• Western

Hoří, má panenko (1967)

Film jsem dřív moc nechápal a měl ho za nudný. Dnes musím uznat, že je velmi dobrý, ale mrzí mě, že Forman neukázal jedinou postavu s empatickým cítěním a s dostatečnou (sociální) inteligencí. Když dědovi shoří chata a lidé mu dají akorát listy z pitomé rozkradené tomboly, přišlo mi to od Formana až přehnaně neuctivé a nespravedlivé k lidem z vesnice.

Hospital Massacre (1981)

Obskurní slasher silně inspirovanej prvním a druhým Halloweenem (postava vraha, nemocniční prostředí) a dalšími ranými slashery jako např. My Bloody Valentine (odhalení vraha) nebo Pátek třináctého (hudba). Bohužel už ho zřejmě zasáhla cenzura, takže vlastně všechny vraždy jdou tak nějak mimo záběr. Ale alespoň tam nechaly dudy. :-D Chvílema jsem si kvůli ryze béčkovým hereckým výkonům a počínáním vraha, nebyl jistej, jestli to nemá být náhodou komedie. Název Hospital Massacre plně vystihuje dění na obrazovce. Náš vrahoun postupně vykosí snad celou nemocnici !!, když se snaží manipulacemi s lékařskými zprávami udržet v ní naši prsatou hrdinku. Ale jak znám mentalitu režisérů 80. let, tak to asi fakt bylo myšleno v té době vážně. :-D Není to pro žánr důležitý film, ani nijak moc dobrý, ale alespoň nenudí.

Host (2020)

Seance po internetu a někde v půli přijde i ten bubák... Zajímá tohle vůbec někoho? Žádný příběh, ploché charaktery, zkrátka nic, co by zaujalo, takže i ta necelá hodina mi přišla zdlouhavá.

Hotel Inferno (2013)

Nakonec zvedám na 4, protože to je skutečně velmi zapamatovatelný kousek, kterej po neuvěřitelně drsném a celkem uvěřitelném úvodu sám sebe podkopává stále horšími a horšími triky.

Hotel Inferno 2: The Cathedral of Pain (2017)

Totální brak, ale zajímalo mě s jakou šíleností režisér přijde v další místnosti a jak bude vypadat. Esteticky je to totiž brilantní (katedrála se mi hodně líbila) a nápadů je dost (vykuchaná batolata patří k tomu zapamatovatelnějšímu), masky démonů klasický osmdesátkový gumáci + nějaké to ne moc povedené CGI. Hudba je atmosférická, ale bát se nebudete, na to je tady toho masakrování až moc a taky dopředu víte, že hlavní postava nemůže chcípnout před koncem. :=) V podstatě stejný krvák jako například Braindead, což mě ale nebavilo. Natočený je to z vlastního pohledu. Kdyby to měl dělat takto každý, tak to jistě brzy omrzí, ale jednou za čas je to docela zajímavý.

Hotel Inferno 3: The Castle of Screams (2021)

Tak tohle už je jenom taková pohádka pro dospělé s čarodějnicemi, hradem a monstry, ale nevadilo by mi, kdyby to dávali na Vánoce na ČT místo obvyklých dementních čertíků. :-D

House of Darkness (2022)

Dobře napsaná lehce komediální konverzačka s pěknou gotickou atmosférou. Lepší než všechny ty nudné omleté masakry úplně o ničem jako (už) loňské Terrifier 2, Pearl apod.

Hrabě Drakula (1970) (TV film)

Na tv zpracování místy skutečně skvělá atmosféra. Když Harker utíkal z hradu, běhal mi mráz po zádech. Co filmu škodí jsou nevyrovnané herecké výkony. Zatímco Harker v podání Jana Schánilce je až na menší příliš dramatické momenty pozoruhodně ztvárněný, Racek Drakulu zahrál bez jakékoliv vášně, doslova bezživotně a nevyvolal ve mně žádné emoce. To co filmu dává černobílý obraz a depresivně laděná režie leckdy plná romatických obrazů, dokáží lehce zkazit viditelně přehrávající herci v menších rolích. Ještě mě zaujala Hana Maciuchová, která tu byla tak sexy, že bych ji ochutnal i přesto, že netrpím upírstvím. :-)

Hrabě Monte Cristo (2002)

Klady: obsazení, některé velmi efektivní sekvence jako věznění či objevní pokladu, . Zápory: Velmi slabý scénář, kde je moc úplně zbytečné akce a který neslouží příběhu.

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Po letech si snad můžeme bez výčitek už přiznat, že i přes některé chyby jde o nejlepší a nejpřitažlivější zpracování románu a Depardieu je v roli uhrančivý (až na to vězeňské panděro).