• Western

Osamělá hvězda (1996)

Kritici se mohli rozplynout, ale faktem je, že k dokonalosti má film daleko. Hlavní dějová linka je sice dobrá a herci super, ale Osamělá hvězda obsahuje též mnoho nezajímavých scén, které film neskutečně hloupým způsobem brzdí. Celá vojenská episoda se synem černého majitele baru je úplně zbytečná, nudná a film  protahuje minimálně o třicet minut. Bez toho bych dal 4.

Nesmrtelná teta (1993)

Dříve se mi tato pohádka zdála být celkem slabá a bez atmosféry, ale v porovnání s dnešní produkcí je to skoro jako pohlazení po duši a Bohdalka to zahrála fantasticky. Z ostatních mám smíšené pocity. Bobuľová uměla mrchu zahrát uvěřitelně, ale někdy jsem měl pocit, že ji hrála i když neměla. Filip mi lezl občas na nervy, protože nevypadal rozumně, ale spíš si na rozumného jen hrál. :-)

O zatoulané princezně (1987)

Škoda, že většina času je tak nějak o ničem a samotný příběh začne až po hodině a pak ještě ke všemu přijde natahovaný konec. Když už se rozjede, tak je to dobré, s klasickou atmosférou českých pohádek, chvílemi je to i dost temné, a to i díky jednomu z nejlepších čertů Ladislavu Křiváčkovi.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film) odpad!

Nemilosrdně posílat podobné pohádky do odpadu a možná pak autorům konečně dojde, že je to nekoukatelné.

Memento (2000)

Dobré, akorát ke konci člověku dojde, že polovina událostí je pro příběh úplně irelevantní....

Nový svět (2005)

Existencionální ;milostný příběh z počátků kolonizace nového světa a s dvojnásobně hořkosladkým koncem. Skvělá hudba. Příběh má dvě roviny a vlastně i dvě z části se prolínající poloviny. Jednak je příběh vyprávěn z pohledu inteligentního kolonizátora a jednak z pohledu inteligentní domorodkyně. Dokážu si představit, že režisérský sestřih obsahuje prolínající se scény kapitána vydávajícího se za dobrodružstvím (v kino sestřihu pouhá jedna jediná scéna z jeho cest, což působí nedotaženě. Přitom na Colina Farrella se kouká skvěle, takže to je škoda).

Paroží (2021)

Taková unavená venkovská variace na Vetřelece. Beze spádu, bez napětí, dlouhé záběry jak někdo zírá.... Všechny charaktery vypadají na pokraji psychického zhroucení. Na konci se ukáže paroháč, který je celkem povedený a to je vše přátelé....

Co dělat v Denveru, když člověk nežije (1995)

Jak film pokračoval, tak se mi přišlo, že se režisér rozhodl pořád víc a víc napodobovat trapnou epizodičnost Tarantina, což byla veliká chyba a film to poslalo do průměru.

Mistři hrůzy - Pelts (2006) (epizoda)

Tohle točil Argento a já to vůbec nepoznal. Podle mě mu vůbec nesednul příběh, který není kdo ví co. Až poslední výtahová scéna lehce připomene Deep Red. To Carpenter udělal svůj díl mnohem stylověji.

Polda (1988)

Béčko o policajtovi, který se snaží dopadnout sériového vraha. Mám pro tenhle typ filmů ze staré školy slabost. Drsnej James Woods s metodami poldy, kterej jde i za hranu zákona, aby vyřešil případ, dobře napsané dialogy a skvělá atmosféra špinavejch koutů Los Angeles.