• Krátkometrážní

Letní příběh (1996)

Ač nejsem vůbec dobrodruh, tak jsem teď, na začátku podzimu, měla strašnou chuť se sbalit a jet do Francie slunit se tam na ty jejich pláže...

The Beatles at Shea Stadium (1965)

Kam se hrabe moje pubertální pištění "Davide, seš nejlepší!" na koncertech Davida Kollera. Lennonova obligátní hudebnická otázka "Can you hear me?" je zde opravdu nasnadě, tak nějak se divím, že to Beatles vydrželi tolik let a nerozpadli se mnohem dřív.. Nevím, do jaké míry to byl tehdy hudební zážitek, já být tam, tak jsem patrně mnohem víc nasraná, než letos na Arctic Monkeys na RfP. Asi bych se přirovnala k té otrávené obézní slečně, co si zakrývala uši a na ostatní vhrala pohledy typu "vy krávy vymazaný"..

The Hours and Times (1991)

Režisér Christopher Munch si pohrává s fikcí, co se tak asi mohlo stát během letní dovolené ve Španělsku v roce 1963 mezi Johnem Lennonem a Brianem Epsteinem. Intimní černobílé drama dost otevřeně spekuluje o jejich vztahu, několikrát je naznačena jejich homosexualita. Zajímavé, ale zapomenuté.

Zrození Beatles (1979)

Narvat tolik významných momentů do 100 minut se moc nepovedlo. Beatlesáci jsou jen ploché figurky a všechno je založené na vyhrocené a dost nechutně patetizující dramatičnosti. Backbeat Iaina Softleyho je v tomto ohledu mnohem lepší a civilnější.

Backbeat (1994)

Pravděpodobně nejlepší film o Beatles (bez pravých Beatles). Trochu škoda, že tak zapadl.

Poslední dny (2005)

Chybělo málo a šla jsem si tatínkovou brokovnicí ustřelit hlavu.

The Rutles (1978) (TV film)

4,5 I když nemusím britský humor, tahle parodie je opravdu povedená a funguje! Asi zakopu válečnou sekeru a dám těm Monty Pythonům ještě šanci a třeba tak přestanu být obětí hospodských vtípků mých kamarádů a známých, kteří mě za členství v MP antifankubu neuvěřitelně týrají. :,(

I Wanna Hold Your Hand (1978)

Chcete recept na dobrou hudební komedii? Smíchejte písničky oblíbené kapely společně s vtipnou zápletkou, přidejte nadhled, okořeňte špetkou černého humoru a sarkasmu, a hodinu a půl vařte na prudkém ohni.

Austrálie (2008)

Pro ty, co krávu viděli zblízka jen u McDonalda. Ale aspoň vím, že až se na mě někdy bude řítit stádo rozdivočených turů, zazpívám jím písničku a všechno bude fajn.