Bratři z donucení (2008)

Často si posteskávam, že se takovéhle přiblblé komedie už netočí (min mi přijdou velmi často nevtipné, což je asi dáno novou generací herců, kde nejsou tahouni právě jako Will Ferrell) a je vidět, že mi fakt chybí, jelikož nakoukávám jednou za čas starší a často zapadlé kousky a musím říct, že takhle jsem se od srdce nezasmál (až mě bolela bránice) hrozně dlouho. Perfektně to u mě zapadlo do mého vkusu a s nakoukáváním budu rozhodně pokračovat, zvlášť ty od Adama McKaye, který natočil malé filmy jako Big Short nebo Don't look up. 😄

Menu (2022)

Stylová žánrovka, poměrně zručně natočená, s velmi zajímavými herci, leč od začátku předvídatelná a časem malinko tomu spadne řetěz. I tak jsem rád, že filmy jako Menu vznikají a jako taková neškodná jednohubka na sobotní večer to poslouží adekvátně. Anya Taylor Joy je samozřejmě boží jako vždy.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Z nějakého důvodu to reprízovali celkem často a mně nevadilo na to často koukat.

Superlov (2023) (pořad)

Návrat do časů Milionáře. Nejvyšší čas na změnu konceptu. Uvidíme jak dlouho to bude svěží, ale zatím vlastně dost dobré.

Hon na ponorku (1990)

Podle mě se filmu mimo foto nevyskytuje jediná žena (edit, asi je na začátku noo). Thriller ze staré školy jak má být, opět se budu opakovat, takové se už dnes netočí a Hon na ponorku zajistil nesmrtelnost Connerymu, byl to hroznej frajer.

Babylon (2022)

Žijeme ve zlaté éře televize a tvůrci by si měli uvědomit, že i když pro ně je výsada točit filmy, tak když už mají být tak dlouhé, tak ať jej zpracují ve formě minisérie. Což je i záležitost Babylonu, přičemž talentovaný Damien Chazelle si látku natočil patrně přesně dle své vize...leč na film mu nikdo moc do kin nepřišel. A krom tématu Hollywood sobě, které zjevně lidi moc nezajímá (viz Mank, Fabelmans); já viním i stopáž. Na jedno celé posezení v kině je to prostě extrémně náročné a myslím si, že po tomto a Prvním člověku (který mě moc nezaujal) se stále mladý talent vrhne do streamovacích válek a už mu nikdo jen tak tak velké peníze na kinofilm nedá. Co mě potěšilo, tak byl opět skvělý Brad Pitt, který je po většinu stopáže stále stejný frajer a trošku zklamala Margot Robbie, která se bude muset ještě hodně snažit aby odvrátila 4 propadáky za sebou a za mě by příště měla přijímat méně výstřednějších rolí (jedna Harley stačí). Takže jo, je to dobrý film, za mě lehce nadhodnocený, leč fyzicky velmi náročný na zpracování, o to více však autorský, příště rozsekat do třech částí a dopadlo by to lépe.

Halloween končí (2022)

Skončí konečně někdy tato značka? Ne nejspíš ne, ale pokud bude další reboot nejdřív za 10 let, bude to jedině dobře. Ne, že by mě Halloween Ends tolik znechutil jako mnoho jiných, ale další nášup už by mohl. Samo o sobě to ale uteče celkem rychle.

Fabelmanovi (2022)

Velice nostalgická Spielbergovina, který v jeho filmografii snadno zapadne, ale pro něj osobně bylo důležité jej natočit. Zároveň to není jenom samohoňka a ti co jej uvidí, si jej z většiny užijí, protože nabízí přesně to, co se od Fabelmanových dá čekat.

After: Polibek (2019)

Josephine Langford je stejně jako její sestra hrozně sexy. A je to ten jedinej důvod proč má smysl na tuhle upatlanou stokrát zrecyklovanou limonádu koukat.