Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Mix odlehcenosti a zaroven desu se tady povedl vlastne dokonale. Pro fanousky Startreku bod navic.

Dunkerk (2017)

Na velkem platne by to asi vypadalo o dost lip, ale to je tak vsechno. Jinak chladne, bez emoci (zrovna tady by se delsi stopaz hodila imho). Casove linie ok napad, ale vlastne naprosto zbytecne a casto neprehledne. Nevim, Nolan mi uz od posledniho Batmana prijde jako nabubrely a sebestredny sasek, ktery resi vsechno, krom scenare a emoci postav. PS: Osobne mi lehce netradicni hudba sedla, ale chapu, proc spouste lidi ne

Dark (2017) (seriál)

Cekal jsem vic, ale nebudu zastirat, ze jsem mel castokrat problem udrzet pozornost. A ano, z velky casti proto, ze to je nemecky a ja si tak nejak asi uz odvykl titulky sledovat titulky a orientovat se v Evropskych krestnich jmenech. V kombinaci s pomalym a slozitym dejem to neni uplne idealni. Reci o nejlepsim serialu jsou dost mimo, spousta logickych lapsu v chovani postav a spousta prazdnych scen. Logicke lapsy v ramci cestovani casem nema moc smysl rozebirat po prvni serii, ktera nechava spoustu veci na dovysvetleni. Coz je dalsi problem. Posledni dva dily diky vysvetlovackam sice dostaly opticky spad (alespon pro me), ale zaver tim padem pada v ramci atmosfery, kterou tak, az urputne buduje celou dobu. Trochu tyhle posuny v deji priste rozlozit a nenechavat az na konec by urcite pomohlo. PS: xkrat zminovana podobnost se STRANGER THINGS, ktera je tady nekolikrat zminena je fakt hloupa berlicka. Krom toho, ze je to z podstaty castecne retro (jee osmdesatky tvl), tak nejzasadnejsi podobnost vidim v tom, ze predloha by klidne od Stephena Kinga mohla pochazet, takze, kdyz uz zminovat inspiraci, tak bych miril spis tam.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Potvrzuju, co vicemene resily recenze i komentare tady. Takhle odlhcenej, ale zaroven fungujici film je treba pochvalit.

Souboj pohlaví (2017)

trochu me mrzi nedoresena posstava Carrella na konci, ale jinak v poradku

I Love You, Daddy (2017)

Ten film ziskava na kvalite prave tim, co ho, resp. Louise provazi. ta katarze je docela slusna

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Tam kde, se prvni Kingsman predvadel, se druhy jen, a o dost hur opakuje. Tam kde prvni balancoval na hrane prepalenosti a banality, tady se dvojka bohuzel neboji niceho. Takhle uplne ne no. Nelituju, ze jsem to videl, ke trem hvezdam to ma blizko, ale ve srovnani s prvnim dilem si to vic nezaslouzi imho

Jumanji (1995)

hvezda navic za nostalgii

The Jim Jefferies Show (2017) (pořad)

Samozrejme se neda ubranit srovnani s Las Week Tonight a v prvnich dilech ta krecovitost byla vcelku znat, ale scenaristi i Jim se z toho pomerne rychle vyhrabali a druha pulka prvni serie se uz tvari mnohem vice sebevedome a sobestacne. A co si budeme povidat, takovych poradu neni v momentalnim klimatu nikdy dost.

Gerald's Game (2017)

Hvezda navic jen za to, ze se nekdo pokusil tuhle predlohu zfilmovat. A podarilo se mu to hodne slusne