Kniha lásky (2016)

Velice příjemná feel-good jednohubka, která v té početné knihovně HBO nespravedlivě zapadla a jak je vidět i na zdejší databázi, moc lidí si k filmu cestičku nenašlo. A Já to doporučuji už jenom kvůli fantastické Maisie Williams. Co mě ale nejvíc překvapilo, byla skvělá melancholická (nezpívaná!) hudba, která konstantně prokreslovala jeden takový snový příběh a vůbec bych nečekal, že je od Justina Timberlakea. Ještě uvidím, jestli je poslouchatelný i samostatně.

Vlak do Pusanu (2016)

Začátek za 3*, ovšem jakmile se to rozjede, jsou to neskutečná jatka s překvapivým důrazem na emoční strunu, která na mě sice naplno nezafungovala, ale stejně jsem byl překvapen, jak se podařilo do vlastně obyčejného zombie filmu s dobrou akcí propašovat tolik rodinného patosu. A hlavní postavy se podařilo vybrat opravdu suprově (zvláště nastávající otec je cool) a prožíval jsem s nimi každý fight...70%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Tam, kde John Wick 2 nezklamal vůbec vizuálně svým nádherným filtrem, tam jeden z původních spolurežisérů sází na opravdu ošklivé prostory sametorevolučního Berlína v neskutečně vyblitých barvách, což mě tedy moc sledovat nebavilo. S tím jsem měl problém už od prvního traileru a proto jsem na to nakonec nešel, ovšem nedokázal jsem se přes to přenést ani doma. Charlize Theron je ovšem v roli neskutečně uvěřitelná, ačkoliv tedy zejména ona slavná nejlepší scéna v kontextu mužské síly Johna Wicka a minionů, které si Charlize ve filmu poddá, úplně věrohodná není, ale je zkrátka vidět, že je David Leitch co se týče choreografie někde úplně jinde než zbytek Hollywoodu. Ačkoliv mě to tedy extra nestrhlo, i přes mírně nadsazenou stopáž (stejně výtka u letošního bratránka) jsem se nenudil a za pár let bych si dal klidně crossover, kdyby to bylo možné.

Thor: Ragnarok (2017)

Už bych pomalu zapomněl, jak je Marvel strašně rád infantilní a výrazně mi to zkazilo výsledný dojem, ačkoliv je možné, že se s dalšími shlédnutími můj názor ještě změní. Pro mnohé to jistě bude nejlepší Thor, ale přiznejme si, že laťka nebyla příliš vysoko a jakmile se Feige a spol vytasili s hvězdným obsazením a spojení v polotýmovku Planet Hulk, bylo rozhodnuto. Novozélandský talent Taika Waititi se před premiérou nechal slyšet, že zakončení asgardské trilogie bude nejvtipnější marvelovkou a bohužel nekecal. K veletragické události jakou je Ragnarök mi to absolutně vůbec nesedělo, ale jsem rád, že jsem alespoň nebyl zklamán závěrem, který je patřičně kataklizmatický a napravuje nadsázkovou popcornovou zábavu o falešném nebezpečí na Asgardu. A nenechte se zmást trailery. Víc než kdy jindy všechny epické záběry v samotném filmu vyzní do melodramatu a ačkoliv režisér ve správných momentech umí přitlačit na pilu a když už dojde na nějaké nápaditější akční scény, tak to stojí za to (úvodní dovádění s kladivem mě bavilo hodně). ale např scéna v gladiátorské aréně, na kterou jsem se hodně těšil, mě napoprvé velmi zklamala (napodruhé už jsem si to překvapivě užíval), naproti tomu scéna s náletem Hulka na Surtura mohl být stejně megaepický jako v traileru. Co se týče nových postav, určitě nejvíc zaujme Tessa Thompson (od slečny záhadné z Westworldu urazila dlouhou cestu a drápe se na výsluní) a z cameí nejvíc potěšil Sam Neill s jedním ještě překvapivějším cameem, které se naštěstí (přede mnou) utajit podařilo. Celkově Marvel bezpochyby splnil své zadání, překvapivě extra nevykládá moc oslích můstků na velké vyvrcholení 10 ti leté existence MCU a fanoušci dosavadního stylu se budou královsky bavit a už aby tu byl ten Black Panther. PS : Moc mi nesedl synťákový osmdesátkový soundtrack ve stylu Blood Dragon, to spíš pobavila písnička z epického prvního traileru od Led Zeppelin, jež se jen zřídkakdy objeví i v samotném filmu a zde se to povedlo. PPS : Korga pro mě díky dabingu samotného režiséra naprosto zabili. PPS : Hela v prvním záběru je super a sexy. Velký EDIT : Napodruhé už jsem věděl, do čeho jdu, přistoupil jsem na pravidla hry a jenom jsem se nechal nést skvěle vtipnou akční jízdou, která paroduje nejen předchozí Thorovky, ale i ostatní postavy z MCU (jako např Hulku), nacož jsem napoprvé vůbec nebyl připraven. 130 minut uteklo jako voda a jelikož už jsem napodruhé samozřejmě přesně věděl, kdy co přijde, hezky od srdce jsem se zasmál a snad se mi ještě nestalo, že bych někdy při druhém a dalším shlédnutí měl tak zásadně jiné a lepší pocity. A ani ten Korg už mi nevadil..Napoprvé 3,5*, napodruhé 5*

The Zero Theorem (2013)

Terry Gilliam v nejryzejší podobě. 12 opic jsem viděl, Brazil zatím ne a budu to muset napravit. Nechápu, proč je film v modré, i tady se jedná o hlubokomyslné hledání smyslu životu v papundeklové divné barevné sci-fi, ale uteklo mi to tak rychle, že jsem to ani nečekal. Malick u mě skončil, doufám, že Gilliam ještě něco natočí.

Elvis a Anabelle (2007)

Čisté scífko. Božská Blake Lively balí Elvise a jemu je to nejdřív jedno. Skvělá romanťárna, ke které si musí člověk cestičku doslova vyšlapat, jelikož zapadla strašlivým způsobem, až je to na Weinsteiny nezvyk (klasická nezávislárna). V tv to neuvidíte, ale tenhle klenot tak jednou do roka doporučuji na zlepšení nálady. Škoda, že jsem se napoprvé náladově nedokázal vtáhnout do děje úplně.

Špunti na vodě (2017)

Sestava se to sešla velice pěkná, ale takhle nestydatě vykrádat S tebou mě baví svět, Rafťáky a další bez nějakých invencí a bavičského umu mě opravdu extra nezaujalo. Potenciál tam byl, docela jsem se i těšil, ale na to, že se jedná o rodinnou komedii jsme se extra nezasmáli.

Spawn (1997)

První pořádně drsný komiksový film. Škoda, že ten Blade ho o rok později ve všem zastínil, ale bez Spawna by nikdy nevznikl. Michael Jai White je v roli naprosto prvotřídní po vzoru Snipese, jenom škoda, že má po většinu filmu znetvořený obličej. Ve filmu je opravdu hodně CGI a tím pádem je i Spawn filmem své doby a je to na něm dost znát, moc koukatelné to tedy už dnes není. Pobavil mě ale klaun ve formě Johna Leguizama a víc než co jiného na filmu oceňuji progress, který dopřál komiksovým filmů a těším se na jeho novou verzi..

Bajkeři (2017)

Muhehehe! Tohle jsem si s rodinkou opravdu užil maximálně. Nejprve jsem si samozřejmě jako všichni ostatní říkal, jaktože se k něčemu takovému upsal zrovna Petr Kolečko, ale opak je pravdou. Jasně, že se k Bajkerům musí člověk trošku uvolnit a naladit se na vlnu české komedie, která ale dle mého trefně vystihuje moderní trendy a fámy s tím spojené a navíc díky několika karikaturám svých vtipných předobrazů trousí jednu vtipnou hlášku za druhou. Tím zosobněným elementem je hlavně Pavel Nečas, který naprosto exceluje v každé své scéně a taky částečně Jakub Štáfek, který mě už s tím svým alter-egem (mimochodem je tu zmíňka) tak trošku otravuje, ale v téhle malé roli mě poměrně bavil. Jistě, je to celé hloupoučké, naivní a plné klišé pro určitou nenáročnou cílovku, ale jako takové je to díky zajímavým nápadům Martina Koppa přesně vysoustružená a jistě velmi úspěšná komedie, jež si to černé hodnocení od intelektuálů bezpochyby zaslouží. Tomu zbytku mohu bez dalších pochyb doporučit.

Blok 99 (2017)

Obrovský skrytý klenot ve vězeňském žánru. Kdysi jsem viděl trailer, který mě vůbec ničím nezaujal a film jsem vypustil. Jenže pak jsem kouknul na hodnocení a na doporučení jsem si film pustil. A dostal jsem naprosto precizní thriller, který s každou další drásavou minutou člověka utvrzuje v tom, aby se nikdy nedostal do podobných sra*ek a spořádaně dodržoval všechny zákony. Vince Vaughn mě už v True Detective utvrdil v roli boxérské mlátičky, ale jak si to dává tady, to je opravdu neskutečné. Sám jsem vůbec nevěděl, jak je druhá půlka filmu koncpipována a je to tak dobře...jenom naznačím, že vás čekají jatka, které může i jinak skvělý Short Caller závidět. Velká lahůdka, které by byla škoda, aby jen tak prošuměla a doufám, že se dostane k co nejvíce lidem.

Časové pásmo bylo změněno