Němá svatba (2008)

Dobré, dojemné, lidské a smutné filmy nekomentuju. Tento není jiný. A že jsem se u svatby nasmál.. tiše smál, až mi to zmrazilo úsměv.

Není čas zemřít (2021)

Ta debilní BLM masáž se dostala až sem. Studio, které po natočení tohoto filmu prodalo práva si bylo vědomo, že jiná šance už nebude. Snad samotný Flemming by měl radost, jak se dílo povedlo. Nelogické zvraty? Koho to zajímá! Nechyběl ostrov, padouch, globální destrukce, DB5, honičky, ženy a všechno, co dělá Bonda Bondem. Dal bych *****, ale za tu novou 007 víc dát nemůžu. Jinak to bylo velice precizní, místy romanticko-cosi, tak jak Bonda pamatuju jako dítě, když jsem prvně viděl Dr.No s Conerym. Ale skoro 3 hodiny? Mírně osekat první ½ a nechat jen tu část s ostrovem. Jinak podařený Bond.

Alan Partridge: Alpha Papa (2013)

Kvantita vtipů, hlášek a ukecanosti nahrazovala kvalitu. V tom množství se zasmál něčemu snad každý. Hlavní hrdina byl ale otravný.

Sebevražedný oddíl (2021)

Tak asi už nejsem cílovka. Neskutečně tupá, rádobyvtipná cool sračka. A to jsem měl komixovky docela rád. Vypadá to, že superhrdinové už patří minulosti a ti filmoví do minulé dekády.

Nikam zvlášt (2020)

Děkuji za ultimátní zničení, Uberto. Bravo, mistře. Bravo za ty detaily.

Evoluce (2001)

Kdyby mi to tenkrát v devadesátkách neuniklo, asi bych tady měl mark čtyřhvězdy. Možná jsem ale jen zdegenerovaný tím, kolik jsem toho už ve filmu viděl, anebo kam se film posunul. Na kdyby se ale nehraje. Poctivá devadesátková komedie se skvělými herci, scénářem i CGI, kdy Hollywood dosahoval zenitu.

Ubal a zmiz (2021)

Na to, jaká to byla zpočátku sračka se to vcelku dobře rozjelo.

Proxima (2019)

Poznat, že byl film napsán i režírován ženskou rukou.

Jdi a dívej se (1985)

Jednou ten film uvidíte a už na něj nezapomenete. Bez nadsázky můžu jen povědět, že jsem viděl zfilmována nemalá zvěrstva o 2.sv. válce. Toto dílo je však o parník jinde.