Prázdniny pro psa (1980)

Já myslel, že jsem viděl všechny tyhle filmy s Tomášem Holým a měl jsem pocit, že to jsou takový dobrý poctivý a pohodový český filmy, ale to bylo do chvíle, než jsem viděl tohle, protože něco tak trapnýho, kdy se herci doslova nutí do rádoby super vtipných keců a scén podporovaných groteskní hudbou, se jen tak nevidí.

Světová invaze (2011)

Přišlo mi to jako takovej mix Dne nezávislosti (útok mimozemšťanů) a District 9 (celej ten styl točení, akce i velice dobře vypadající triky), což mě celkem potěšilo, i když ruční kamera, která všechno zabírala dost zblízka a někdy chaoticky, nebyla vždy nejšťastnější, ale celkově je to správná vojenská řežba s emzákama, kde se demoluje a střílí jak kdyby hlavní postava nebyl obvykle ne zrovna moc akční Eckhart, ale sám Arnold Schwzenegger z Komanda, nicméně celýmu filmu podle mě trošku chybí nějaká jiskra, která by to nadzvedla, ale i tak, po tom, co tomu v úvodu zdejší uživatelé nepěkně nařezali, to dopadlo dobře.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Tohle je prostě nejlepší soutěž, hrozně rád to sleduju a hrozně rád bych si to zkusil, navíc je fakt zajímavý vidět špičkový atlety, kteří třeba získali zlato na OH a pak ani nedokážou projít první úsek a prdel jim natrhnou borci jako železnej muž a rybář Makoto Nagano nebo hasič Toshihiro Takeda, ty borci jsou fakt neuvěřitelný a obzvlášť hustý je, když projdou třetí úsek, kterej je stavěnej pro lidi s železnýma svalama na rukou.

Moojeokja (2010)

Nebyl to vyloženě špatnej remake, navíc akce je opravu ve Wooovským stylu, takže když už se střílí ,tak se střílí pořádně, dlouho a pochcípá tam hromada šmejdů, ale dvouhodinová stopáž je na tenhle film opravdu zbytečná, vznikaj tim pak mírný prostoje a hlavně tu děsně chybí Yun-fat Chow, to byl prostě borec a tady někdo takovej neni. Každopádně závěrečná mega akce byla super, hned jsem si s láskou zavzpomínal na 80-90tý roky HK akce.

Enthiran (2010)

Přiznávám, ani jsem to nedokoukal, viděl jsem jen 2 hodiny a mám dost, ono totiž né že by to třeba nebylo v některých částech zábavně natočený, ale největší problém je v tom, že člověk prostě nemá komu fandit nebo koho si oblíbit, jelikož obě hlavní postavy jsou děsně nesymaptický a to jak vzhledem (nečekaně oba dva, když je to stejnej herec v dvojroli), tak i chováním, takže po těch dvou hodinách debilního příběhu a slušný akce jsem si dal pauzu s tim, že to dokoukám příště, jenže už jsem si to nikdy nepustil, protože mi to přišlo jako ztráta času.

The Sure Thing (1985)

Zprvu to působí jako taková školní teenagerská komedie z 80tých let, ale pak se z toho vyklube spíš pohodová road movie, kde Cusack si jede pro svojí "jistou věc" a náhodou mu skříží cestu jedna šprtka ze školy, která má namířeno stejným směrem, vývoj je samozřejmě jasnej, ale je to pohodový, zábavný a Cusack je tady ještě takový dobrý mladý ucho.

Hon na čarodějnice (2011)

Je hezký, že Cage už jako malej si chtěl hrát na rytíře a sekat hlavy a proto se do tohohle hrnul, to bych mu nezazlíval, já taky vždycky chtěl sekat hlavy, jenže tohle po rozpačitým, i když vcelku zábavným začátku nabídne už jen naprosto nudnou cestu kamsi, kde se zabíjej čarodějnice a závěr, kterej by hůř nevymyslela ani ta cageova paruka. Já fakt doufám, že se dožiju ještě filmu, kde bude Cage v hlavní roli a ten film nechá zavzpomínat na pecky typu Face/Off, Skála nebo Con air.

Norské dřevo (2010)

Moc dlouhý a všechno od scénáře, přes postavy až po prostředí působí strašně depresivně, moc mě to nenadchlo.

Ledová smrt III (2010)

Tak nevim, pořád přemýšlim, jestli to brát jako obyčejnou béčkovou vyvražďovačku a nebo jako zprznění série, kterou mám fakt rád. Verze A by znamenala průměrný hodnocení, jelikož je to celkem ok slasher, sice žádnej zázrak, spousta stupidit, ale takový slashery obvykle bývaj, nicméně při verzi B bych musel být teda o hodně přísnější a možná bych i poslal Sandemosemu dopis s řemenem, ať si nařeže sám, i když bych to teda s radostí udělal já sám, ale do Norska se mi kvůli tomu moc nechce. Tenhle prequel je totiž fakt stupidnost sama, nejzábavnější jsou pak tradičně teleportace vraha z jednoho okraje lesa na druhej během pár sekund a je fakt drzost dělat tady na konci návaznost na prvni Fritt Vilt.

Bourák (1993)

Sportovní filmy, to je prostě moje, ale Rudy neni vyloženě jen o sportu, ale spíš o snech, vytrvalosti, dřině a že nic není nemožný a to jak tuhle kombinaci Rudy předkládá, je právě to skvělý a i scény, zejména pak ty ke konci, který by všude jinde byly vyloženě trapný, jsou tady ty nejlepší. A mladičkej Sean Astin je tu skvělej.