Broadchurch - The End Is Where It Begins (2015) (série)

Druhá série navazuje na události z té první a servíruje nám hutné rodinné drama říznuté napínavým soudním thrillerem. Emočně opět nabušené a přestože je detektivní linka nového případu odsunuta na vedlejší kolej, je druhá série Broadchurch opět vynikající. Herecky opět bezchybné u stálých i nových tváří a veškeré emoce jsou dostatečně silné, aby se divák dalších 8 hodin nenudil. Jsem zvědav co si připraví v závěrečné sérii a jak tvůrci navážou.

Hříšnice (2017) (seriál)

Hodnoceno na základě první série. Slušný thriller, který však naplno nevyužije všechny rozehrané karty a rozuzlení je slabší. Další série mě nijak nelákají.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Původní Smrt ve tmě byl slušný a originální horor, který mě nijak nestrhnul, ale komerčně uspěl. Pokračování jsem považoval za naprosto zbytečný film, ale překvapivě se nejedná o film špatný. Hlavní hrdina je tentokrát za "dobráka" a musí bojovat s agresory, kteří se rozhodli unést mu dceru. Úvod je překvapivě velice dobrý a prvotní naháněčna/schovávaná v domě je skvěle natočená a napínavá. Poté přijde menší zvrat a film se posune o dům dál a stejně tak i napětí a příběh. Ke konci mi to přišlo až zbytečně uspěchané a raději bych si vychutnával krvavou likvidaci protivníku postupně, než prakticky všechny vybít během minuty v jedné místnosti. I tak se však jedná o překvapivě slušný film, který změnil žánr a neurazí.

Viník (2021)

Zbytečný remake pro líné Američany, kteří nečtou titulky. Pokud bych se na to díval originálem nepolíbený, vzal bych to jako slušný film, ale vše co dělal originál správně se v remaku moc nedaří a vzhledem k tomu, že se tvůrci snaží být o něco "velkolepější" chybí tomu ta komorní sevřenost, dánského originálu. A Gyllenhaalovo přehnaně emoční herectví mi zde také nesedělo. Pro znalce originálu zbytečné, pro neznalce raději doporučuji originál, ale pokud vám do uší nesedí dánština, můžete to zkusit i s Viníkem. Ale není to prostě ono. 50%

Severní vody (2021) (seriál)

Baví mě "velkolepost" kdy je vše točeno s minimem digitálních triků a působí to jako velké filmy, které vznikaly před 50-60 lety. Na oko krásné až bezchybné, bohužel příběh je příšerně utahaný a souboj mezi hlavními hrdiny, mě nechával chladným. A vzhledem k tomu, že na tom stojí celých 5 dílů, příšerně jsem se nudil.

Bojovnice (2007)

Akční to doopravdy není a z dramatického hlediska mě to vůbec nezajímalo.

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Hodnoceno dle 1. série. Geniální skoro až bezchybná záležitost. Nenávidím a opovrhuji "seriózním" Love Islandem, ale Too Hot to Handle na to jde úplně jinak. Tvůrci si absolutně uvědomují demenci všech zúčastněných a krásně si s tím hrají po celou dobu. Produkčně asi nejvtipnější "reality show" co jsem kdy viděl a všech 8 dílů jsem sjel za jeden víkend a až na vážněji pojatý konec jsem se královsky bavil. Ciferník hodin začíná jedničkou nebo dvanáctkou?

Zelený rytíř (2021)

Vizuálně podmanivé ale občas těžce stravitelný bizár. Po přečtení synopse, může film působit jako dobrodružná podívaná po vzoru Richieho Artuše, ale nenechte se zmýlit. Green Knight je neakční art někde mezi bizarním fantasy a Terencem Mallickem. Určitě stojí za vidění v rámci originálního tématu a zpracování, ale určitě to není pro každého a je to přesně ten typ filmu, kde pochopím hodnocení odpad! i 5*.

Studio 60 (2006) (seriál)

Další Sorkin v prostředí televizního vysílání. Herecky a scénáristicky skvělé, ale tématem jen pro úzkou skupinu lidí. V dvouhodinovém filmu bych to dal s přehledem a možná by mě to dokázalo i strhnout, ale ve více jak 20 hodinách to na mě bylo moc a určitě jsem neviděl všechny díly a nijak mi to nevadí. Odlehčenější než Newsroom ale měl jsem s tím prakticky totožný problém.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Nějaké projekty je dobré si zopakovat a právě taková je Hra na oliheň. Seriálová událost, která v roce 2021 ovlivnila celý svět a která mi v té době přišla jako velká nafouknutá bublina. Po letech ale musím uznat, že to je výborné a napínavé dílo, které funguje v rovině napětí okořeněné brutalitou a zároveň jako drama o chamtivosti a opravdu nepěkných lidských vlastnostech, které se rozkrývají, když jsou lidé zahnáni do kouta. Řemeslně výborné, herecky skvělé. Zamrzí, tak občasné výplňové pasáže a závěrečné 2 epizody, které mohli být zkráceny na jednu.