Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Škoda, že kvalita filmu lítá ode zdi ke zdi. Některé vtipy jsou povedené, bohužel ale pro mne převažovaly ty hrozné, trapné nebo nechutné. A některé scény si opravdu mohli odpustit - třeba ta scéna s Ch. Lloydem byla teda hodně levným zásahem.

Černé zrcadlo - Arkangel (2017) (epizoda)

Bohužel hodně předvídatelný díl, nicméně zpracování je velmi dobré. Oproti předchozímu dílu slabší, ale i tak stále lepší než většina dílů v předchozí sérii.

Odpor (2008)

Dost mne rušilo to stálé a nelogické lingvistické přeskakování. Proč, když už tam jsou, pasáže rusky s titulky prokládat angličtinou a to s různými přízvuky. Kdyby to udělali v jidiš, ruštině a němčině (podle té které postavy či momentálního děje) s titulky, bylo by to mnohem stravitelnější.

Caprica (2009) (seriál)

Solidní doplněk vesmíru BSG. Tématika náboženství, etiky, technologického pokroku a kulturních rozdílů je výborný mix, který dává spoustu prostoru pro různé zápletky. Škoda, že pro mne tam nebyla prakticky jediná postava, které bych fandil či se alespoň zajímal o její osud. Nejvěrohodnější mi přišel Daniel Greystone (Eric Stoltz) což je dost málo, a některé mne vyloženě vytáčely jako např. Clarice Willow (Polly Walker) či William Adama (Sina Najafi) nebo Lacy Rand (Magda Apanowicz). Jinak se mi líbil ten retro pocit z celého seriálu a to scifi navzdory. Obzvlášť některé scény s Tauronama, působí jak některé cut scény (v tom dobrém slova smyslu) ze hry Mafia 2. Jsem rád, že jsem to viděl, ale podruhé už se k tomu asi vracet nebudu.

Kokuhaku (2010)

Výborný půlhodinový úvod, po kterém jsou všem popřány krásné jarní prázdniny, odstartoval tento film. Následuje doplnění informací formou různých pohledů a historií a graduje to solidním finále. Jedna z mála věcí co mi trochu vadila bylo patlání se ve scéně s explozí, nicméně konečný závěr to plně vyvážil. Velká spokojenost.

Vlaštovky a Amazonky (2016)

Mě se osobně víc líbí zpracování z roku 1974, ale tohle také není špatné a věřím, že současného diváka možná osloví i více. Mohli si odpustit špionážní linku (navíc má dost děr - pravý špión má doma všechno důležité rozházené po stole - případně zamknuté visacím zámkem, stejně tak bych chtěl vidět hydroplán se sovětskými agenty v Lake District) a Andrew Scott mohl hrát klidně jenom zloděje tak jako v předloze a ničemu by to neuškodilo. Co bych řekl, že je možná lepší než v předchozím zpracovaní je postava kapitána Flinta (Rafe Spall) a matky Walkerovic (Kelly Macdonald). Naštvali mne přejmenováním postavy Titty na Tatty a také mi moc neseděla herečka a její projev u postavy Vlasty/Nancy (Seren Hawkes).

Ztracen v džungli (2017)

Klasická variace na survivaly v džungli, jakých už tu bylo mnoho. Tentokrát v podání Daniela Radcliffa (na to že má mít ve filmu odslouženu službu u Izraelského námořnictva, jako v předloze, tak to rozhodně nevypadá). Ostatní postavy jsou prakticky nedůležité (i když, např. Thomas Kretschmann zde dle mého názoru předvedl lepší výkon než v Taxikáři ze Soulu) a vše spěje k předvídatelnému konci (přece jenom když je to podle skutečných událostí, popsaných hlavní postavou, tak se zas až tak velké překvapení konat nemůže). Solidní průměr.

Smrtihlav (2017) odpad!

Takže na solidní zpracování tohoto atraktivního tématu si budeme muset ještě počkat. Stále je to lepší než Operation Daybreak, ale tam se nikdo ani nesnažil zastírat, že to byla jenom volná inspirace. Technické a faktické argumenty proti tomuhle dílu tu již dostatečně popsal Necrotongue, tak já jenom ještě zmíním, že mne opravdu fascinoval ten Kubišův "Holy hand grenade" ze stínítka, tu scénu výroby jsem si musel pustit dvakrát. Je to skrz na skrz těžký zmar a musím si opravdu přečíst předlohu HHhH abych věděl, kde leží větší vina. Jelikož tohle je opravdu horší než Anthropoid. Velké zklamání.

Černé Vánoce (1974)

Tvůrci se rozhodli jít cestou hororu místo slasheru, to je naprosto v pořádku, ale v tom případě musíte zvolit poněkud jiného vraha než postiženého uřvance. K tomu naprosto tragická práce policie, která je zde zpodobněna opravdu až naivně. Snímek má několik dobrých momentů, ale škoda, že to správné napětí se nepodařilo autorům navodit.