Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Zase po čase se v našich lucích a hájích urodilo něco co vážně, ale vážně stojí za pozornost. Vtipná po všech stránkách nevšední pohádka, sypající z rukávu překvapivě trefné narážky na současnou politiku. Herecké obsazení dobré Tomáš Klus zarytý neherec svého prince zvládl dobře, a i jeho kolegyně Kamila Janovičová se zdůrazňuji mimořádně vyvedla. Jinak další herci jako Vetchý, Vladyka a Lábus nepotřebují delších komentářů. Písničky pěkné, příběh překvapivě dobrý a v současné záplavě pohádek opravdu ojediněle vtipný kousek .

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Mash seriál který je pro mnoho lidí legendou svého žanru včetně mě. Všechno jednou končí i válka a nastává mír, postavy dospěli do určitého konce a nesou sebou rány války. Finále hraje na vážnější notu než obvykle, sčítají se ztráty, výhry, zážitky co válka vzala co dala. Já sama musím říct že při závěrečném objímání a goodbye mi ukápla nejedna slza. Nashledanou, sbohem, a amen je nádherné rozloučení s jednou dlouhou érou. Ale nesmutním dlouze protože, když si vzpomenu na Hawkeyho, Hunnicutta nebo Clingera jak sypou jednu hlášku za druhou zas mi cukají koutky.

Glee (2009) (seriál)

Musím přiznat hudba je tu opravdu užasná, že i mou cynickou duši to okouzlilo. Herci jsou v poho očas někdo příde nebo odejde takže se udržuje čerstvost. Jen mi trochu leze na nervy ta typická americká střední šklola, a takový ten sladký patos lásek ze střední, ale občasné zvraty a hádky mi to dosyta vynahrazují. A musím vyzdvihnout značnou odvahu tvůrců vydat se vstříc tématům jako je těhotenství na střední nebo homosexualita, což se v Americe zrovna nežere.Takže když opomenu tu přeslazenost, je to dost dobrá poslouchaná. Mimochodem přidání Darrena Crisse do týmu rozhodně nebyla chyba. Dodatek po zhlédnutí otřesné čtvrté a ještě odpornější páté série musím snížit hodnocení. A to jen potvrzuje fakt, že američani umí i z dobrého seriálu udělat absolutní brak.

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Geniální dílo pánové Smolijak a Svěrák dokonale vystihli co si učitelé myslí o svých žácích, jak nesmyslně to někdy na takové základní škole vypadá, třídní knihu hledáme už sedmým rokem... Tvorba z Divadla Járy Cimrmana je moje oblíbená tuhle hru jsem poprvé viděla když nám ji kdysi dávno hráli ve škole a už tam vyvolala salvy smíchu. A podle mě patří k tomu nejlepšímu co Cimrman může nabídnout, a je škoda že mezi námi už není Ladislav Smoljak lidí jako on je dnes pomálu.

Redakce (2004) (seriál)

Když se nemám na co dívat i tohle postačí.

Zrození Planety opic (2011)

Po vizuální stránce užasné, James Franco tu zahrál slušně. Asi tyhle pocity mě při tomhle fimu napadají nic víc nic mín. Nějaké hlubší zažitky se nedostavily nevím čím to. Možná jsem čekala až moc, ale když film skončil Caesar is home, ok co dál. Tvůrci se snažili, slibovali, lákali a částečně uspěli po již zminované vizuální stránce opravdu není co vytknout. Chybějí tu, ale nějaké pořádné city sice tu bylo pár momentů, ale bohužel málo a to mě docela mrzí. Kdyby tvůrci přidali víc emocí mohlo být pět hvězd, protože takhle to všechno vyzní tak trochu nemastně neslaně a to je škoda.

Panna nebo orel (2010)

Musím říct zase jednou opravdu vtipná komedie. Emma Stone byla absolutně užasná v roli pubetačky s nedobytným smyslem pro humor . Neotřelý nápad vymikající se trapným stereotypům teeneagerských komedií, tohle bylo něco nového něco co mě opravdu bavilo, a to já tyhle filmy moc nemusím. Prostě typická americká střední škola ale, s tak trochu jiného pohledu jedné holky.Taky musím ocenit hudbu která mi sedla podle mýho gusta. Přiznávám tohle byla snad jedna z nejlepších komedií co jsem za dlouhou dobu viděla, protože jsem se opravdu bavila ani na chvilku mi nebylo za nějakou postavu trapně no díky Bohu za to!