Delikatesa (2021)

Příjemný film o přípravě chutné krmi, kdy během sledování vybrakujete lednici, špajzku a ještě si donáškou necháte doručit několik pečínek přesně na míru, překrásná kamera se světlem starých malířských mistrů , snové prostředí (tu chalupu chci!!!!), pohodový film na podzimní víkendový podvečer, nic složitého, žádná Michelinská hvězda mezi filmy, ale pokud si někdo rád dává knedlík s vajíčkem a správně kyselou okurčičkou, směle se může do tohoto filmového menu pustit. Bon appetit!

Na západní frontě klid (2022)

Navzdory odchylek od knižní předlohy, famózní. Naprosto strhující, brutální znázornění nejdražšího koníčka mocných.

Bobby Deerfield (1977)

Nebe nezná vyvolených. Film je lepší než Remarquova kniha.

Gia (1998) (TV film)

Odbržděná Angie dává zapomenout skutečné tváři první supermodelky, která nedržela jen toto prvenství. Shlédnuto po letech, výborný, škoda že televizní, film. Jít to na velké plátno, možná by si Angelina sáhla, krom zlatého Piťáka, i na zlatého plešouna. S Giou ji nepojí fyzická podoba, ale její osobnost vystřihla senzačně. "Chci si dát pauzu." "To nejde. Teď a tady. A žít budeš potom."

Obleva (2022) (seriál)

Nádherná kamera, uhrančivý, drsný Štětín, dobrá, "severská" krimi, kterou bohužel zařízli v závěru, ale odpouštím. Koukalo se mi na to dobře.

Rod Draka - Král Úzkého moře (2022) (epizoda)

Rozvleklá nuda. Jediná scéna, která zaujala, byla s nezletilým nápadníkem. Díl, který divák musí posouvat dál, protože se v něm nic neděje, je snad nejpřeceňovanější bídou s nouzí.

Láva (2015)

Slovenská verze mnohem lepší, hlas Juraja Benetina z Korben Dallas je perfektní.

Proměna (2022)

Nesympatická, ošklivá, uvřeštěná motorová myš, 15 minut stačilo. Otravné, na Pixar až nečekaně.

Mimořádná událost (2022)

Po dokonalých Vlastnících rozpaky. Divně vystavěno, nesedlo mi to, až na několik momentů, které svým bizárem pobavily. Postavy dostaly šablonu už na začátku, následně se nemění, odporní jsou všichni, děj se vleče, nudí, dovolím si srovnání s excelentní Okupací, která je natočena na podobně minimalistickém formátu, ale nesklouzla do Kameňákové frašky. Obsazení fajn, podivný střih ale nedovolil hercům se lépe rozvinout. Karikatura naší společnosti mi nevadí, tady jsem ale čekala víc. Příště!