Purpurové řeky (2000)

Není nad kvalitní kriminálku. Když je mysteriózní a s Renem v hlavní roli, míň jak pt si nezaslouží.

Dračí život Bruce Lee (1993)

Perfektní. Moc se mi to líbilo. Člověk žasne, kolik se toho dá stihnout za jeden život. Nejvíc se mi líbilo, jak nemohl skoro rok chodit a on stejně udělal díru do svšta. Bravo.

Vyšší princip (1960)

Určitě perfektní film. Ale viděl jsem to v době, kdy jsem tomu ještě moc neruzuměl, respektive jsem ujížděl na docela jiných věcech než na filmech pro pamětníky.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Na první kouknutí mě Pulp Fiction úplně rozcupoval. Předevšim košatými rozhovory. Film jako je tenhle už nikdo nenatočí. Je to originální, je to chytlavé, je to vulgární, je to geniální. Tarantino si tímhle filmem otevřel cestu do filmového nebe, kde bude sedět na trůnu a sesílat blesky na dementy jako je Uwe Boll nebo Adam Sandler.

Wanted (2008)

Fyzika neexistuje! To je ústřední téma tohohle filmu. A jsem z něho velmi rozpolcen. Už při sledování ukázky jsem si říkal: "Aha, další film kde se z totálního n00ba stane během měsíce největší borec na světě." A světe div se, ono se to stalo přesně jak jsem předzvěděl. Což o to, filmek je to dobrý. Akce teče odzdola nahoru a obráceně a díky efektům jsem tady napsané čtyři hvězdičky, ale neodpustím si těch pár poznatků, které jsem si odnesl z filmu. Tak například to, jak Angelina jede vedle Pendolina v žigulu, to jsem fakt namohl. Střílení za roh, to mě dostalo ještě víc. Kulka která se během letu rozpadne jako raketa, to nezní uplně blbě, nebýt toho že letěla asi deset kiláků a trefila se na milimetr přesně. Chlapík si vyskočí z okna a najednou je z něj Superman, Flash, Green latern a Batman dohromady. Ne vážně, v tomhle filmu je něco jako skutečnost jenom sranda zabalená v pytlíku od čipsů. Velkým přínosem pro ten film byly komické dialogy a totálně mě dostala scéna s tou šéfovou a jak dostane ten balík klávesnicí po hlavě. A avíc to mělo konec, který jsem chtěl. Takže tři a půl hvězdičky plus. A mimochodem, všimli jsem si taky, že je Angelina nějaká pohublá? Takový tenounký ručičky, hm.

Hvězdná brána (1994)

Kvalitní sci-fi! Nebudu zlatit zlato. Tenhle film stojí za shlédnutí. Tečka.

10 000 př. n. l. (2008)

Nebylo to špatné. Opravdu ne. Tedy, co se týče efektů. Ty byly na úrovni. Staveniště pyramid apod. se mi líbilo. Ale tak se mi zdá, že se řežisér při natáčení řídil brožurou formátu A5, co našel někde na záchodě oblastního výboru KSČ. Jak může udělat domorodého muže s upravenými dredy, vousy a oholenou hrudí? A vůbec celé je to hozené do přitažlivého looku pro dnešek. Na boj o oheň to v tomto případě nemá. Nebýt efektů, tak ten film jde do kytek. Jo, nevím proč, ta hlavní herečka mi strašně připomínala Lucku Vondráčkovou.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Docela dobrá romantická komedie. Sice jsem tam cítil lehký závan Šumaře na střeše, se kterým se nemůže měřit, tak se mi svatba líbila. Nejlepší scéna je setání nudných amerických rodičů ženicha s masou řeckých příbuzných nevěsty. Doporučuji slečnám. Je to mnohem lepší než kdekterý imbecilná slaďák.

Howlův kráčející hrad (2004)

Naprsto nádherná animace. Film po všech stránkách perfektní. Vtipný, napínavý, nápaditý, romantický, fantistický... nebudu zlatit zlato. Miyazaki je prý mistrem v oboru, tak proč ho vynášet do nebes? Tu práci za mě ochotně udělají jiní. Ale určitě je to krásný film. Troufám si říct, že se mi líbil víc než Mononoke.

Princezna Mononoke (1997)

No pohádkou bych to asi nenazval. Už proto, že filmem létají kusy těl, prasta se mění v démony co zvrací krev apod. Krom toho se vyskytly místa, ve kterých jsem nevědě, která bije. Asi jako v každým anime, a to nejde o první anime, se kterým jsem měl tu čest. Takže můžu s klidem říct, že tohle není žádný béčko po všech směrrch. (To místo ve dvoustovce nejoblíbenějších o něčem vypovídá). Plus k tomu Mononoke-hime má pěkný hudební doprovod.