Čínská odysea (2002)

První i druhej díl jsou rozhodně lepší a návaznost na ně tady veškerá žádná, ale když už bych to měl k něčemu přirovnat, tak spíš k dílu druhýmu, nicméně Tony Leung rozhodně nemá takovej komediální talent jako Stephen Chow a podle toho i vypadá vtipnost filmu, což ale zas tak nevadí, jelikož i bez nějakých uzemňujících sranda scén je zábavnost filmu veliká a příběh poutavej

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Drama, komedie, válečný, to přesně sedí. Korejci opět balancujou mezi neskutečně pohodovou atmosférou, zábavostí a smutným válečným dramatem a jde jim to fakt skvěle. Obzvlášť prostřední část filmu má několik geniálně natočených scén (Popcorn, divočák) a i závěr je ve svý podstatě geniální.

Smrtící andílci (2002)

Čekal jsem teda větší akční nálož, nicméně když jsou ve filmu dvě asijský kočky jako Qi Shu a Vicki Zhao a s postupem času se i akce rozhejbe do solidních rozměrů a Corey Yuen tam šoupe jeden cool záběr za druhým, tak mě film prostě má a dokážu prominout i menší bojovou vyspělost Qi Shu a občasný výpadky tempa, krom toho závěrečná vyrubávačka už je absolutně skvělá

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Trailer byl nabouchanej jak sviň, jenže film už tolik neni, sice ze začátku to působí fakt skvěle si-fi mysteriózně a těch 15-20 minut je opravdu vynikajících, jenomže pak se napovrch dostává dost utahanej děj a k mýmu údivu i celkem velký množství děsně naivních a mnohdy trapných scén, potažmo dialogů a k tomu se ruku v ruce přisírá až trošku moc narážek na zkaženost lidstva, nicméně samotná myšlenka filmu je zajímavá, Keanu Reeves působí ve svý roli skvěle a Jennifer Connelly mam rád už od Phenomeny

Starman (1984)

Jeden z mála Carpenterových filmů, kerej se prostě jako horor nedá označit, i kdybych sebevíc chtěl a přesto se jedná o fakt výbornej sci-fi mix filmů ET a Číslo 5 žije, kde exceluje zejména perfektní Jeff Bridges

Payback: Straight Up (2006)

Payback: Straight Up má prakticky totožnej děj jako původní verze, o nic víc drsnější ani lepší, prostě stejný a jestli tam byly nějaký scény navíc, tak sem si jich nevšim, nicméně to co doznalo razantní změny, to je konec, je úplně, ale úplně jinej než v původní verzi, ale jestli je lepší a drsnější? Podle mě ne, já mam radši ten klasickej, tady je to taková hodně velká rychlovka. Ty legendy o tom, že je tenhle Director's Cut daleko větší masakr než původní verze, je jen báchorka

Stvořeni pro lásku (2000)

První sem viděl Wongův film 2046, kterej je v podstatě pokračováním In the mood for love a myslim, že to nebylo úplně dobře, jelikož i když to nenavazuje nějak razantně, tak vývoj postavy Tonyho Leunga tady přímo navazuje nebo lépe řečeno se z něho dá pochopit styl chování Tonyho Leunga v 2046 nebo aspoň mi to tak přišlo a tak nějak sem díky tomuhle filmu líp pochopil i celej film 2046, krom toho je tu víc věcí, který jsou v pokračování dál rozvíjený, jedná se hlavně o myšlenky. Nicméně co se týká samotnýho filmu, tak je opět hodně poeticky natočenej, kamera opět nádherná, muzika nevtíravá, ale dobová a pro atmosféru perfektní a oproti 2046 se nejedná o tolik zmatenej kousek, příběh si plyne svým pomalým tempem a i tak dokáže zaujmout

Šimocuma monogatari (2004)

Taková absurdní blbina, u který vůbec nevim proč mě bavila, ale prostě je to tak, ono taky dívat se na Kyôko Fukadu v roztomilých krajkových šatičkách z dob rokoka je zábavný samo o sobě a je pravda, že být tam nějaká stará větev, tak by to nebylo ono. Nicméně to rozhodně neni zase jenom o tom koukat na Kyôko, i sám příběh je docela zábavnej a stylem vyprávění alá Amelie z montmartru dokáže velice dobře pobavit

Gao yang yi sheng (1992)

Hong kongská kruťárna, která v mnohým připomíná Untold story, ale podle mě je ještě o stupínek výš, díky vynikající mrazivý atmosféře a hlavně díky Simonu Yamovi s neskutečně psychopatickým a dalo by se skoro až říct zlým pohledem. On, jeho výpovědi o vraždách, který jsou mimochodem typicky asijsky hnaný do extrémů(kotoučová pila, soulož s mrtvým tělem) a atmosféra z tohohle filmu dělaj fakt silnej zážitek.

Murim yeodaesaeng (2008)

Min-a Shin mam rád a když jsou ve filmu ještě prvky fantasy, tak to mam ještě radši, ale tohle je takový divně rozháraný, že to občas baví, občas to jen přešlapuje na místě a jediná opravdu skvělá scéna se odehraje až na konci ,kdy je naprosto nádherně nasmínanej a natočenej wuxia souboj, za ten prostě musim hvězdičku přidat, jinak se tady ale moc wuxia nebo fantasy člověk nedočká