• Krátkometrážní

BANGER. (2022)

Absolutní pecka. Pro mě jednoznačně nejlepší film letošních Varů. Adam MišÍk a Marsell Bendig jsou tam skvělí, ale pro mě jsou největší hvězdy Dušan Husár (DOP) a Adam Sedlák (scénář & režie). Velká gratulace!

Kuciak: Vražda novináře (2022)

Megadobré. Informačně hutné, ale ne zahlcující. Dechberoucí. Důležité! Zahraniční novináři na KVIFF též tleskali. Klaním se a děkuji a vy si to dejte do watchlistu!

Hranice lásky (2022)

Pohlcující. Díky za vymezení vůči českému mainstreamu genderově stereotypních, buranských romcomů. Tohle je autenticita života. Hana Vagnerová je jedna z mých nejoblíbenějších českých hereček a jsem šťastná, že po Sněží od Kristiny Elšíkové dostala další roli, kde mohla uplatnit svůj nesporný herecký um. Navíc je spoluautorka námětu a scénáře. Víc takových českých filmů!

Prezidentka (2022)

V Praze nikdy neprší. Na hřbitově se zeleným porostem padají kýčové vločky. Nikde se neválí vajgly, všichni jsou krásní, čistí, bílí. Aby to bylo korektní, na Q&A s prezidentkou posadí do publika malou černošku. Nabijte si hodinky, x-krát je budete kontrolovat a hypnotizovat ručičky, aby se posunuly. Děj o ničem, je to jasné jak facka už z plakátu. Ztracený střevíček à la Popelka over the top, ale to bylo nic oproti momentu, kdy se na vánočním plese začala zpívat česká hymna. Málem mi vypadly oči z důlku a zalkla jsem se.

Arcane (2021) (seriál)

Přímý a hluboký seriálový zásah do mého srdce za rok 2022.

Láska hory přenáší (2022)

Konečně NORMÁLNÍ střední proud – romcom bez genderových stereotypů, šovinismu a prvoplánových sexistických hlášek. Je to vtipné, vypravěčsky nápadité a Anna Fialová v roli nevěsty je prostě skvělá. Díky a gratulace Kateřině Buzkové, Danielu Brogyányimu a Jakubovi Machalovi, jejichž je Láska producentským, potažmo režijním debutem.

Posel (2012)

Chlapi prdí, dětinsky se honí na kole a konstantně chtějí sex. A ženský jsou od toho, aby na tom kole musely jezdit s nima a dávaly jim sex. Opravdu hluboké. Jo a kdybyste to nevěděli, tak "po třicítce je každá černej Petr".