• Rodinný

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Filmy od Tima Burtona mám ráda, ale tenhle mi úplně nesedl. První půlka byla docela fajn, ale ten konec se mi moc nelíbil. Na mě to bylo až moc fantasy. Trochu mi tam chyběla hudba od Dannyho Elfmana. 60%.

Všechno nebo nic (2017)

Hodně naivní příběh ... Ale čekala jsem ten film celkově horší než ve skutečnosti byl, takže je to pro mě takový průměr. Ale myslím, že víckrát na to už asi koukat nebudu. Hlavní herec mi moc sympatický nebyl a to mi dost kazilo dojem z celého filmu. Nejvíc mě potěšil výhled na zasněžené Tatry. 55%.

Psí poslání (2017)

Film, který mě za poslední rok dostal úplně nejvíc. Takových filmů bohužel v poslední době moc není, kor těch nových. Tady fungovalo úplně všechno, herci, hudba ... Miluju filmy o zvířatech, zvlášť potom o psech. Hlavní hrdina Bailey je v originále výborně namluvený. Radím na film koukat v původním znění. To určitě udělá hodně. Tady na čsfd jsem si pustila český trailer a musím říct, že mi ten dabing stačil ... Originál je originál. Dávám plný počet, jinak to ani nejde. A připravte si kapesníky :). 100%.

Miláčku, zvětšil jsem naše dítě (1992)

Kdo viděl první díl, tak mu radím, ať na tenhle radši ani nekouká ... Docela to kazí dojem. Čekala jsem, že to bude slabší, ale ve skutečnosti je to ještě horší. 2 hvězdy dávám jen z nostalgie. A úplně nesnáším to jejich americký komentování do televize ... 35%.

T2 Trainspotting (2017)

Na jedničku to samozřejmě nemělo. Ale i tak je to hodně povedený pokračovaní. Po 20ti letech si člověk připomene ty zajímavý pocity, co měl právě kdysi u jedničky. Líbilo se mi, že herci zůstali úplně stejní. To filmu dává hodně velký plus. Soundtrack byl taky boží, ale to se dalo čekat. 85%.

Mlha v srpnu (2016)

Hodně drsný příběh. Těch dětí mi tam bylo fakt líto. I když se jednalo o kvalitní film, tak si myslím, že už si ho asi podruhé nepustím. Přeci jen v člověku vyvolá trochu depresivní pocity ... 80%.

Blbec k večeři (1998)

Docela mě překvapuje, že jsem tento film viděla až teď. No pozdě, ale přece :). Musím se přiznat, že jsem se výborně bavila od začátku až do konce. Děj nebyl nějak složitý, postav také nebylo moc. Ale jak se říká, v jednoduchosti je krása. Tady to opravdu funguje. Film jsem určitě neviděla naposledy a moc ráda se k němu někdy vrátím. Francouzi komedie umí fakt skvěle! 85%.

Ptáčátko (2016)

Supr nápad a ještě lepší hudba. Už jsem to viděla asi 5x :). 95%.

Ostravak Ostravski (2016)

V Ostravě jsem byla, dokonce znám i pár Ostraváků. No ale že by se tam mluvilo řečí, jaká se objevuje v tomhle filmu ... to fakt ne. Jinak dějově ten film nebyl úplně nejhorší, ale jednou mi to vidět stačilo. 35%.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Taková česká oddychovka, která vás nijak zvlášť neoslní. I když to nebylo moc kvalitně zpracované, tak se mi to docela líbilo a možná jsem to neviděla naposledy. 55%.