• Krátkometrážní

Crash Road (2007)

Mnohem lepší než Pusinky od Babinské. Narozdíl od nich Agáta nic neukáže, protože proč taky + její postava je fajn v tom, jak se nedá! Stěžovat si na product placement je přízemní, stejně jako předsudečně podceňovat Hanychovou. Filmařsky to sice není kdovíjaké, ale mezi všemi těmi prcacími nadrženými teen komediemi té doby je tohle vlastně výjimečná věc.

Lajna (2017) (seriál)

(K)anální humor.

Vymývání mozku: Pohlaví-kamera-moc (2022)

Průkopnice filmového feminismu a ikona americké nezávislé scény Nina Menkes na 175 ukázkách ze snímků vybraných napříč dějinami demonstruje, jakým způsobem se kinematografie podílí na vytváření vadných společenských normativů, které znevýhodňují postavení žen a které utvrzují zhoubnou kulturu znásilnění. MUST SE. NEED TO SEE. Více v mém textu na 25fps. Link v Externích recenzích.

Navalny (2022)

NAVALNY je opravdu strhujícím a intimním pohledem na nejostřejšího kritika Vladimira Putina, jak jej programový tým Sundance anoncoval. V mých očích nesmírně poutavě vystavěný investigativní dokument s citem pro drama, který osloví i nefestivalové publikum. I když to aktuálně s Alexejem Navalným dobře nevypadá, jeho nezdolnost a urputnost, kterou film intenzivně zachycuje, je inspirativní. Standardně se oslavuje režisér(ka), ale za mě největší palec nahoru pro produkční tým, který ho realizoval za dost náročných podmínek, a jak z Q&A po projekci vyplynulo, byli holkami pro všechno a během realizace evidentně potili krev. Je to must see projekt a díky CNN Films a HBO Max se snad dostane k hodně lidem. Snad i brzo k nám. A doufejme, že i nějak do Ruska.

Princezna D. (2021)

1001 důvodů, proč nechcete být princeznou předtím, než umřete.

Myši patří do nebe (2021)

Malá vystrašená myška měl být kluk, outsiderský koktající lišák holka a místo táty myšáka měla být oslavovanou hrdinkou (samoživitelkou) v učebnicích máma.

Chyby (2021)

Výborný antipod českých, šovinismem prosáklých a genderovými stereotypy obtěžkaných mainstreamových romcomů. DĚKUJU! ❤️ 💯

Zátopek (2021)

Nepřekvapivé – stejně jako to, že i ve filmu vyhrál ty tři medaile v Helsinkách. Nicméně fajn vykreslení ne úplně ideálního vztahu protagonisty a jeho manželky.