Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Príbeh jednoduchý a miestami začal nudiť a to by sa nemalo stávať. Myslím, že sa z toho dalo určite vytlačiť viac, ale na druhej strane vyzdvihujem obsadenie hercov a aj to ako to veľmi dobre všetko zahrali.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Neuveriteľne silní sú tam poniektorí, až nadľudsky, ktorí strašne chcú zvíťaziť.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Film plný očakávaní, ktorý zavŕšil celú túto perfektnú a dokonalú sériu. Pre mňa ako pre fanúšika HP bol tento koniec dokonalý, emocionálne ma to zasiahlo zo všetkých strán, a to hlavne vďaka tomu, že nie som z fanúšikov, ktorý majú prečítanú aj knihu, keďže pre mňa má väčšiu cenu, ak som pri filme prekvapený a nepotrebujem počítať s tým či to v knihe je alebo ne. Proste si to chcem užiť naplno. Celý život budem spomínať na HP, pretože si predstavím moje dospievanie, moje detstvo(ešte pamätám ako som zo školou išiel na 1.film a ako sa mi veľmi páčil), ktoré bolo ovplyvnené touto mega sériou, kedže som veková kategória práve 3 hlavných hercov. Je mi ľúto, že to končí, ale musím povedať, že sa to končí u mňa so 6*(aj film aj séria)(aj keď to tu nejde). Neviem ešte stále nechápem, že je tomuto koniec, predsa len keď niečo máte radi 10 rokov a odíde to od vás, tak vás to mrzí , ale taký je život bohužiaľ. Naj-emotívnejší film zo všetkých, aj to vďaka J.K.Rowling, ktorá to takto krásne aj keď miestami smutne zakončila a Yatesovi, ktorý to dokočíroval úžasne. Taktiež pre mňa najlepší film tejto série. No ale k filmu. Celý tento film nemá nejaké dlhšie voľnejšie tempo, stále sa niečo deje a to dáva filmu dravosť a rýchly spád. Stret Severusa Snapa a profesorky McGonagallovej potešil. Pri prvom rozhovore Harryho a McGonagallovej som si spomenul na ich prvý moment, kedy sa navzájom stretli - bolo to pred veľkou sieňou, tam kde sa stretli aj v poslednej časti avšak už HP bol oveľa lepší, silnejší a odvážnejší. Napínavé do poslednej minúty a záverečná 3/4 hodina je vskutku nabitá, tým čo má kvalitný film obsahovať - akcia, emócie, láska a smrť. Strašne som sa na to tešil a nemôžem len ďakovať. Mne sa v poslednom diele z hercov najviac páčil Radcliffe, po ňom ide Emma Watson, Rupert Grint a Alan Rickman a jeho myslomyseľ, pri ktorej som až vyronil slzy a vôbec sa za to nehambím, pretože som cítil bolesť Severusa, ktorý veľa obetoval aj keď to nebolo vidieť po celý priebeh HP(vrchol filmu) a to nehovorím jak som u niektorých scénach bol napnutý a nedýchal som. Vôbec mi nevadil epilóg, ktorý u niekoho vytvorí otázku "Je to naozaj koniec alebo Voldemort znova vstane?". 3D ak sedíte v druhej rade je celkom dobré. No čo dodať, dúfam, že takýchto sérii a filmov bude len viac a viac aj keď HP svojou originalitou nepredbehne žiadny film. Už len nápad, ktorý osloví milióny divákov na svete má cenu miliardy. A takéto filmy by mali oceniť aj takýto trošku namyslený kritici ako sú tu. Čakám, že tržby a aj toto hodnotenie bude veľmi vysoké. Zbohom krásnych 10 rokov s HP. Ale stotožňujem sa s komentárom Jacinda.

Hezké vstávání (2010)

Skvelý príbeh, hudba a Rachel McAdams, ktorá to drží na vysokej úrovni.

Transformers 3 (2011)

Dávam tomuto filmu 5*, pretože takéto vizuálne a zvukové efekty si zaslúžia oskara, pretože je to lepšie ako druhá časť a pre niektoré tieto komentáre, ktoré má provokujú dať lepšie hodnotenie. Áno, je pravda, že v prvej časti filmu(1 hodina alebo trošku viac) nebola žiadna taká akcia ako bola na konci filmu, ale tvrdiť, že sa tam nič nedialo je smiešne a títo ľudia, čo to komentujú práve takto sa hrajú len na veľkých kritikov a pri tom sú obyčajné nuly, pretože nie v každom akčnom filme je dobré, keď celý čas je akcia. Celý dej gradoval až k záverečnej časti kde to celé veľkolepo skončilo. Vzdávam hold Stevenovi Spielbergovi a Michaelovi Bayovi, ktorí si myslím túto sériu zaklincovali jak sa patrí a ja si osobne myslím, že to pokračovať už nebude lebo na konci sa zabilo skoro všetko aj keď sa stále dá vymyslieť niečo nové. Takáto práca nieje určite jednoduchá a to treba pochopiť. Je pravda, že tento film nieje úplne z tých najlepších, ale má gule. Ak niekto čakal romantickú komédiu tak tu dal 2* a menej. Kto čakal všade veľký bum tak dal 4* a viac. Rosie nebola jak Megan, ale na neprofesionálnu herečku to bol veľmi dobrý výkon. A tiež sa tu objavili vtipné a nelogické scény pri ktorých keby som bol doma tak sa nesmejem ale iba pousmejem, ale v kine tá atmosféra má rozosmiala.

Machete (2010)

V tomto filmu je k videniu tak maximálne súboj Seagal vs Trejo, ktorý však je tiež len slabým odvarom a tiež krása Alby, Rodriguez a Lohan, nič viac. Celé je to nejaké suché.

Hlavně nezávazně (2011)

Je to taký priemer. Nič extra dobré, nič extra zlé. To jak sa dali spolu dokopy mohlo byť ešte lepšie vymyslené, lebo tak mi to pripadalo ako keby to bolo nasilu. A Natalie by si nemala vyberať takéto role, pretože mi tam vôbec ale vôbec nesedela,

127 hodin (2010)

Celý film ide svojou kľudnou cestou až nenarazí na ten šťastný koniec, ktorý by mal v každom človekovi vzbudiť čosi, čo každý deň prehľadá. Čosi tu znamená pocit toho, čo každý deň máme okolo seba, ale nevážime si toho na toľko, aby v takýchto situáciach sme sa neodvolávali na citujem "Mami, prepáč, že som ti nedvíhal telefón. Prepáč, že som nebol taký aký som mal byť" atď. Rodina, šťastie a hlavne zdravie je tým, čo by si mal každý človek po pozretí tohto filmu uvedomiť, že tieto veci nikdy netreba nedoceňovať.

Crash (2004)

Krásny film. Dokonalé zachytenie rasovej otázky vo svete. Dobrá hudba. A hlavne bezprostredné zachytenie predsudkov, ktoré ničia celú spoločnosť.

Na dotek (2004)

Nuda, nuda, nuda. 3* za perfektné herecké výkony a soundtrack. Keby, že herci nezahrajú tak ako to zahrali tak by som to asi vypol po 15 minutách. Dokopy nič zaujímavé v tomto filme nie je samozrejme okrem krásy Natalie.