Kick-Ass (2010)

Problém u mě je ten, že komixové filmy hodnotím podle toho, jak moc se držely předlohy nebo minimálně jsem ovlivněn předlohou samotnou, jelikož ji vždycky stihnu přečíst dřív, než se na film podívám. Asi to začnu dělat obráceně. Potom se mi bude film líbit, a to jak moc je zpatlanej si uvědomím až po přečtení původního díla. Co se Kick-Ass týče, jako film se mi to líbilo. Prostě klasika americký sen (největší trotl zbouchne největší babu a ještě ke všemu všechny zachrání). S velkým počtem vedlejších/skoro hlavních postav se narýsovala pěkná a pestrá paleta charakterů. Akce je ve filmu dostatek a myslím, že docela povedené. Kdybych hodnotil film, dal bych čtyři. Ale že jsem hnidopich a přihlížím ke knižní předloze, dám tři. Protože jestliže točíte film Kick-Ass, berete tu značku, zfilmováváte nějaké dílo, měli byste se ho držet. Takže by film musel být bez romantického happy-endu, Big Daddy by nesměl být hodný polda-mstitel, Red Mist rozmazlený frajírek a závěr filmu by nesměl být tak neskutečně dementně zmrvený. (Jetpack s rotačákem? Ale no to snad ne!) Takže i když filmu odpustím drobné niance, vychází mi to na tři hvězdy.

Expendables: Postradatelní (2010)

Kulervoucí... zklamání. Opravdu netuším, kdo to slovo vymyslel (kulervoucí), ale hodí se sem. Jsem dojat, jak film s takovým potenciálem a skvadrou největší akčních řezníků v historii vesmíru nedokázal vyždímat z filmu víc. Když naprosto opomeneme stránku příběhovou, kterou NIKDO NEČEKAL, tak z té akce, kterou tam domov důchodců předváděl, zrovna dvakrát hotový nejsem. Pár hezkých momentů tam bylo, ale zbytek mi nějak unikl. Spousta lidí tady říká, že je to návrat ke kořenům akčního filmu. Klidně ať je, ale v roce 2010 by to mohlo vypadat jinak. Nejsem šťastný, pane Stallone, nejsem. Sice vypadáte ve svých šedesáti naprosto dokonale, ale přístě míň rychlých střihů, víc akce a víc lepší akce!

Válečníci (2007)

Příběhově řídké a nevýrazné. V první polovině prakticky nejde poznat, kdo o kom mluví. (Dost možná kvůli těm imbecilním čínským jménům.) V druhé polovině ubývá válečné akce a řezničiny, která je mimochodem celkem pěkně vizuálně zpracovaná, a začíná část rozhovorů, monologů, zrádných jednání a intrik. Celkově to na mě moc nezapůsobilo, především proto že Liho potenciál zůstal nevyužitý. Andy Lau má palec nahoru, ale sliboval jsem si od toho mnohem víc.

Souboj Titánů (2010)

Mě se to líbilo, ale že to bylo ve 3D byl pro mě smrtící úder. Asi mám něco s očima a když se k tomu přičteme rychlý střihy a rychlý záběry aby to vypadalo akčně, tak z toho vzejdou čmouhy a mohl by to být klidně v Blueray a detaily by byly v čudu. Co se příběhu týče, nemám zvláštní výhrady. Největší plus pro mě rozhodně Mads. Jinak se mi to docela líbilo, co na to říct?

Yes Man (2008)

Dlouho jsem se bránil zuby nehty a nechtěl jsem se na to ani podívat, ale nakoce jsem byl moc příjemně překvapten, když jsem s mamkou koukal na stárnoucího Carreyho. Myslel jsem, že už je vystřílenej a že z toho bude jen hovadina bez nápadu, přisprostlá a nudná. Ale nakonec to mělo pěkný romantický příběh. Hezký :)

Hrůza v Connecticutu (2009)

Jako že horory moc nemusím, je pravda, že některé mají docela zajímavý ba přímo chytlavý příběh. A i když téma "Je tady dům ve kterým se stalo zlo a mrtvý lidi to nikomu neodpustili" tady už, pravda, párkrát bylo, ale vydržet se to dalo.

Terminator Salvation (2009)

Byl to pěkný film, ale nebyl to Terminátor. Akce tam byla, mělo to nápad a švih, ale nebyl to Terminátor. Po tři díly série utíká ten nebo onen Connor před skoro nezničitelným robotem co z vás udělá mletý maso, když vás chytne a může na vás dýchat strach. Ale tady jako by docházely nápady. Z čista jasna se objeví Marcus polostroj a jako Deus ex machina zrvrátí celý běh filmu ba i série. Čekal jsem to lepčí.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Vezmu zahradnický nůžky a tomu střihačovi amputuji všechny prsty na rukou, za ty nepřehledný blikající scény, ze kterých jsem dostával empileptický záchvaty. A taky jak říkám, téma vyvražďovačky na ostrově není zrovna originální, stejně jako celý námět, který tu už jednou byl (tuším že to tam páchal Schwarzeneger). Ale když už to postrádalo originální nápad a druhou polovinu akce, tak to vykompenzovali magorem Jonemsem, který svojí postavu hlavního záporáka dotáhl až do konce. To že by Austin hrál takovýho klaďase jsem samozřejmě podle jeho zjevu nepozal, ale nakonec to nebylo nejhorší.

Pustina (2006)

Jo dobrý to bylo. I když nálepka horor není uplně akurátní. Lekl jsem se snad jenom jednou. Příběh vás asi moc nenadchne, je to celkem kýč. A téma vyvražďovačky na ostrově taky není zrovna třikrát originální. Ale má to pár slavných chvilek a docela uspokojivý konec.

Romper Stomper (1992)

Něco jako Kult hákového kříže. Jen Russel byl víc pokérovaný než Edvard, víc debilní a hůř to s ním zkončilo. Film o náccích v Austrálii kde se řežou ultrapravicový proti šikmookým nebyl zrovna špatný, jen jsem čekal něco víc, než nahlédnutí do zevláckého života užralých stoupenců nacistického Německa. Lepčší tři. Škoda, mohlo to být lepší.