Máš ji! (2018)

Kto sa hraje nezlobí, alebo kedysi niekto prehlásil,že sa neprestávame hrať, pretože starneme. Starneme,pretože sa prestávame hrať😊.Takže ako to vyzerá, keď sa hrajú dospeláci?😉Nech sa páči🙂...a že sa mi to páčilo a moc moc😍Taguj v niecom pripomína Vo štvorici po opici (asi aj kvoli podobným hercom),no s menším množstvom alkoholu😝avšak dobrá zábava nechýba a dokonca to má aj celkom zmysluplnú zápletku. Určite pobavia skvelé hlášky a všetky spomalené zábery a úvahy postáv pomedzi to! Kvalitne bol zvolený aj soundtrack👍.

John Wick (2014)

Majestátne! Velkolepé! Dokonalé! Keanu Reeves alias baba jaga, zbrane, Mustang, pitbull a Marilyn Manson s Killing Strangers. Jednoducho všetko čo milujem na jednom mieste! Akčný film s temnou atmosférou, ktorý neprestáva baviť ani po tretí raz. A ten podmaz😍 We got guns, we got guns Motherfuckers better, better run

Tiché místo (2018)

Tomuto sa hovorí One of a kind! Prvá polhodinka na zaujala menej, ale potom sa film rozbehol na plné obrátky. Pŕšery pripomínali tie v horore The Descent, ktorý sa mi páčil o niečo viac. A Quiet Place je pre mňa aj tak velkým prekvapením, pred tým akom som ho videla,by som sa stavila o neviem čo, že predsa nemože existovať horor bez zvuku a zvukových efektov, tie sú azda najdoležitejšími prvkami, bez ktorých horor nemože fungovat🤷‍♀️. A Quiet Place takto zbúral všetky predsudky👍. Spomeniem ešte že najviac ma zaujali scény naháňačiek v kukuričnom poli, ako aj scéna pádu detí do zberne kukuričného zrna.

Všechno nejhorší (2017)

,,Všetko najhoršie k narodeninám’’ je v skutku všetko najlepšie pre hororového fanúšika! Práve som sa zamilovala do tohtoročných NETFLIX-ových hororov! Ku klasickému hororového žánru pridávajú komediálne prvky, ktoré krásne prekrývajú prestoje alebo prípadné hluché pasáže ktoré by mohli vzniknúť pri obyčajnom horore. Plus ako prídavok prekvapí výborne načasovaný zvrat, ktorý premietne film do úplne inej roviny. Trefou do čierneho bola v tomto prípade aj ,časová smyčka’. A okrem toho, že všetci spomínajú odkaz na Groundhog day, niečo na podobný štýl je - horor Triangle. Dej sa tu taktiež zasekol v časovej smyčke, a dych sa pri ňom teda poriadne zatajuje.

Žiju Dunajem (2017) (TV film)

,,Tati, aha aká špinavá voda.’’ Tak túto vetu som započula v MHD na nábreží Dunaja z úst malého chlapca. ,,No,hej.’’ to bola odpoved tatina. Rieky, ktorých sútokom vzniká Dunaj pramenia v Alpách a jeho voda pochádza z alpských ľadovcov. A ak sa nemýlim aj Evian má povod tiež v ľadovcoch. Tým nechcem povedať, že vody z Dunaja na nábreží by som sa napila, to nie. Je to iba jednoduchý príklad ako sa dá na veci pozrieť z oboch strán. Aby som sa ešte vrátila k tomu chlapcovi, mojou odpoveďou by asi bol tento práve tento film Žijem Dunajom. Predostiera scenérie, aký bol Dunaj kedysi, pred zásahom človeka, ukazuje jeho nedotknuté zákutia, unikátnu vnútrozemskú deltu, ale i príklad tejto rieky ako zimoviska pre rozne druhy vtáctva. Dáva však pohľad aj na tú naozaj ‘špinavú/znečistenú vodu’ ktorá je bohužiaľ smutným svedectvom o tom, kam by stav tejto rieky nemal dospieť.

Já, Kajínek (2017) (seriál)

,,Jiří Kajínek je ukážkový príklad toho, ako sa dá s pomocou médií urobiť zo zločinca celebrita s aureolou nevinne vazneného človeka. Nielen masívna medializácia však vynáša kriminálnikov na výslnie. Obdiv k sile je zakorenený v mnohých z nás. Sila totiž signalizuje moc a práve moc a sex uvoľňujú v mozgu ten istý hormón šťastia - endorfín. Nie je to nič nové. Priazeň davov si získal napŕklad Džingischán, ktorý vraždil, znásilňoval, ale aj Napoleon, Stalin, Hitler, ktorí za sebou zanechávali hromady mŕtvych. Obyčajní cynickí zločinci, banditi a zbojníci, ako bol aj Jánošík, sa stali ľudovými hrdinami, pomstitelia bezprávia a ochrancovia chudobných. A tu sme možno pri koreni veci. S násilníkmi sa často identifikujú ľudia, ktorým chýba zdravé sebavedomie. Túžia po uznaní, no nie sú schopní presadiť svoje potreby a názory. Cítia sa ukrivdení a odstrčení. Zločin fascinuje aj tých, ktorí by radi prekročili hranice prístupných noriem, len na to nemajú odvahu. Aby sami pred sebou zdovodnili tendenciu správať sa násilne, nasadzujú kriminálnikom slávožiaru hrdinov. Publicita, či glorifikácia kriminálnikov vedie k zníženiu citlivosti na zločin. Násilie nás fascinuje a vzrušuje. Sme síce spútaní výchovou a sociálnymi normami, no kriminálnici v reálnom živote konajú za nás. Čím je zločinec mediálne známejší, tým je počet jeho obdivovateliek vačší. Pre isté ženy može byť vražda prejavom neobyčajnej mužnosti, sily a dominancie. Vrahovia ich priťahujú preto, lebo na základe starých evolučných mechanizmov podvedome predpokladajú, že sila a moc muža sú pre ženu zárukou ochrany a zaistenia rodiny “(Geraldina Palovčíková). ,,Za lásku sa skoro hanbíme, akoby to bol prejav slabosti. Kto je dobrý, láskavý a prajný voči iným, je podozrivý. Hľadáme za tým skryté motivácie, zisk, výhody. Naopak, keď sa niekto ukáže ako silný, stáva sa hrdinom. Médiami sa bleskurýchle šíria názory a hodnoty, aj tie pokrivené. Oslavovaním zločincov potláčame fakt, že urobili niečo zlé, ubližovali, ničili životy, rodiny. Je to nefér voči poškodeným, ale aj celej spoločnosti. Fascinácia zlom tu vždy bola, dnes však nadobúda obludné rozmery. Spoločnosť akoby hlúpla. Nedokáže oceniť ľudí, ktorí sú skutočne prínosom, a všetko relativizuje. Akoby sme neverili už nikomu a prestali rozlišovať medzi dobrom a zlom” (Jana Šípošová).

Cuky Luky Film (2017)

Tak v prvom rade asi spomeniem, že ak by tento film nešiel v TV, asi ťažko by som si ho sama od seba pozrela. Avšak, na moje prekvapenie to bolo trochu milé, trochu drzé, trochu crazy. Každopádne CukyLuky pôsobia ako instantný zlepšovák nálady. Celý dej bol v dynamickom tempe, kde sa striedali pestré a nápadité interiéry a exteriéry. Ďalej sa podarilo vykresliť vcelku sympatish charakter Cuky. Počas mnohých scén som chytala výbuchy smiechu, čo svedčí o tom, že účel bol splnený a navyše to bolo celé aj bez afektu😉. Záver stál tiež zato, Poľnišová pekne zaspievala Anjelika a uzavrela to veta ,,život treba brať taký aký je, a všetky chybyčky sú na nás krásne’’ only good vibes baby🤙🤙

Annabelle (2014)

Horor Annabelle je podľa mňa asi najhorúcejším tipom na tohtoročný Halloween. Kto však čaká krvák, ostane sklamaný. Ide o poriadne nadupanú atmosférickú záležitosť. Má celkom kvalitnú réžiu, strih, zvukové efekty, dej posadený do retro prostredia, nečakané lakačky a tajomstvo úspechu tkvie hlavne v dobre prepracovaných detailoch. Bábika húpajúca sa v kresle, scéna s výťahom, požiar bytu, pichnutie na písacom stroji, pozorovanie spopod škáry v dverách...toto boli asi najúdernejšie detaily, kedy mi stúpol adrenalín až k nebesiam. Alebo žeby som sa pekelne bála? ;). Navyše motív porcelánovej bábiky bodoval u mňa na celej čiare. Niečo na tých bábikách a klaunoch predsa len bude - no bohužial v zlom slova zmysle. Tu už ide všetka sranda bokom - keď veríme že magické a prekliate predmety naozaj existujú, keďže táto bábika skončila ako exponát v múzeu Warrenovcov a musí byt vysvecovaná kňazom 2 krát mesačne.

A co když je to pravda? (2005)

Je tá pravá láska naozaj večná? Nájde si nás duša, ktorá je nám súdená, aj keby mala prekonať časopriestor? ;). Klišé alebo odveká otázka, podľa toho ako sa to vezme... David si popri hľadaní nového bývania nájde s novým podnájmom aj neplánovanú spolubývajúcu, ktorá je tak trochu duchom. Týmto duchom je krásna a éterická Reese Witherspoonová (alias Elizabeth), ktorá sa Davidovi opakovane zjavuje a nedá mu pokoja. Ten sa v dobrej vôli snaží zistiť, čo je teda vo veci a vyhovieť jej. Tak nasleduje séria vtipných náhod, ktoré do seba v závere pekne zapadajú. Nádherná a dojímavá bola scéna s kvetinovou záhradou na streche paneláku. Táto romantická komédia má v sebe dobrý nápad, a ide o príjemný výber na hmlisté popoludnie, na odpútanie myšlienok keď človek osamotene hypnotizuje telefón a rozmýšľa nad niekým.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Novú Bridget a jej baby som si pozrela počas nekonečne dlhej otravnej cesty lietadlom. Naozaj mi to vylepšilo náladu o 100 percent. Typické trapasoidné situácie, ktoré sa môžu stať asi iba Bridget a mne ma naozaj dostali do kolien, neuveriteľne dobre som sa bavila. Bola to romantická komédia ako má byť. Posledný zvrat na záver bol podarený, aj vtipný aj dojemný zároveň - čo viac si môžem priať :). Palec hore aj pre soundtrack. P.S. : Asi minútu pred tým ako Bridget padla na festivale celá v bielom do blata sa mi podarilo pri turbulencii si oliať biele tričko kávou.. :D Takže asi tak.