Jopok manura (2001)

Lehce komediální netradiční gangsterka s ženou v hlavní roli bosse v podání Eun-gyeong Sin, která je přesvěčivá jak v komediálně laděnejch scénách, tak i v bojových, při kterých je ale hutně použivanej střih a podle mě i nějakej akčně schopnější záskok, ale to nic nemění na tom, že ve výsledkou jsou souboje dobře a dynamicky udělaný a celkově to fakt baví a navíc konec je na poměry podobnejch filmů fakt originálně vymyšlenej

Pora mroku (2008)

Mě tenhle polskej horor moc nebral, celkem nudný a bez nějaký větší invence a brutality a až na ten nápad s přenášením mysli, to nemá moc co nabídnout

Vyšetřování nočních můr (2006)

Tohle je hodně zajímavej horor z japonský celkem hodně zručný dílny. V podstatě to je tak trochu založený na Noční můře z Elm street a taky trochu na Cage, ale dopad to má daleko silnější, temnější, mrazivější a působivější a má to skvělou atmosféru, obzvlášť ty útoky ve snech jsou absolutně perfektní a kazí je jen fakt, že ke konci už je to takovej guláš, že lze celkem složitě rozpoznávat, co je ještě sen, co je nějaká snad další vrstva ve snu a co je realita.

Tyoobeu (2003)

Sice trochu jednoduchý a mírná vykrádačka Nebezpečný rychlosti, ale protože to je fakt svižná akce, záporáci jsou správně drsný, nemilosrdný a zabijácký a hlavní hrdina správně hrdinskej a jeho kamikaze akce bez přemýšlení pořádně nabouchaný, tak mě to stejně dostalo a já se bavil od začátku do konce

Ostří meče (2001)

I když tu je přece jen míň akce než bych si představoval jako optimální pro moje chutě, tak je to stejnak skvělá zábavná akční rubačka, kdy 100% akce obstarává Shaku Yumiko s jednim a někdy s dvěma meči a jde jí to s nima fakt náramně, až sem z toho byl celej šťastnej, navíc je to i zdatná bojovnice a celý to je podporovaný dobrou kamerou i solidním soundtrackem, takže o kvalitu akce se nikdo bát nemusí, ta je skvělá a navíc krvavá, nicméně je pravda, že příběh mimo akci sice neni špatnej, ale moc se to tam nehodí a je tak trošku navíc, ale vyloženě mi zase nevadil

Oběť: Lovec krve (2007)

Doufal jsem, že to bude sice stupidní, ale zábavný béčko, jenže to ani omylem, tohle je bohužel prostě sračka se všim všudy bez pořádný akce, se stupidním scénářem a v unrated verzi s přemrštěnou délkou, která je o těch 30 minut prodloužená z mě neznámýho důvodu, jelikož akce tam stejně skoro žádná neni, takže tam asi přibylo jen 30 minut keců navíc. Jedině co se jakž takž ještě dá je, když Lucy Liu hraje drsňačku a tu a tam se tam producíruje různě vysvlečená a někdy polonahá, ale pokud má hrát něco jinýho, tak je dost nepřesvědčivá. Nuda

Střelci na útěku (1998)

Žádná velká genialita to neni, prostě jen brutální a zábavná střílečka, kde se Chow Yun-Fat rozpomíná na svojí legendární spolupráci s Johnem Woo a nenechává jedinýho špinavýho zmetka odejít dřív, než do něj nasype půlku zásobníku a je mu celkem jedno jakej kalibr má zrovna v ruce. Prostě skvělá zábava s trošku prostějším scénářem, kterej film ke konci mírně kazí, ale i tak super

Tanec s vášní: Rozbal to! (2008)

Je to blbost, která se snaží zaujmout tanečníma kreacema hlavní hrdinky, což se tomu daří jen proto, že Rachele Brooke Smith je pěkná, jinak je to extrémně o ničem a já sem si z toho odnes jen to, že odteď mi přijde divný, když se řiká, že fotbalisti jsou narozdíl od hokejistů baletky

Železný Schwarzenegger (1977)

Arnold byl a vždycky bude král kulturistiky, dneska jsou sice kulturisti asi tak dvakrát takový, ale to už jsou jen mutanti a vypadá to příšerně a já i když nejsem nějakej fanoušek kulturistiky a ani se o to moc nezajímám, tak vidim, že Arnold má to svoje tělo naprosto dokonale vymakaný do posledního detailu, jemu prostě nešlo jenom o objem, aby měl co největší svaly, jako tomu je dneska, on, jak sám říká v tomhle dokumentu, si to svoje tělo tvaroval do dokonalý podoby, když někde přidal centimetr svalu, tak musel totéž udělat s celým svým tělem, navíc byl šampionem i v hlavě, jeho neuvěřitelný sebevědomí a klid, podle mě například Lou Ferrignoa, kterej měl asi celkově větší objem svalů, úplně ničilo a nad Arnoldem nikdy nemohl vyhrát a to ať už to bylo kvůli tý psychice a nebo tim, že on svoje tělo měl sice nehorázně vysvalený, ale ne dotáhnutý do dokonalosti jako Arnold. Navíc Arnodovy pózy a přechody mezi nima neměly konkurenci a i když jeho prohlašování, že nemá žádnou slabinu a že jeho pózování je dokonalý, působí hodně nabubřelím dojemem, tak s tim, po skouknutí Pumping iron, nelze dělat nic jinýho, než souhlasit. A když se to ještě spojí s jeho neskutečnou ctižádostí a vlastně i takovou hajzlovskou povahou, kdy ho netížilo, ani když si hrál s ostatními kulturisty a snažil se je zdeptat a nebo jim špatně poradit, tak se nedá dělat nic jinýho než řict - Arnold is numero uno a to i když se nechoval úplně férově

Hua pi (2008)

Mít ve filmu Donnieho Yena a za dvě hodiny udělat všehovšudy 2-3 akce a ještě, co se týká choreografie a provedení vcelku slaboučkých, za to už by si tvůrci fakt zasloužili pověsit za koule do průvanu a nechat je tam houpat aspoň týden. Z toho teda lze celkem snadno odvodit, že se nejdedná o nějaký zrovna extra akční fantasy, sice to pořád vypadá na spadnutí, ale film se spíš zaměřuje na dramaticko-romantickou linku a akční scény buď nechává v pozadí a nebo s nima vůbec na diváka nevyrukuje, což je celkem chyba a ubírá to filmu na zábavnosti a i na svižnosti. [director's cut]