Šifra mistra Leonarda (2006)

Videné v kine, v TV, Bluray. Za mňa spokojnosť. Tom Hanks podal skvelý výkon a dokonale sa stotožnil s filmovou postavou. Do toho skvelá hudba Hansa Zimmera a film roka je na svete.

Stranger Things (2016) (seriál)

Najlepší seriál, aký som kedy videl.

Trol (2022)

Pre niekoho klišé, pre mňa temné, akčné-nórske fantasy, ktoré ma zaujalo od začiatku až do konca. Skvelá atmosféra, dej (aj keď z veľkej časti okopírovaný od Konga), efekty a aj herecké výkony. Určite jeden z najlepších filmov Netflixu v roku 2022.

Herkules - Série 6 (1999) (série)

Zakončenie skvelého seriálu, ako sa očakáva. Ďakujem za skvelý zážitok o legendárnom Herkulesovi, ktorý oslovil nie jednu generáciu.

Tiché místo: Část II (2020)

Druhú časť je oproti prvej viditeľne kvalitnejšia. Lepšia réžia, lepšia atmosféra, lepší vizuál a spracovanie. Skvelý Dolby Atmos sound a hudba dodali tomu naozaj super atmosféru, ktorá vás úplne pohltí a k tomu nečakané zvraty a ľakačky. Ako som spomínal, druhá časť je lepšia o jeden level, preto plný počet. Jednoznačne kupujem aj UHBD s Dolby Atmos.

Ďábel (2020)

Za mňa, je to jeden z vynikajúcich filmov novej doby, ktorý Netflix natočil a ktorý som v poslednej dobe videl. Skvelé výkony hercov, ktoré zobrazovali osudy postáv a ich cesty, ktoré sa navzájom stretli. Realisticky a pravdivo zobrazená doba, ktorá, nanešťastie, v niektorých končinách pretrváva dodnes. Oceňujem aj fakt, že skoro všetky hlavné postavy stvárnili herci, ktorí sú fixovaní na konkrétne postavy a tu ukázali to, že aj dramatické žánre im nerobia problém. Ktovie, možno to bol aj zámer režiséra. Atmosféra 50-60 tych rokov mala svoje čaro a bavila ma po celý čas, ako aj výprava a hudba. Jednoznačne palec hore.

Lví král (2019)

Klobúk dole. Nová verzia Levieho kráľa je najlepším CGI spracovaní, ktoré som kedy videl. Všetky zvieratá pôsobili tak realisticky, že bežný človek, ktorý nevie čo sú špeciálne efekty by uveril, že je to naozaj. Krásne vizuálne prevedenie, krásne farby, detaily vymakané. IMAX zvuk teda nič moc, no Dolby Atmos nesklamal. Ale čo sa týka obrazu, IMAX 3D bol neskutočný. Najhorším zážitkom, aký som mohol mať, bol slovenský dabing, ktorý už nikdy v živote pri tomto filme nechcem počuť. Nemal som na výber, keďže náš skvelý Saturn originálne znenie nepremietal. Takže si počkám na 4K Bluray. Určite odporúčam zhliadnuť, stojí to za to. Videl v kine 2-krát.

Kořist (2019)

Nechápem ľudí, ktorí tento film ohodnotili, ako odpad. Odporúčam im ostať radšej pri tureckých telenovelách. Osobne hodnotím tento film, ako jeden z najlepších animal hororov za, minimálne, posledné desaťročie. Atmosféra od samého začiatku vďaka realistickému spracovaniu, napätie sa postupne stupňovalo, ktoré vyvrcholilo útokom aligátora a gradovalo až do samého konca. Týmto filmovým kúskom to pokladám, ako veľkolepý návrat Alexa Aju.