Skrytá čísla (2016)

Prijemnej film, presne to, co jsem od toho ocekaval. Oscarova nominace je samozrejme uplne mimo a popravde si tolik nemyslim, ze by na ni tvurci tolik tlacili. Na druhou stranu si to tady mysli spousta lidi a zamerne kvuli one nominaci snizuje hodnoceni, coz mi prijde trosku pokrytecke. Ale co uz...zaslouzene ctyri hvezdy

Oklahoma City (2017)

Dokument je nejzajímavější v tom, že se převážně soustředí na historii a motivy celého činu a nebere si servítky střílet i do vlastních řad. V momentě, když od toho v poslední třetině upustí, ztrácí tím trochu navrch, ale pořád je to slušná práce

Channel Zero (2016) (seriál)

Slusna atmosfera, ale mohlo to jit jeste dal, mit to v rukouk zkusenejsi reziser a vetsi rozpocet. Jak uz bylo receno, Delka 6ti dilu to zachranuje, ale vetsi spad by tomu neuskodiil. Trosku promarneny potencial, uvidime, co druha serie. Jo a Paul Schneider je teda celou dobu na presdrzku, v Parks and Rec mi to davalo smysl, ale tady hraje uplne stejne nevzrusive a trosku z toho ten jeho kozenej ksicht couha

Táta šampión (2009)

Nebyt synacek tak prehnana karikatura a mit to o trosku dotazenejsi zaver, tak by to fungovalo asi lip, ale stejne to byla zabava. Velmi specificka zabava, az se vlastne divim, ze je to na 63 procentech. Takovych filmu se moc nevidi, to zonglovani se zanry a naprosta nepredvidatelnost je plus (i kdyz se to nepodarilo uplne ukocirovat)

Zakladatel (2016)

Slusela by tomu mnohem vic miniserie, nez film, protoze i pres svou delku film klouze jen po povrchu a spoustu zajimavych veci vynechava. Pritom ale paradoxne nenudi, jen nevzbuzuje moc emoci

Legion - Chapter 1 (2017) (epizoda)

hodne autorska vec, coz je videt, rezie i kamera na jednicku. trochu skoda nekterych chudsich zaberu v druhe polovinie. urcite me zajima, co bude dal a jestli krok s formou udrzi i obsah

Než jsem tě poznala (2016)

Nakonec slabsi ctyri i presto, ze me to celou dobu vlastne hodne bavilo. Klisovitost nekolika dialogu, i kdyz jich neni moc a co je na tom nejhorsi, vubec tam nemusely byt. Stejne tak pisnickovy soundtrack, ktery sazi na prvni dobrou a objevi se pokazdy, kdy je jenom naznak nejakyho prozitku. Na druhou stranu, scenar a pribeh funguou skvele, stejne jako herecke vykony a vlastne a mit to v ruce nejakej sikovnejsi dramaturg, ktery by to posunul vice do indie roviny (kde ten film tak jednou nohou porad trochu je), byla by to pecka za pet hvezd bez vahani. Trochu skoda, kazdopadne i tak stoji za zhlednuti. P.S.: Nedotknutelni byly nejen nametem docela jinde, ale taky je to dost precenovanej film (jo, to jsem rekl)

Místo u moře (2016)

Dostal jsem to, co jsem cekal, ale misto silnych ctyr jsou to slabsi ctyri kvuli hudbu. Jsem rad, ze dle komentaru nejsem jediny, kdo to tak citi

La La Land (2016)

Nemam nijak zvlast rad muzikaly, nastesti to tady tak muzikalove neni. Romance je sice zkratkovita, ale na me jako muzikanta slusne vystihla par momentu, za to a za body navic, takze silne 4. O vyprave kamere a rezii se ani nebudu zminovat, film, ktery dokaze vtahnout a zaroven si i toho clovek rika (nebo aspon clovek jako ja), kolik to muselo dat prace...Chapu nizsi hodnoceni, i to petihvezdickove ( i kdyz 2 je minimum minimalne za zpracovani)

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Bez patosu v dialozich a hidbe (obcas) a hlavne bez nekterych zpomalovacek by to fungovalo lepe, to bezesporu. Ale jinak slusna prace. Natocit to prvni pulku jako The Notebook 2 byl podle me ucel...protoze...ten prerod, vlastne az skok do bitevni vravy byl hodne odvazny, ale mne bavil (a nebyt recenzi, kde se tomuhle spoileru nemohly vyhnout, bavil by podle me jeste vice)