné, protože podobné počiny se mi obvykle líbí.