Naechyureol siti (2003)

Tohle mělo fakt velkej potenciál, ale i přes perfektní vizuál a hodně vymakanou a destruktivní akci, který je ale bohužel pomálu, to je dost velká nuda a nedokáže to vůbec zaujmout, natož vtáhnout do příběhu. Chybí tomu tak nějak větší prolnutí postav, přišlo mi, že si všichni jeli na vlastní triko a bylo to rozpadlý na jednotlivý scény a příběhy. Čekal jsem víc, minimálně, co se týká zábavnosti

Cypher (2002)

Inteligentní a promakanej sci-fi thriller, kterej sice nemá žádnou akční složku, ale tu plně vynahrazuje zajímavej, hodně komplikovanej, ale plně pochopitelnej příběh a tajemná, pěkná a ve skvělý formě hrající Lucy Liu

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Fakt nevim jak tohle hodnotit, na jednu stranu se mi strašně líbil ten styl jakým to Jarmusch natočil, taky je perfektní geniální postava nájemního vraha v podání Foresta Whitakera, ten kdyby byl pohyblivější a hlavně ladnější, tak snad neměl chybu, jenže zároveň mi to přišlo trošku pomalý, trošku moc ukecaný a bez nějaký opravdu výrazný scény, která by mě sundala z gauče, navíc Forest, k velkýmu zklamání všech, nepoužije samurajskej meč, ale přesto to je fakt perfektně natočený a já musim dát i tak za 5*, i když k tomu mam nějaký výhrady

Tôkyô zonbi (2005)

Naprosto ujetá zombie komedie, kde si to dva maníci rozdávaj se zombiema pomocí jiu jitsu a jde jim to solidně a vtipně, nicméně je tam přece jenom těch řežeb trošku pomálu se mi zdálo a kvůli tomu to dost ztráci na vtipnosti, navíc druhá polovina v budoucnosti je už naprosto o ničem a pobaví jen ty zombácký gladiátorský bitky, jinak kde nic tu nic a stává se z toho nevtipná píčovina

Danjeogbiyeonsu (2000)

Nečekaně dobře zvládnutý hodně zapadlý a neznámý fantasy. Sice ta samotná legenda je jak z každýho druhýho fantasy a neni to nic nápaditýho, ale rozhodně se neprojevuje nějakou stupidností, nicméně všechny ostatní aspekty jsou na skvělý úrovní, ať už se jedná o skvělou hudbu, dobrý herecký výkony a nebo hodně kvalitní souboje, který jsou na takovejhle druh fantasy překvapivě drsný a krvavý, navíc triky rozhodně nejsou nějaký otřesný, samozřejmě to neni ani žádnej zázrak, ale film vůbec neruší a nezesměšňujou ho. Prostě dvě hodiny utekly jako nic a já se fakt náramně bavil. Neprávem opomíjený, určitě se to minimálně vyrovná daleko známějším kouskům

Kairo (2001)

Těžko tohle hodnotit, jelikož horor je to založenej hodně na hutný atmosféře a na skvělých mrazivých duchařských scénách, který samy o sobě jsou perfektní, ale když se to rozvrství do těch dvou hodin, co film má, tak to už znatelně ztrácí na napínavý atmosféře a s blížícím se koncem se to ještě zhoršuje, navíc je to zbytečně složitě vyprávěný a člověk se pak spíš zajímá, co měla která scéna znamenat než aby se nechal pohltit a stejně sem během filmu příběh plně nepochopil, abych si, bez přečtení zdejšího obsahu, dokázal sám udělat obrázek o čem ten film vlastně přesně byl. Ale přesto je to zajímavá netradiční duchařina, která nabídne něco víc než všechny ty ostatní asijský a o to je větší škoda, že to neni dotáhnutý k dokonalosti. 3,5*

Gangjeok (2006)

Čekal jsem větší akční jízdu než jen, že budu muset čumět 2 hodiny jak hlavní postava pořád odněkud utíká a občas dostane na budku, přišlo mi to trošku roztahaný, málo zajímavý a zbytečně pomalý, aby to dokázalo nějak výrazně zaujmout a pobavit nějakou zběsilou akční složkou

Chaos (2005)

Původní Cravenův Last house on the left mě nějak nerozrušil a hlavně sem si to nechal zkazit nepřesvědčivýma hercema, i když to byla taky celkem síla, ale Chaos to je úplně jiná kategorie, to je prostě, zásluhou naprostýho maniakálního řezníka Chaose v podání Kevina Gageho, reálná zvrhlá krutost, která znázorňuje násilí hodně naturalisticky a tim nejkrutějším možným způsobem jakej se dá vymyslet, sice to na mě opět nezanechalo nějak větší stopy, že by mě to nějak výrazně rozrušilo, ale musim uznat, že u některých scén sem se musel pozastavit i já, co si tam tvůrci dovolili vymyslet za násilnosti a zvrhlosti. Slabší jedinci tohle nerozdejchaj a měli by od toho dát ruce pryč a dámy na to radši vůbec nešahat

Jopok manura 3 (2006)

Tohle už v podstatě s původníma dílama nemá, krom názvu, nic moc společnýho a jde si to tak trochu vlastní cestou a snaží se to být hlavně komedií, která staví většinu vtipů na naprostý neschopnosti, retardovanosti a zbabělosti všech gangsterských postav, samozřejmě kromě hlavní hrdinky Qi Shu, což se může asi zdát celkem debilní a ohraný, ale tady to docela funguje a díky tomu to je hodně zábavný a ne nudně trapný, takže vcelku spokojenost, navíc Qi Shu to tady hodně sluší

Jopok manura 2 : dolaon jeonseol (2003)

Druhej díl už spíš sází na takovej ten styl přitroublých asijských komedii a na provařenou zápletku se ztrátou paměti a vyznívá to už o poznání slabším dojmem než díl první, i když je pravda, že se u toho pobavit rozhodně dá, protože fórků je dostatek a zůstala Eun-gyeong Sin, ale už to ztratilo tu volnost a nekřečovitost, která byla v jedničce