Země nomádů (2020)

Dvě za Frances, na ni se moc ráda dívám, ale jinak mě film neoslovil. Takto, v jiné době by mě možná zaujal víc, v současnosti mě niterné depky tohoto formátu neberou. Pěkně natočená artová nuda.

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 (2021) (pořad)

Za současných okolností vcelku rozumně vymyšlený způsob předání cen, Kopta mi nevadí, ani paní redaktorka v zákulisí, hudba se mi líbila moc, co ale divné bylo, letmé záběry na všechny nominované, kdy ačkoli byli v medailonku představení, v přímém přenosu je divák některé ve výklenku stěží zahlédl. Připadalo mi to neuctivé. Vlastně si říkám, že celá sláva mohla být ve výjimečné době výjimečně předtočena celá. Pojatá stylem, kdy moderátoři průběžně pokecají jednotlivě s každým, prospělo by to propagaci kultury, mohlo to být klidně hogo fogo kafíčko, kdejaké zavřené divadlo by své prostory jistě poskytlo rádo, v závěru vyhlásit vítěze, kteří dostanou adekvátní čas na děkovačku a mohlo to vypálit lépe. Spěch mi v tomto živém přenosu mimořádně nesedl. Chápu, že to je drahé, ale poslední rok se děje velké kulové, sobotní večer mohl být klidně věnován filmařům v rozměru, který jsme viděli minulý týden pro muzikanty a divadla na artu. Oceněným gratuluji. Osobně mě Šarlatán při projekci v kině zklamal, při druhém zhlédnutí jsem byla sice smířlivější, nicméně stále tvrdím, že toto není nejlepší film, který byl u nás loni uveden. Holland je velké jméno, jako takové se nesluší jej shodit, obzvlášť když je v úzké nominaci na Oscara, kterého určitě taky urve, ale pokud to srovnám s Krajinu ve stínu, snímek se z prstu vycucanými fantasmagoriemi fakticky ztrácí. Mě osobně film roku začal zajímat až v soudní síni, kdy končil. Lev pro Magdalénu Borovou je ovšem veliká, zasloužená paráda!

Zločiny Velké Prahy - Zmizelá (2021) (epizoda)

Seriál jsem už vzdala, nicméně docela po haluzi jsem zachytila tento díl a líbil se mi. Pokud by to takto začalo, nemám výhrad.

Kukačky - Epizoda 8 (2021) (epizoda)

Rozhodnuto. Definitivně odvolávám počáteční rozpaky, že je 13 dílů moc. Každý pátek žasnu, jak kvalitně každý jeden hraje. S radostí seriál chválím, jak zde kdosi z kolegů moudře napsal, "Isteníkův díl" neměl chybu. Michal je mega sympaťák, Marta Dancingerová je totální miláček, Denisa Barešová, Jan Dolanský, dlouho bych psala... Velmi dobré. Seriál pro širokou diváckou obec je natočen s citem. Casting v tomto počinu je excelentní, žádné notoricky profláklé obličeje, přičemž většina z obsazených hraje často, zkrátka tato kombinace je rafinovaná, fungující, moc pěkná. Sabinka s Davidem jsou dvojka snů!

Národ sobě - kultura tobě (2021) (koncert)

Moc pěkná záležitost. Ano, byly tam slabší momenty, moderátoři se snažili, ale bylo to chvilkami slabší, nicméně jednalo se o přímý přenos, navíc víme, jak se teď rok v kultuře nepracuje, čili odpouštím a všechny zúčastněné jsem viděla moc ráda! Kromě velkých jmen mě osobně potěšila nádherná skladba Mirka Kemela: "Za naší stodolou" a luxusní básnička Davida Vávry. Celkově vynikající a děkuji. ...pochopitelně člověku bylo místy ještě víc na hovno, protože kdy to a hlavně ať už to skončí! "Za naší stodolou v louži koupe se Bůh..."

10 let muzikálu v Ostravě (2021) (koncert)

Perfektní přímý přenos ve všech směrech. Ať hodnotím uměleckou kvalitu jednotlivých vystoupení, orchestr, sbor, senzační nazvučení, kameru, střih, režii, skvělé! Tento počin patří má potenciál zaujmout i širší publikum, které muzikálům příliš neholduje. Navíc OSTRAVA!!! Marie Magdaléna ztvárněná hezkou ženou mě naplnila optimismem. Aplaus!

Princezna Margaret: královská rebelka (2018) (TV film)

Perfektní dokument o princezně Margaret, která mi byla vždycky sympatická svou rebelskou povahou a zároveň mě dojímala paradoxně velmi smutným osudem. O každých Vanocích si na ni vzpomenu u Prázdnin v Římě, její postavu miluji v Koruně, obě představitelky ji daly báječně, no a v tomto dokumentu se člověk může nasytit kvanty dobových záběrů nebo bulvarními informacemi z kuloárů. Kupříkladu za mladi nosívala šaty od Diora, které mají v pase 54cm. No prostě laskomina pro baby... ;)

Au bout des doigts (2018)

Francouzská variace na Dobrý Will Hunting, ale místo matiky, hraje grázlík na klavír. Šablona je podobná, ovšem ničemu to nevadí. Pohodová záležitost, předvídatelná, ale hezky natočená a s překrásnou klasickou hudbou. Violoncelistka sympatická kočka, seděla tam přesně, z plnění povinných korektních kvót bych tvůrce nepodezírala, i kdyby to tak nakrásně bylo, fešanda filmu dodala správný švih. Whiplash určitě nečekejte, je to limonáda na poklidný večer.