Medvídek (2007)

Film, ktery me sem tam pobavil nejakou neokoukanou hlaskou. V prubehu filmu jsem ale zjistil, ze jedine, co mohu delat je, cekat na dalsi neci vtip. Jinak to vlastne cele bylo o nicem, jako vetsina filmu ceske kinematografie od roku +/- 2000, kde to odstartovali Samotari, ti vsak byli novi a originalni. Myslim, ze jsme momentalne mistri Evropy v toceni filmu o nicem. Panu Hrebejkovi bych doporucil, at se v dobrem rozejde s Jarchovskym a prihlasi se treba do knihovny a klidne, at 5 let jen cte a az bude opravdu presvedcen o tom, ze ma napad, ktery by mohl natocit, at tak ucini. Ja tedy zase do kina pujdu, no. Dve hvezdy za jiz zminene hlasky, pro me nejlepsi herecky vykon v Medvidkovi pro Vilhelmovou a to, ze jsem si myslel, ze to bude jeste horsi nez nakonec bylo.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Na filmu bych ze vseho nejvice ocenil herecke vykony, ty byly u nekterych skutecne nadstandartni ( mimoradny Krobot, Trojan, Bydzovska a velmi puvabna Sulajova ) a pak velice dobry zvuk a hudbu. Obsahove film sice tolik zase nenabizi, jiz ale samotny nazev filmu napovida, ze se bude jednat spise o radu epizod, ktere se ruzne propletaji. Nektere jsou vtipne vice, nektere mene. To, ze si Zelenka libuje v ruznych formach uchylek a zvlastnosti neni nic noveho, proc ne?! Ja davam velice silnou trojku.

Náhoda (1981)

Presne filmy tohoto typu se mi hodne libi. Clovek si muze vybrat pribeh, ktery se mu nejvice libi a dej se prekryva, doplnuje. Kdyz jsem si cetl o cem tento film bude, nemohl jsem se dockat, az jej uvidim. To, ze to Kieslowski s kamerou umel je nepochybny fakt, jeho scenare jsou taky velice kvalitni a zajimave, umel vybrat do filmu i skvelou hudbu a dle me jsou ve filmu nejlepsi dialogy. I pres ta vsechna pozitiva, nemohu dat plny pocet hvezd, az moc se film tahne a chvilkama jsem se dost nudil.

Pramen panny (1960)

Uchvatny film svou atmosferou, misty mi sel az mraz po zadech. Mr. Bergman byl genius!

Velký šéf (1969)

U teto komedie jsem se velice dobre bavil. Melo to spad, vtip, skvele pisnicky, skvely obraz na tu dobu a Yves Barsacq:-). Dal bych i pet hvezdicek, nebyt poslednich 20 minut filmu a Belmonda. Jsem asi jeden z mala, mne ale jako herec vubec nesedi a toto je urcite jeden z jeho nejlepsich filmu, i kdyz bez nej by se mi libil jeste vice. Plukovnik vsak nemel chybu.

Kdo mě naučí půl znaku (2006)

Velice kvalitni dokument a jsem moc rad, ze neco takoveho vzniklo. Myslim, ze by se Vietnamu mel u nas davat vetsi prostor, kdyz vezmeme v potaz, kolik Vietnamcu zde zije, zilo ci jen studovalo. Dle oficialniho textu distributora je sice fakt, ze Cesi o Vietnamu nevi takrka nic, porad je to ale 50x vice nez Vietnamci o nas... Letos jsem tam byl 3 tydny, natesen tim, ze jako Cech budu mit otevrene dvere do dusi Vietnamcu a az na nekolik pivnic s pivem varenym dle ceske receptury ( Hanoi, Danang ) a nekolika fotbalovych fandu, co znali Cecha a Nedveda vicemene nic.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Vskutku povedena blazniva komedie. Urcite jedna z nejlepsich, co kdy u nas byly natocene. Super komiksove zapracovani, skvele herecke vykony a dej ma spad a vtip. Jeden z mala filmu, kde to " Bohdalce " sekne:-). Myslim, ze tento film je nadcasovy.

Rašómon (1950)

Jeden z nejoriginalnejsich filmu. Kurosawa byl skutecny mistr a nejvice se mi libi, ze kazdy jeho film je o urcitych lidskych vlastnostech a vede k zamysleni a pouceni. Kez by ho slo naklonovat do dnesni doby, aby nam delal radost spolecne s nejmodernejsi filmovou technikou:-).

Bez konce (1985)

Dobry film s vynikajici Grazynou Szapolowskou. Zajimavy pribeh, slusna hudba, ja jsem ale od tohoto kousku cekal vice, chybela mi vetsi dynamicnost.

Životy těch druhých (2006)

Jiz dlouho me nezaujal zadny film tolik, jako Zivoty tech druhych. Skvele zahrane role ( Ulrich Muhe hral na Oscara ), super pribeh, atmosfera, emoce... Nekomu se mozna zda, ze snimek pribehem o polepsenem fizlovi chce utocit na divaka, mne je to ale jedno a povazuji tento film za absolutni spicku v mem osobnim zebricku. Mozna skoda, ze ceske filmy zamerene na nasi socialistickou minulost maji v drtive vetsine v zanru uvedeno "komedie"...