• Thriller

Exodus (2023) odpad!

Keď čmoudka zo Sýrie povie, že v Grécku je veľmi horúco, automaticky by mal byť tento film zaradený ako komédia. Inak imigrantská píčovina o ľuďoch, ktorých tu nikto nechce, ktorý tu chodia na člnoch aj keď nemusia a sú ešte aj nesympatickí. A samozrejme, všetci zlí policajti boli bieli. Mňa tieto filmy nebavia a nevidím v nich zmysel. ODPAD!

Jmenuji se Lo Ki-wan (2024) odpad!

Nejaká žltá kokotina s trápnou akciou na záver. ODPAD!

Náhradní klíče (2022)

V ktorom vesmíre je toto komédia, pre krista boha? Len za cecky tej dvadsiatky, čo hrá patnástku upotená 1 z 5

O malých věcech (2023)

K dokonalosti tomu chýbalo už len prepojenie, a lepšie príbehy, a väčšia hĺbka. Žánrovo ale presné. 2 z 5

Asteroid City (2023)

Ja som asi hotel budapešť videl v nejakom divnom rozpoložení, že je to pre mňa doteraz jeho najlepší film, resp snímok, čo dáva zmysel a dá sa dopozerať. Ba priam by som povedal, že krátkometrážne počiny mu idú lepšie. Alebo že ich divák lepšie zvládne a príjme. Neviem. Toto je zas len jeho ďalší artový blábol naprataný hercami a pritom je to o hovne bez významu a záveru. 2 z 5

Přišla v noci (2023)

Desivé. Vo veľa veciach sa veľa ľudí nájde. Šialená babka si išla svoje, Pechová levík úplne zaslúžene, ale ten záver bol už fakt moc. Od príchodu bezdomovcov sa začnú tie racionálne postavy správať divne a možno vďaka tomu to chytá až hororový feeling. 4 z 5

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Ja sa síce budem opakovať, ale vravel som to. Pri jednej z recenzií som povedal, že tento ročník je sterilný. Jak do filmov, tak do nominácií. Udeľovanie cien ukázalo, že som mal pravdu. Po dlhých rokoch boli tie sošky skutočne rozdané spravodlivo a podľa práce, nie podľa toho, kto je viac tmavší. Ročník skoro bez prekvapenia, kde tých najhlavnejších víťazov ste vedeli už dávno, kde bola aj tá show vkusná, kde sa ľudia vedeli obliecť a zbytočne na červenom koberci nešokovali, kde Kimmel glosoval a nezavadzal, kde neboli zbytočné prejavy a ešte k tomu to aj posunuli o hodinu dopredu, takže sa človek aj vyspí. Aj keď klamal by som, keby som povedal, že pri efektoch som čakal Godzillu. Masky, kostýmy a výprava boli tak silné kategórie, že Poor things bola možno tá najlepšia voľba. Blockbustre však tento rok šeredne ostrúhali. Zakončím to slovami o tom, že po dlhej dobe prenos, pri ktorom som si netrhal kotlety, nemal som chuť to o rok už nezapnúť a som veľmi spokojný s víťazmi. O rok, dovidenia.

31. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2023 (2024) (pořad)

Opravte ma ak sa mýlim, ale ja si nepamätám, aby sa miešali filmy a seriály do jednej kategórie. Prečo, kurva drát, tam tento rok bola nasratá Volha, čo brala všetko, čo jej prišlo pod ruku? Ako mohli do jednej kategórie zaradiť seriál s filmami, kde pri seriály je mnohonásobne viac práce, herci majú väčší priestor a podobne. Prečo? Okato technické veci pobralo najlepšie sci-fi a pri tom zvyšku som už pred vyhlásením vedel, kto čo zobere. V hlavách akademikov sa dalo čítať ako v knihe. A potom záver, najlepší film, úplne prekvapenie. Nebyť tej ukecanej piče z Ruska, čo nevie, kde jej miesto, bol to veľmi príjemný a komorný večer.

Nad propastí (2023)

To malo taký potenciál a potom prišiel holyvúdksy hero záver a celé to šlo do hoven. Škoda. 1 z 5

Mladá dáma (2024)

Neni možné, že Shitflix stále nájde peňáze na takéto cgi kokotiny. 1 z 5