Madam služebná (2017)

Příjemná, nenáročná komedie. Rozhodně 3+++. Rossy de Palma je úžasná. Je trošku škoda, že nedostala ještě o trochu více prostoru nebo spíš škoda, že zápletka nebyla propracovanější a ona by tím pádem měla ještě víc co hrát. Jen malá poznámka - není možnost, aby jedny šaty padly Marii i Anně. Toni Collette je tak o tři konfekční velikosti níž než Rossy de Palma.

Na konci světa (2017)

Spoiler! Přece jen po nějaké době film ze kterého jsem byla nadšená. Příběh je poměrně jednoduchý a vůbec mi to nevadí, protože herecké výkony jsou natolik perfektní, že si s tím film naprosto vystačí. Mezi hlavními postavami to funguje od samého začátku, i když se nedá vždycky mluvit o zrovna pozitivní energii. A to je moje jediná výtka, na můj vkus je toho zápasení z Johnnyho strany trochu moc. Na druhou stranu to ale přineslo krásnou scénu, kdy se Gheorghe snaží Johnnymu ukázat, že to jde i jinak. A Johnnyho postupná proměna je úžasná. Jakožto stará romantická paprika jsem moc ráda za ten konec.

Jez se mnou (2014)

Moc příjemný, milý film. Oddechovka. V poslední době, co se týče gayfilmů to byla samá teenagerovská problematika, takže i pro mě vítaná změna námětu. I když má maminka trochu problém vyrovnat se se synovou homosexualitou, což by normálně nebyl zrovna kladný rys filmové postavy, tady nemůžu jinak. Maminka je úžasná postava. Na to že to není nijak dramatický a hluboký příběh, jsem si maminku zamilovala. Duo maminka a Maureen tady dalekosáhle překonalo Eliota a Iana. A ono to není jen v těch postavách samých , ony i ty herečky hrají o úroveň výš než představitelé Eliota a obzvláště Iana.

Dej mi své jméno (2017)

S hodně těžkým srdcem musím, říct, že tohle je pro mě docela dost velký zklamání. Hodně upachtěný čtyři hvězdičky. Ty dávám za úžasné exteriéry a hlavně herecký výkon Timothée Chalameta. Ten je naprosto perfektní, dokázal ztvárnit postavu s hravostí, živočišností, řekla bych s maximálním nasazením. To stejné se bohužel nedá říct o Armie Hammerovi. Z jeho strany to nefunguje, vůbec tam necítím žádné propojení, žádnou jiskru. Vůbec to na mě emocionálně nazapůsobilo. Není mi úplně jasné, jaká postava Olivera měla být. Strašně zajímavá věc je, že jsem viděla spoustu gifů z promo turné, kde mezi těma dvěma bylo o milion víc procent vzájemné interakce než ve filmu. Jak jsem tak o tom na procházce přemýšlela, dospěla jsem k závěru, že film má být z převážné části o Eliovi, tak asi Olivera zas až tam moc neřeší a jeho pohnutky moc neukazuje. Další věc je, že první část byla docela rozvleklá až nudná. A poslední velká výtka je za hudbu. Ta těžká klavírní hudba v první části (protože později docela vymizí), která svou hlasitostí a intensitou často přebíjí to co se ve filmu děje a působí naprosto rušivě. Co ještě jednou vyzdvihnu je Timothée, scéna jak maminka veze Elia autem domů z nádraží, musím říct, že to se mě opravdu dotklo. Málem bych zapomněla, takhle odfláknutý postelový scény jsem dlouho neviděla, to byl docela zločin.

Koruna k Vánocům (2015) (TV film)

Wow no tohle je teda kousek. Trochu Popelkoidní vánoční romantika, banální, 100% předvídatelá. Bejt výkon Danicy McKellar o něco lepší, asi by to bylo celý snesitelnější. (Navíc nemůžu uvěřit, že tohle je Winnie z Báječných let, jako herečka stojí za prd, ale klobouk dolu za to, že takhle vypadá ve 40. Ale účel to splnilo, RPJ je tady luxusní, s mým nejoblíbenějším TH účesem. Jen bych nejradši brutálně umučila toho, kdo mu oblíkl tu debilní dlouhou koženou bundu, co má pro jízdu na koni. Ty těsný rajtky, to mohl bejt novej přírůstek do mojí sbírky. Ale na druhou stranu, je to asi rodinnej film a někdo by se mohl pohoršovat. To v Ostrově pokladů to nikomu nevadilo ani na promofotce. Podtrženo sečteno třetí (no možná i ta druhá) za RPJ.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Achjo, ústřední dvojice nefunguje, ani co by se za nehet vešlo, v ničem, ani jako parťáci, ani v rámci lovestory. Dana mám docela ráda, ale tady byl takovej nijakej, ale ne vyloženě špatnej, za to Cara je prostě podprůměr, mechanicky odříkává scénář, výraz obličeje žádnej. Jediný, co se dá ocenit, je množství mimozemšťanů a výprava + kostýmy, ale kdybych si mohla vybrat, radši ať jich je tam trochu míň a za zbytek peněz ať někdo napíše scénář. Protože tenhle příběh je o ničem, nemá spád, drama i lovestory s rozplizly ve zbytečně dlouhý stopáži a celkový nanicovatosti. Achjo.

Je to jen konec světa (2016)

Dlouho jsem čekala, až s k filmu objeví dobré titulky, protože sledovat tohle s nějakými nevydařenými by mělo asi docela fatální následky. A vyplatilo se. Na to že je to konverzační rodinné drama, tak to ani na chviličku nenudí. Naopak mi i přišlo docela napínavé, jestli to Louis řekne nebo ne. Ala uznávám, že asi bude docela rozdíl, jestli film sledujete s tím, že víte proč Louis přijel nebo jestli to nevíte. Já si to přečetla a přišlo mi úžasné sledovat jednotlivé členy rodiny, to jak se tváří, chovají, co říkají. Jak maminka říká, jak je to šťastný den a co bude do budoucna. A jak jen švagrová, která nikdy předtím Louise neviděla, je jediná schopná ho vidět, jediná pozná oč jde, ostatní jsou zaslepení sami sebou a vztekem na ostatní či sebe samé. Tohle všechno umožnila hlavně úžasná kamera zaměřená na detail, na tváře herců, kteří podávají perfektní výkony, taky díky skvělé práci se světlem. No a samotnou kapitolou je pak neskutečně krásnej obličej Gasparda Ulliela. Jo a úplně bych zapomněla na krásnou hudbu.

Ideální muž (1999)

Twinky twink RPJ je prostě naprosto nedocenitelnej, jsem supernadšená a nemůžu jinak než za 5, to že je to skoro dvacet let stará teenagerská komedie už nehraje roli. No nebyl to promarněnej čas. A já můžu tohle sama sobě čas od času dopřát.

Baby Driver (2017)

Díky soundtracku a takřka muzikálové první třetině jsem to moc pěkný plnohodnotný tři hvězdičky a možná i trochu víc. Jinak by to byly tři ušmudlaný s odřenýma ušima. Škoda, že se množství hudby a její zapojení do děje neudrželo stejnoměrně po celou dobu filmu. Kromě té hudby to nepřináší vůbec nic nového nebo zajímavého, navíc si dovedu představit, že bude hlavní hrdina pekelně nesympatickej poměrně velkýmu množství lidí.

Nick Cave: One More Time with Feeling (2016)

Nekonečně smutné a jinak to ani nemůže být, protože jinak to nejde, když vám umře dítě. Víc než dokument o hudbě, desce nebo kapele je to právě tomhle. Naštěstí se to podařilo bez nějakého velkého patosu a citového vydírání. Největší masakr je ovšem ta závěrečná písnička. Co mě ještě dostalo je Caveova manželka, neskutečně krásná a v tom smutku až přízračná.