Sauna (2008)

Kvalitní hutná atmosféra a zajímavý prostředí prostě nemůže plně zachránit ten fakt, že se tady děje absolutní hovno a že hororový prvky si film nechal v podstatě až na samotnej závěr. Ale jelikož se na tom podíleli v posledních letech absolutně antihororový češi, tak to zas tak špatný nebylo a mělo to docela slušnej mrazivej nádech

Growing Out (2009)

No kravina, já vim, dalo se to čekat, ale aspoň sem to zkusil. Trošku mě zarazilo, že to v podstatě žádnej horor ani neni a že by tam byla nějaká scéna, u který bych se moh třeba jen teoreticky zasmát, to sem si bohužel taky nevšim. Taková tuctová nevýrazná blbost, která zaujme akorát tim, jak ta ruka a tělo postupně vyrůstá ze země

Spirit (2008)

Komix neznám, což je možná moje výhoda, protože mě to nepřišlo až zas tak špatný, sice tomu chybí skoro všechno to, co bylo dobrý na Sin city, jako drsný hlášky, skvělá atmosféra nebo super postavy, kdy hlavní superhrdina je takovej kašpar a jeho maskování je asi tak stejně kvalitní, jako když si Superman nageluje háro a sundá brejle, aby ho nikdo nepoznal, navíc záporák Jackson se taky moc nepoved, ale zároveň to neni ani nijak otřesný, rozhodně se povedla vizuální stránka, ve který bych akorát vyhodil podovodní pasáž, která byla fakt příšerná, jinak to ale nenudí a hraje tedy Eva Mendes a Scarlett Johansson, což už stojí za pozornost. Nicméně Franka Millera bych k tomu režírování radši už nepouštěl, myslim, že je tady vidět snaha to připodobnit kreslenýmu komixu, ale film jaksi potřebuje trošku víc než jen nějakou vizuální stylizaci a dialogy z komixových bublin.

Pinpon (2002)

Narozdíl od podobných japonských sportovních filmů jako Sumo do Sumo don't nebo Waterboys je tohle spíš drama než komedie a většinou se neni moc čemu smát a nepůsobí to ani nějak zábavně, ale ping pongový zápasy jsou super a jsou skvěle natočený, navíc se to snaží nést i nějakou hlubší myšlenku

Průvodce (2008)

Úplně chápu proč to dostalo Oscara za nejlepší Cizojazyčný film, ale tohle bohužel neni žánr nebo řekněme styl filmu, kterej by mě ohromil a já bych na něj všude pěl samý chvály, sice se mi taky líbilo s jakou lehkostí, umem a lidskostí/uvěřitelností to je natočený a příběh je jednim slovem perfektní, ale stále tu zůstavá ten fakt, že bych o tomhle filmu nikde nevyprávěl, jaký to je skvělý dílo a asi hlavně proto nedávám plný hodnocení

Yi dan qun ying (1989)

Sice tu zazní, že to je jak v Lepším zítřku, ale mě to teda moc nepřišlo, ono tomu totiž chybí poutavější a zábavnější příběh, takže mimo těch pár typicky Woo-ovských akcí, to je celkem nuda, ovšem přestřelky jsou parádní, to se Woo-ovi musí nechat, ale rozhodně by jich mohlo být víc a postavy by nemusely být tak lehce postradatelný. Nicméně tohle stojí za skouknutí už jen kvůli Stephenu Chowovi, kterej tu je snad ve svý jediný opravdu vážný roli

Chrysalis (2007)

Nečekaně perfektní sci-fi krimi thriller, kterej bere dech hlavně skvělým vizuálem, kdy ten takovej našedivělej look působí nesmírně dobře a hlavně to tomu dodává tu správnou atmosféru blízký temný budoucnosti, navíc kamera je takřka dokonalá a hodně často se používaj perfektní náhledy shora i různý jiný vychytávky + herci kvalitní, souboje na blízko v podávní Alberta Dupontela jsou něco, co se prostě musí vidět - úžasný spojení bojový techniky a pouličního praní, prostě něco mezi tim a vypadá to hodně dobře. A aby toho nebylo málo, tak mě dostal i příběh a hlavně jeho rozuzlení, původně sem chtěl dát 4*, ale ten závěr byl natolik dobře vymyšlenej, že musim jít na plno, to byla taková třešnička na dortu

Ong bak 2: Pomsta (2008)

No no no, trošku rozpaky u mě zavládly, Tony Jaa je pro mě skoro modla a dokážu mu odpustit v jeho filmech hodně věcí, protože ty jeho bojový kousky prostě miluju, ale tady je ta první polovina přece jenom hodně vlažná a příběh se na muj vkus snaží tvářit trošku moc dokonale na to, že to je vlastně blbost, což potvrzuje i vývoj druhý poloviny, kde jsou flashbacky do dětství, ale moc sem nepochopil jejich smysl, když to pak neni pořádně využitý, s čimž vlastně souvisí i fakt, že to působí celkově hodně nedodělaně a v závěru useknutě, nicméně v tý druhý polovině se už Tony přece jen vzchopí a předvede v závěrečným 30ti minutovým finiši nadpozemsky dokonalou akci v úžasný choreografii a s perfektní kamerou, která celej dojem z filmu rapidně vylepšuje, ta totiž má přesně ty parametry, možná ještě vyšší, který sem od toho očekával v celý stopáži a úplně mě to dostalo, krom teda Tonyho kreací s mečem, který podle mě nejsou jeho nejsilnější stránkou. Nicméně celkově to neni až zas tak dobrý, jak sem si představoval, Ong Bak a Tom yum Goong zůstaly nepřekonány podle mě, hlavně teda co se týče hlavního prvku Tonyho filmů - akce

Mrtvý sníh (2009)

Po Cold Prey další super norskej horor, ktere se sice ze začátku nějak nemůže rozhodnout jestli bude temnej, mrazivej horor a nebo komediální hororová zombácká jízda, ale postupně se z toho vyklube právě ta jízda a vůbec to neni na škodu, i když se zprvu zdá, že to moc šlapat nebude, ale nakonec je opak pravdou a závěrečnej asi 30ti minutovej finiš je úplně nuskutečně bombastickej masakr, kdy tam dva kamarádi nafasujou kladívko, sekerku, brokárnu a motorovku a jdou si to vyřídit se zombáka z druhý světový a všude lítaj mozky, střeva, krev se počítá na litry a všechno to ještě podporuje hodně nápaditá kamera a režie. Prostě horor to neni kdovíjak úžasnej, ale zábavný to je pořádně

Poslední dům nalevo (1972)

Asi jeden z vůbec prvních hororů/thrillerů, kterej vše ukazuje dost naturalisticky a drsně a nehraje si na nic morálního, ovšem na mě tyhle filmy o znásilňování moc nepůsobí, asi se úplně nedokážu vžít do psychicky i fyzicky mučených postav a cítit s nima nebo to je možná prostě jen odtažitě natočený, nevim přesně, ale to rozhodně neni jedinej problém filmu. To nejzákladnější, co mě celkem zarazilo je fakt, že většina hereckých výkonů stojí jednim slovem za hovno a možná i to se podepsalo na tom, že to ve mě nic moc nezanechalo, nejhrůznější jsou v tomhle směru rodiče, jejich chování v několika situacích bylo tak neskutečně mimo, že už to snad ani víc být nemohlo a celej film to až neskutečně sráží, ovšem odplata je dokonalá a ve finiše ten film, ještě spolu s předchozíma násilnýma scénama, vylepšuje