České tajemno - Voynichův rukopis (2020) (epizoda) odpad!

Ještě horší než první díl. Bylo až děsivé sledovat Vašíčka nad rukopisem bezstarostně hlásat, jak to všechno je přece naprosto jasné. Jinak naprosto souhlasím s komentářem uživatele tehol. Jen bych ještě dodal, že členové akademické sféry, kteří prezentují těch pár faktů, které se tu dají najít, tak slouží jako užiteční idioti, jelikož příspěvky jsou v tomto pořadu dávány na stejnou rovinu jako bludy a vyslovené lži ostatních účinkujících v čele s Arnoštem Vašíčkem.

Příběh jednoho ostrova (2016) (seriál)

Nakonec jsou z toho slabší čtyři hvězdy a to hlavně kvůli tomu, že chvílemi člověk neví, čí zájmy jsou vlastně sledovány. Někdy je to proti-americké někdy to kritizuje bratry Castrovi (a někdy zas až tak ne), ale tak nějak nesystematicky, na dokument je to možná příliš chvílemi zaujaté. Proto bych i řekl, že první polovina je o něco lepší než druhá, ve které se poměrně často obludně projevuje mimořádně obludný Egon Krenz.

Sanitka 2 (2013) (seriál) odpad!

Nenechte se zmást tento Renčův počin je naprostá zrůdnost. Všechny hvězdy co jsem rozdal jednotlivým dílům, nebyly za kvalitu, ale čistě za nechtěný humor a mimořádnou absurditu. Renč zúročil své těžce nabyté zkušenosti z reklam pro BESIP, takže všechny záběry jsou "ultra cool" a přetékají akcí, rotující kamerou a jsou ze všech možných i nemožných úhlů. Do toho šílená hudba, která má asi ještě víc zvyšovat dynamičnost, stejně jako rádoby akční sledování děje ve více oknech. Všechny postavy jsou mimořádně nesympatické a často není jasné proč jednají jak jednají (jako idioti) a je jedno jestli už byly v původní Sanitce nebo ne. Jandera senior i Mádr senior tu působí mimořádně nevěrohodně a navázání na jejich předlistopadovou interakci bylo trestuhodně promrháno. Nasazení Veškrnové bylo mimořádně obludné, stejně jako Srstky, kterého i se psy vytáhli z pořadu "Chcete mě?" a ani slovo textu mu nemuseli měnit (pokud to mělo být vtipné odlehčení, tak to moc nefungovalo - naopak to působilo smutně až trapně). Jinak seriál se bere tak vážně až to působí mimořádně komicky. Zároveň je většina akcí brutálně přehnaná a vyhnaná až ad absurdum, ať už se jedná o díl s cikány, Nelibova (Vašut) syna či Mádr juniora (Budař) či mnoho jiných. Musím říct, že jsem čekal, že to bude hodně krušné, ale nakonec jsem byl překvapen (nejen šíleností díla) i tím, že jsem se u toho nenudil jako např. u obou pokračování Nemocnice na kraji města (po 20-ti letech a Nové osudy).

Father Ted - Kicking Bishop Brennan up the Arse (1998) (epizoda)

Jeden z naprosto nejzásadnějších dílů Otce Teda, svým způsobem možná i ten nejlepší. Společně s předchozím "fotbalovým" dílem patří k vrcholům tohoto seriálu.

Sanitka 2 - Epizoda 12 (2013) (epizoda)

Ta úvodní scéna s morbidně obézní pacientkou, podbarvená Bachem byla až geniálně zvrhlá (či zvrhle geniální) a za to dávám jednu hvězdu.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Je to trochu jako delší díl z pozdějších sérií cyklu Dobrodružství kriminalistiky.

Zvedá se vítr (2006)

Jedná se o jeden z filmů, kde mi skoro nevadil Cillian Murphy. Film celkem bez okras zobrazuje Irskou válku o nezávislost na jedné lokální úrovni. Z některých komentářů co jsou zde k přečtení mám pocit, že se někteří uživatelé v problematice a historickém kontextu vůbec neorientují a pojmy jako Black and Tans či Auxies (Auxilliaries) jim nic neříkají a jejich představy i o Irské republikánské armádě (té do roku 1922) jsou přinejmenším úsměvné. Následně se člověk nemůže divit, že je tento film docela podhodnocen. Moje výhrady se týkají více než dvouhodinové délky, s tím co chtěl Ken Loach říct, na to by mu stačilo i o 20 minut méně. Místní obsah je lehce zjednodušující a zavádějící. Korunu tomu dává český název, který likviduje jakoukoliv spojitost s Robertem Dwyer Joycem a jeho písni ze začátku filmu.

S Tatrou kolem světa II. (1991)

Přes divný komentář (ten byl ostatně už v prvním díle a navzdory předlouhým záběrům "operace" filipínským "doktorem" se jedná o zajímavý dokument, který ale spíše vypovídá o raných 90.letech (a tehdejšímu pohledu na svět) než o projetých místech.

Expanze - Série 4 (2019) (série)

Pro mne zatím nejslabší řada a ty čtyři hvězdy dávám s velkou výhradou. Burn Gorman si tu prakticky zreprízoval svoji roli ze seriálu TURN, akorát červenokabátníky vyměnil za RCE a už nemastí bílý američany, ale přistěhovalý Beltery. Kdo to neviděl tak mohl být třeba i příjemně překvapen, ale pro mne to zas až takový šlágr nebyl.