Turnaj zabijáků (2009)

Nechápu jak mi tohle mohlo uniknout, sice příběh neni teda nic geniálního, je vystavěnej velice jednuduše na vděčným tématu soutěže 30ti nejlepších zabijáků světa v nějakým městě a ten kdo jedinej přežije vyhrává, takže je to spíš naopak a je nutný se trochu obrnit vůči stupiditám, co se zejména ke konci objevujou nemile často, ale v tom já nemám nejmenší problém, když je to taková super akční nálož jako Tournament. V podstatě se jedná o jednu velkou nepřetržitou vizuálně parádní akci, používaj se zbraně všeho druhu, zabíjí se ve velkým stylu, používaj se rozmanitý styly zabíjení a Mann většinu akce natočil fakt mazácky a hlavně hodně brutálním způsobem, nejednou si lze prohlédnout cáry těl a jako třešnička tu je několik kvalitních martial arts soubojů v provedení zejména krásný Kelly Hu a v malý roli ještě Scotta Adkinse, kterej se tu ale moc neohřeje a je tady téměř k nepoznání. Jedinou výtku bych měl ke kameře, která byla občas zbytečně blízko v souboji a bylo to nepřehledný a možná ještě Carlyle byl krapet na hovno, aspoň jednou to tam mohl rozjet, ale jinak se jedná o skvělej akční béčkovej film.

Kimssi pyoryugi (2009)

Podle posteru to už tak nějak pro jihokorejce tradičně vypadá jako příšerná bláznivá komedie, ale opak je opět pravdou, je to takový milý, trošku komediální drama o dvou lidech a jejich divných životech. On přišel o všechno, chce se zabít a náhodou se dostane na opuštěnej ostrůvek uprostřed města a řeky Han, kde musí začít žít, jak dovede, protože neumí plavat. Ona žije asociální život ve světě internetu a představ, s nikým nemluví, s matkou komunikuje jen přes smsky a nikdy nevychází z bytu a ze svýho pokoje jen když nikdo neni doma, její jedinou zábavu je její imaginární já na internetu a blog, ale to jen do chvíle, než přes svůj foťák v bytě zahlídne podivnýho chlápka na ostrůvku. Ohromě s citem, lehce a vlastně i zábavně odvyprávěný

Bestie musí zemřít (2009)

Poctivý giallo, ale bohužel nic víc, Argentův rukopis se jaksi zcela vytrácí, takže tu člověk neuvidí žádný jeho typický prvky jako first person kamera, výraznej hudební motiv nebo výrazná vizuální stránka, všechno se to odehrává v rovině, která téměř ničim nenasvědčuje, že je to právě od mistra těchhle hororů, přijde mi jakoby se Argento snažil připodobnit dnešní době a rezignuje na to, co ho vždycky zdobilo. Nicméně musí se nechat, že gore scény tu jsou kvalitní, i když často zbytečně zcenzurovaný a že herci jsou dobrý, stejnětak i příběh, neni sice nějak extra kvalitní, ale v rámci žánru giallo má co říct

Cheuat gon chim (2009)

Jsou to slušný jatka, ale bohužel i docela nudný, zabíjení je sice pěkný, spousta mrtvol, umučený, znetvořený těla, gore parádní, moc lidí fakt nepřežije a používaj se tu takový mačetový nože a to že se s nima daj usekávat nohy, potažmo rozřezávat oběti, to snad zmiňovat nemusim, nicméně celý to je zabalený do takovýho dost zmatenýho příběhu, kde se různě střídá přítomnost s minulostí, je tu řada flashbacků do týranýho dětství hlavní postavy a osobně mi to přišlo značně zmatený a hlavně dost nudný, v podstatě mě její pohnutky proč co dělá ani moc nezajímaly a to je docela chyba, když si vezmu, že na tom je příběh postavenej

Chceš mě, chci tě (2009)

Po všech stránkách průměr, zábavný to je tak akorát, aby to nenudilo, příběh je už 100x viděnej a bohužel naprosto ničim ozvláštněnej a hlavní dvojička Heigl - Butler taky nezanechá nějaký výraznější pozitivní dojmy. Nenudil sem se, ale to je asi tak všechno, co to zvládne

Da nei mi tan 008 (1996)

Chowovka průměrnějších kvalit, kde je tradičně zábavnej Stephen Chow, i když je tak nějak furt stejnej v těhle starších filmech, ale celkově mě to až zas tak moc nebavilo, zachraňuje to jen konec, kterej se fakt poved

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tak a mám za sebou další díl, už ani nevim kolikátej to je, ale pořád nic moc, nevim jestli jsem proti tomu fakt tak zaujatej nebo co, ale prostě mi to nepřijde vůbec dobrý. Sice to má pěknou vizuální stránku, to rozhodně, ale ten zbytek? 2 a půl hodiny nudnejch keců, nic víc, teda vlastně jo, ještě tam Harry Potter pobíhal a dělal, že řeší hrozně důležitý věci, sice furt nic neumí, ale stejně je to nejdůležitější postava na světě a vedle toho se odehrávaj nějaký prapodivný první lásky. Jinak Radcliffe tradiční prkno a čim je starší tim vypadá hůř, Rupert Grint už taky moc vtipnej neni a Emma Watson tam pomalu ale jistě začíná být na nic, když k tomu ještě připočtu několikero trapných scén, tak bych nejradši šel pod 3*, ale vzhledem k tomu, že minulej díl byl, co se týče stupidit, horší, tak přimhouřim oko.

Doghouse (2009)

Naprosto brutální britská zombie komedie, která si moc nezadá ani s tim nejlepším, co sem doposud viděl - Soumrakem mrtvých. Dokonalý hlášky, šílený gore, volezlý nechutný zombie feministický svině, dokonála zábava a strašná prdel. Soumrak byl teda ještě kapánek lepší, ale tenhle béčkovej komediální zombie nářez je taky skvělej Co jste tady vlastně vytvořili je armáda nasranejch, feministickejch kanibalek. | V tom autobusu bydlí zlá Candy. A má menší kožní nemoc.

Makoto (2005)

Asi by bylo nefér tohle nějak hodnotit, když sem u toho pořád usínal a nedokázal, mimo závěru, pořádně vnímat, co se tam děje, přičemž film za to moh jen tim, že je velice pomalu a zvolna vyprávěnej, hudba je zase nevtíravá, takže pokud se na to člověk prostě nedokáže soustředit, tak to pak působí nudně a o ničem, což se stalo i mě, navíc já ani pořádně nevim co se tam všechno dělo, nicméně závěr mi přišel pěknej, takže se mi nechce tomu dávat nějaký konečný hodnocení, mam pocit, že to neni tak špatný a že i předchozí děj skýtá zajímavý momenty, jen sem bohužel při sledování nebyl v optimální formě.

Číslo 9 (2009)

Číslo 9 neni žádnej převratnej animák, ale hrozně se mi na něm líbilo to futuristický zpustošený prostředí a celkově vizuální dojem z tohohle filmu a to dokázalo přebít i to, že v první půlce sem se až zas tak nechytal v příběhu, nicméně závěr je teda už skvěle strhující.