Retake (2016)

Ty 4 hvězdičky jsou za scénář, za příběh. Dojem bohužel kazí méně technicky profesionální zpracování. Přetočit to někdo, kdo to fakt umí, včetně on něco lepších herců (i když tito nebyli špatní), neváhám dát 5.

Robin Hood (2006) (seriál)

Viděla jsem a hodnotím jen ty tři epizody, ve kterých hraje Toby Stephens prince Johna a ty si to díky jeho výkonu rozhodně zaslouží.

Chvíle v rákosí (2017)

Krátká letní lovestory, ale taky příběh vztahu otce a syna. Řekla bych, že hlavní devízou filmu je autenticita. Ten trochu odtažitý vztah Leeviho a jeho otce, nevyřešné věci mezi nimi. Ta mírná trapnost rozhovorů mezi Leevim a Tareqem, kdy musíte trávit čas s někým naprosto cizím a ještě konverzovat v cizím jazyce. Otcova špatná angličtina a vysvětlování rukama nohama. No a nakonec i ten konec je bohužel dost autentickej. K tomuv výborní herci, prostředí, hudba a super extra luxusní postelové scény. Jediné co bych vytkla, je příloš mnoho takových těch vyplňujících scén, kdy jen hraje hudba a kamera zabírá poetické obrazy - určitě to má nějaký svůj název - hoši na louce, hoši se objímají, hoši běží, hoši leží na molu atd.

Šťastlivec od Stana Lee - Série 3 (2018) (série)

Dvě hvězdičky z těch třech jsou za perfektní servis pro fanoušky RPJ, což je jediná hodnota, kterou tahle série přináší. Už dlouho jsem neviděla nic tak zoufalýho. Nesbitt příšerně otravnej, zápletka mizerná, postavama se nikdo ze scénáristů ani nenamáhal zabývat, takže nebylo co hrát, akční scény nechtěně komické. Finále obzvláště tragické.

Cukrář (2017)

Paráda, bezvadnej smutnej film. Nemám výtek. Krásná klavírní hudba. Přesvědčiví herci. Film plný malých, ale úžasných intimních momentů. Za nejsilnšjší považuju scénu s maminkou a pokojem jejího syna (i když scéna dost významně připomíná Zkrocenou horu), trochu je mi líto, že se maminka neobjevila ve filmu víc, výraz v jejím obličeji, v jejích očích stál - to bylo to Herectví s velkým H. Nejděsivější mi na tom připadala situace, že vaší milované osobě se něco přihodilo a vy se o tom prostě nedozvíte, protože o vás vlastně nikdo neví, protože jste součást toho "druhého" života.

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Perfektní teenagerskej romantickej film. Ústřední dvojice maximálně sympatická, s úžasně fungující chemií. Vtipný, lehký, všechn výborně funguje, romantika jak má být.

Svět podle Daliborka (2017)

Tohle se mi stalo asi podruhý v životě, ta naschopnost se rozhodnout mezi odpad nebo 5*. (takže ty 3 jsou jakože uprostřed) Rozhodně největší bizár, co jsem letos viděla. Asi bych mělat trochu přitvrdit s výběrem filmů.

Mr. Mercedes (2017) (seriál)

V životě jsem snad neviděla tak nudnou a nezajímavou detektivku. A teď se navíc, jak taky koukám (Série 2 (2018) - 10 epizod), potvrdilo moje podezření, který ve mně vzbudila závěrečná scéna. A já se budu muset dívat na dalších 10 dílů. Ach jo, chudák já. Brendan Gleeson samozřejmě dobrej a děsivější z Treadwayovic dvojčat taky dobrý.

Those People (2015)

Trochu jiní Sebastian a Charles, tentokrát skoro o sto let později, s různě spřeházenými rysy postav. Myslím, že to není podobnost náhodná. Nebylo to španté, trochu nedotažené, předvídatelné, občas byly postavy trochu moc teatrální, ale to byl asi záměr. Ocenila bych trochu větší vhled do pstavy Sebastiana. Charlie se chvílema dost divně kření. Hudba krásná, ikdyž se jakoby hodí víc k tomu příběhu z konce 20. let. Ušmudlaný 4*.

Až na dno (2017)

Jsme milosrdná a dávám 3, protože ten začátek je pěknej, a docela dobře jim to funguje, dobrá chemie, James ucházející jako vždy, ikdyž ždnej zázrak, ale to bude taky postavou. A Alicia úžasně spontání a roztomilá, taky jako vždy (což už opravdu potvrzuje moje podezření, že tak trochu nic jinýho neumí, protože takováhle, v podstatě stejná, je v každým filmu co jsem s ní viděla, no uvidíme, není všem dnům konec, třeba se ještě ukáže, že to tak není (trošku mi to přijde jako u dětských herců - když se říká, že jakoby nehrajou, že jen jsou sami sebou a spíš "si hrajou", tak stejně tak u ní mám trochu pocit, že ona prostě taková je). Zpátky k filmu. V momentě, kdy se ty dva odloučí je v podstatě po filmu, protože nejpozdějc někde v půlce člověku začne v hlavě blikat velkej červenej nápis PROČ? a jak to pokračuje, tak se zvětšuje a zvětšuje, až pak nakonci vybouchne v ohňostroj spousty menších PROČ PŘOČ PROČ, který se pak spojí v PROČ PROBOHA TOHLE NĚKDO NATOČIL? CO TÍM CHTĚT PROBOHA ŘÍCT? NENI TO VLASTNĚ NAPROSTO ZBYTEČNEJ FILM? Až teď jsem si všimla, že je to Wenders. Ale vzhledem k tomu, že předchozí film jsem ani nedokOukala, tak to neni zas tak překvapující.