Hrdina Max (2015)

Zpočátku mi to hodně připomínalo Megan Leavey, ale s postupem času jsem byl docela překvapený, kam se ten příběh posunul a jak mě vlastně dost bavil. Jo, je to vyloženě film pro pejskaře, kdo nemá psy rád, tak si tu nic jiného nenajde, jelikož hlavní hrdina je od počátku velmi nesympatický, což se zlomí pomalu až v úplném závěru. A když dojde na triky, a že jich je tu celkem dost, je to dost bolestivé.

Extrémní rychlost (2017)

Takové umírněnější Rychle a zběsile a nemyslím to pejorativně. Leckoho totiž může štvát sci-fi nádech posledních dílů nepochybného předobrazu tohoto filmu a toho mnohem umírněnější podoba krádeže nádherných, starých a nebesky drahých aut bude dozajista bavit. Já jsem jeden z nich. Ačkoliv tempo občas koliduje mezi nudou a opravdovým adrenalinem, skvěle se podařilo využít nádherné lokace prosluněné Francie a charisma Scotta Eastwooda, který sice nepochybně nebude nikdy takovou hvězdou jako jeho otec, ale mně jeho herectví celkem baví (ironií je, že v Rychle a zběsile se příliš nepředvedl a producenti si ještě dvakrát rozmyslí, jestli mu ještě v nějakém blockbusteru dají šanci. Dvojku bych si dal, tam už bude hrozit kino..pár automobilových nadšenců se v mém friendlistu najde, takže tímhle kouskem se neprohloupí.

Po přečtení spalte (2008)

Já mám prostě nejradši ty slabší Coenovky (Hail, Caesar! je taky bomba!). Všechny spojuje to, že v nich hraje naprosto bombový George Clooney a mají bohaté obsazení, které v Burn After Reading doplňuje ještě taktéž skvělý Brad Pitt. A jako vždy tu hrajou naprostý dementy. což mi strašně sedí a i tentokrát jsem se hodně smál. Takže doháněčka bude pokračovat. PS : Perličkou na závěr je samozřejmě J.K.Simmons. Jo, tenhle film je hodně o pochopení scénáře mimořádnými herci.

Glee (2009) (seriál)

Glee nemusim, ale tohle je jednoduše boží!

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Když jsem v noci druhou řadu konečně dokoukal, velice silně na to mě zapůsobilo takovým způsobem, jaký jsem nezažil ani u jiné letošní Netflixovské jedničky, 13 reasons Why. Byl jsem překvapený o to více, jelikož jsem byl loni z první série po tom naprosto neuvěřitelném hypeu maličko rozpačitý. Ta druhá nejen to, že je o epizodu delší (tak schálně, kolik z vás byste ten jeden=sedmý díl vklidu obětovali?), ale také trošku odosobněná, což je dáno důrazem na postavy mimo hlavní partu, ale ne, že by to něčemu vadilo. Každá epizoda utekla hrozně rychle, všechny jsou zrežírovány tak napínavě, že kdybych kupříkladu nemohl ihned po 8. dílu zapnout ten devátý, tak bych asi musel někoho jít zabít. Nemůžu si pomoct, seriál roku..tohle se prostě musí vidět. Zvlášť, pokud člověk holduje Vetřelcům a dalším osmdesátkovým klasikám, to si pak v těch paralelách musí vyloženě libovat. A jestli něco musim zmínit na závěr, tak mě naprosto dostal Steve, který je tu vyloženě boží a to už si z první série vůbec nevybavuju, jak byl strašně otravnej a ten vývoj postavy je neskutečný. Na začátku vedl Jonathan, ale od pátého dílu byla dominance jasná. Nashle u třetí série, která bude snad až za milion let. To bude zase ocenění. Nejlepší momenty : 1) konec předposledního a závěr posledního dílu pro mě byla naprostá emoční odzbrojovačka (ples) 2) Steve a jeho nakládačka 3) a Steve za borce 4) Tribute to Bob 5) El přijde na scénu.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Matthew Mcconaughey je velkej borec a tahle poloha nebeského klátiče mu vždycky seděla celkem přesvědčivě. Tahle komedie hladce zapadla v jeho bohaté kinematografii, ale řekl bych, že je to jedna z těch lepších. A Michael Douglas je vyloženě boží a vyvažuje mou nenávist k Jennifer Garner.

Holky na výletě (2017)

Nechápu, že tak noblesní muž, jako je William H. Macy, dokáže natočit takovouhle sterilní srágoru. The Layover je vyloženě esencí těch nejdebilnějších klišé, které v podobně nenáročných komediích pravidelně vídáme a sbírkou těch vůbec nejtrapnějších gagů (a bohužel i těch fekálních). Sexy trailer, který dokázal na první signální zaujmout, vyloženě tělem neklame, ale je ještě celkem umírněná a film prostě v žádném směru nefunguje. Vážně by mě zajímalo, jak vypadá fanoušek tohoto filmu.

Spielberg (2017) (TV film)

Steven Spielberg je vůbec první režisér, kterého jsem znal jménem v dobách, kdy jsem se ještě dávno o filmy nezajímal mimo výsledný produkt a také jsem ho vždy bezpečně poznal podle fotografií a je to prostě můj nejoblíbenější režisér. Na film jsem se hodně těšil a jelikož dokumenty miluju, tak jsem se nemohl dlouho dočkat. 140 minut je docela pálka, ale je fakt, že o seňoru Spielbergo se toho dá říct mnohem víc a úplně v klidu bych snesl i 4 hodiny, protože toho natočil tolik a tolik toho stojí za zmíňku, že jsem už ke konci myslel, že se na nějaké filmy vůbec nedostane. Hodně mě potěšilo, kolik herců a celkově lidí od fochu bylo ochotných o všech těch neuvěřitelných historkách promluvit a jistě bych se vsadil, že spousta dalších lidí si jen nenašlo čas. Vidět partu režisérů Hollywoodských spratků pohromadě je nezapomenutelný pohled a trošku mě mrzelo, že se dokument vůbec nevěnuje třeba Zemeckisovi, ale tak to hlavní tu je a dobře se na to kouká.

Převrat (2015)

Strašně divný a neuvěřitelný film, ve smyslu toho, že jsem věrohodnosti toho tématu vůbec nevěřil. Film mě zaujal kvůli Owenovi, ale vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a pak jen nevěřícně zíral. A Brosnan je cool, ale možná nepřekvapivě nemá tolik prostoru.

Ztracen v džungli (2017)

Do letoška jsem snad neviděl takový dobrodružný film z džungle v takovémhle ladění a dle životopisu. A letos už je to třetí. Po tomhle kousku s výmluvným názvem (a taky dost debilním) ještě Lost City of Z a zčásti také Zlato. Ne, že bych si stěžoval, ani potřetí jsem se nijak nenudil a za posledních pár let je to další film po Horns, který bych doporučil kvůli Radcliffovi. První půlka je víceméně přátelský road trip po Latinské Americe, v té druhé už se leckdy dějí tak nechutné věci, že jsem občas jen nestačil věřit vlastním očím. A je to navíc tak správně drásavé a zručně natočené, že je opět škoda, že snímek bez větších skrupulí víceméně zapadne. PS : Thomas Kretchman je neskutečně badass!