Rychle a zběsile 10 (2023)

Tato série již dávno dosáhla svého absurdního maxima a teď pouze variace všemožné situace a vlastně předkládá divákovi přesně to, co chce...tedy velké množství akce, mnoho humorných hlášek hlavně ze strany jedné postavy a k tomu k desítce přidává dosud nejextravagantnějšího záporáka s tváří Jasona Momoy, protože všechny nejrůznější drsňáky už jsme viděli. Zároveň se taktéž zapracovalo na návratu několika postav z předchozích dílů a už jich dle mého moc nezbývá. Ovšem pokud na tuto hru přistoupíte, budete se královsky bavit (výhodou je, když je vám kolem 13 let) a jen občas koukat na hodinky, že už by to mělo směřovat do konce, než vám dojde, že finále bylo rozpůleno (nyní dokonce roztrojeno). Naviděnou za 2 roky.                        PS se spoilerem : hodně mě naštvalo, že se pár dnů před premiérou profláklo, že má v mezititulkovce cameo The Rock, to fakt mohli nechat na to kino.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Trošku nechápu ten fame, který samozřejmě pramení i z toho, že jsem horory notně přejedený a vlastně bych na něj nějaký čas měl přestat koukat. Nový Evil Dead Rise mě však půlku filmu notně nudil a jen jsem si odškrtával další vraždy a lekačky, které jsme už viděli milionkrát. Jasně, čistě technicky je to natočeno akurátně, ale přijde mi zvláštní, že na ten deset let starý reboot se tolik nadávalo a tento mnoho lidí nedá dopustit a do kin se derou davy. Ale chápu, že jsem pro tentokrát v menšině, fanoušci hororů jsou jistojistě nadšení, leč nechápu, že jsou ještě stále nepřejedění.

Air: Zrození legendy (2023)

Trošku mě zarazilo, že se tvůrci snaží z filmu v některých scénách dělat bůhvíjaký bohulibý skutek pro lidstvo, přitom je to jen o prodávání bot, dost často z řad dětí, které budou na ty svoje airovky vydělávat měsíc, což je ve filmu přímo řečeno. Když ale pominu onu nadstavbu, dostal jsem přesně co jsem chtěl a Amazon naplňuje přesně moji představu menších filmů, které navíc i dává do kin, což je zkrátka super, i když si tyhle žánrovky já raději pustím doma na 4k televizi. Affleck jako režisér bezchybný, jeho role je tu však maličko komická, ale jsem stále fanda a vždycky ho rád vidím, hlavní břímě však nese jako vždy bezchybný Démon. Ano, samozřejmě je to maličko přitažené za vlasy, ale koukněte na to, za mě jeden z filmů roku, i když mě nakonec nijak zvlášť neodrovnal, ale to už se dnes stane u mě máločemu.                                                                                                PS : docela mě štvalo, že se kamera záměrně vyhývala obličeji MJ, na toho jsem se vyloženě těšil.

Casino Royale (2006)

Kéž by takhle začínala další éra Bonda. Že by Martin Campbell odstartoval dalšího Bonda potřetí? Kdo tenkrát pochyboval o Craigovi, musel jej v Casinu uzemnit.

Renfield (2023)

Jsem rád, že se Nick Cage zas podíval na chvíli do kin, leč není to hlavní role, aspoň že tu není tak málo, jak jsem se bál. Od Renfielda jsem nečekal žádné zázraky, nečekal jsem ale, že to celé bude až groteskně brutální (až ve stylu Tarantina) a tak moc cheesy. Tento styl příliš nevyhledávám, tudíž to na mě tolik nezapůsobilo, ovšem řemeslo akurátní a jistě si to člověk může patřičně užít více než já, pokud mu tato forma sedle.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Po těch všech odkladech a zbytečném (naštěstí dočasném) vyhazovu režiséra jsem už ani nedoufal, že by Strážci mohli naposled přijít ve stejné formě a vše hezky uzavřít. Nakonec to pro mě byla rozlučka maličko vychtěná, jelikož se zkrátka musela uzavřít trilogie a mnoho lidí jde nyní od válu, ale stejně jsem ocenil, že to nakonec dopadlo jak to dopadlo. Jen od prvního filmu uteklo 9 let a za tu dobu se i trošku vyprofiloval můj filmový vkus a už to zkrátka na mě nepůsobí tolik jako dřív. Cgi je tu na poměry Marvelu (zvlášť v posledních letech) pečlivě vypulírované, akce obstojná (nejvíce mě bavila ta v úzkém koridoru), každá z postav dostala svůj prostor a vše tak nějak zapadlo do sebe. Jen to zkrátka už je malinko okoukané a překvapuje mě zdejší možná až trošku přepálené hodnocení. Emoce se ale na povrch vyderou, ne že ne.

Cobra Kai (2018) (seriál)

S01 / Objektivně neobjektivně tak 8/10, ale uteklo to tak strašně rychle, že ten pětikvalt té první řadě tam střelit musím. Je nesmírně osvěžující si po těch všech hodinových seriálech pustit třeba Cobra Kai s jednotlivými díly do třiceti minut (až na výjimky), přitom je oněch 10 dílů naprosto ideálních a bez příběhové vaty. U hlavní dvojky Zabka&Macchio je až neuvěřtelné, že do té doby měli oba prakticky zabitou filmovou kariéru a zde fungují naprosto přirozeně jako by to tak nebylo. Je to takřka nepopsatelný pocit vidět je v takovémhle povedeném seriálu, i když jste kupříkladu jako já neviděli původního Karate Kida, ale viděli jste Himym, takže je oba dobře znáte. Zajímavé je, že tento seriál produkoval Will Smith, stejně jako remake Karate Kida s jeho synem a Jackie Chanem (o kterém je tu zmíňka, ale remake pochopitelně jakoby neexistoval). Skvělé feel good nezávadné karate osvěžení, tehdy dokonce zdarma na Youtube (nyní už na Netflixu).                                                            S03 / Celou třetí řadu jsem přemýšlel nad tím, jestli to, jak je to hloupoučké a naivní byl vlastně záměr či nikoliv. Za mě už by se možná mohli od toho ducha původního filmu malinko oprostit. V podstatě jakékoliv bitky mi přišly vyloženě slabé, strojeně pomalé a nepřipomínaly skutečný boj leč jen choreografii. Pořád je to feel good seriál, který jsem si občas rád po jednom dílu pouštěl, ale kvalita citelně opadla a jsem docela zvědav do jaké úrovně protizákonného chování to chtějí tvůrci vyšponovat. Ale musím pochválit mnoho návratů postav, které potěší zejména fanoušky originálu                                                                                                                              S04 / Tvůrce Cobra Kai musím za čtvrtou řadu moc pochválit. Po tom, co jsem si u posledních dvou řad stěžoval, jak je to příliš plytké a hloupoučké, leč stále zábavné, čtvrtá řada už mi taková nepřišla a co víc, byla návykovější než kdy předtím. Možná i více než řada první, kterou jsem tehdy sjížděl ještě na Youtube Red. Samozřejmě výtky mám, ale pod patronátem Netflixu se sympatické partičce okolo Johnnyho Lawrence a Daniela LaRussa (nebo Lapussa?) neskutečně daří a já se těším na pětku. A to to těsně loni stihly dokonce dvě řady, samozřejmě kvůli odkladu při akvizici seriálu. Menší výtkou je postava Kennyho, jehož herec mi absolutně nesedí ač chápu, kam se jeho dějový oblouk měl posunout, nicméně za pár týdnů se naučit karate? Tenhle sport je mi absolutně volný, ale i mně to přijde značně přehnané, leč pro odsýpání děje pochopitelné. U něhož mi ale dějový oblouk přijde až moc zrychlený (samozřejmě jsme až později měli zjistit jak se věci mají, ale stejně) je u dalšího nováčka - Terryho, ale budiž. Největší výtka tak přichází na souboje, hlavně mimo turnaje na house party atd, samozřejmě, že to jsou stále mladí herci a ne karatisté, ale v některých momentech mi to až příliš přišlo jako choreografická přehlídka než skutečný nevraživý boj znepřátelených stran. Což neplatí o závěrečném turnaji, kde se choreografie (možná vlivem střihu) násobně zlepšila a zrychlila. Ačkoliv jsem zaměřoval spíše na výtky, musím směle konstatovat, že Cobra Kai je nyní devízou Netflixovské produkce a rozhodně je jeden z těch seriálů, který nováčkům sociální sítě s červeným N v názvu doporučím jako jako jeden z prvních.                                                S05 / Překvapuje mě, jak moc mě vlastně dle komentáře bavila 4. řada po slabší třetí a jak mě vůbec nebavila pátá a naprosto se pro mě ten koncept vyčerpal. Poslední řadu ještě dám, ale už se to zkrátka dření. A vážně nevím čím to je, ten koncept naivní sportovní komedie jsem přijal, ale zkrátka mi to tentokrát vůbec nesedlo.       |S1: 5/5 | S2: 4/5 | S3: 4/5 | S4: 5/5 | S5: 3/5 |

Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Ghosted (2023)

Schválně jsem se nedíval na ukázky a nechtěl nic vědět, snad jen, že tam bude má oblíbená dvojice a nejspíš to bude akční. O to víc mě dokonale zmátl začátek, kdy jsem si  dost dlouho myslel, že jsem se spletl a vlastně koukám na čistou romantickou komedii ve stylu Before we go. Pak ovšem přišla akce a nemohu vyloženě souhlasit s tvrzením, že Evansovi s Aničkou chybí vzájemná chemie, ale více jsem věřil, že talentovaný režisér Dexter Fletcher více univerzálně zaujme kritické publikum a ohlasy nebudou tak chladné. Nestalo se tak, nejedná se o žádné veledílo, ale jako taková jednohubka na páteční večer na Apple tv+ proč ne.