movieband

movieband

Vít Maxmilián Pavlůsek

okres Zlín
Člověk, co rád píše, i když ví, že se jeho díla nikdy nevydají. Obdivovatel tvorby Františka Vláčila a Guillerma del Tora, snílek, který doufá ve své plány a valašský patriot, který miluje přírodu, hory a svou drahou polovičku.

Skype: tarantino5296

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 7.6.2020  10:18

Temný osud je pro mě překvapení jako hrom. Hodně lituju, že jsem film nepodpořil v kině. Miller s Cameronem odvedli kus perfektní práce, i když CGI občas bilo do očí (letadlo), tak se spolu s Cameronem zpět vrátila temnější atmosféra, drsní cyborgové a Schwarzenegger s Hamiltonovou, v plné parádě. Film výborně navazuje na Den zúčtování, a zvraty, které si scénáristé připravily, byly velmi příjemnou změnou. Na plnou palbu to sice není, v porovnání s jedničkou a legendární dvojkou, ale vzhledem k podhodnocenosti se tomu nebráním. Po delší době kvalitní scifárna. P.S. Ignorace Vzpoury a Salvation, není vůbec na škodu. Genysis nepočítám, to s Terminátorem nemá absolutně vůbec nic společného.

• 26.4.2020  01:04

Každý si musí udělat obrázek sám. Jen těch "náhod" je ve světě nějak moc. Nutné dokoukat do konce. P.S. Nemám rád konspirace, zprvu sem tomu moc nevěřil, ale Pizzagate je fakt, na kterém je toho pravdy čím dál víc. P.P.S. Další věc, nebylo by žádnou novinkou, že mocní a bohatí se nudí. Co dát člověku, který má vše? Zvrhlost a zvrácenost lidstvo provází odnepaměti.

• 6.4.2020  11:40

Nejkomiksovatější komiksárna spolu s Thorem Ragnarok. Sympatické, vtipné, akční, originální.

• 6.4.2020  11:32
    Vlastníci (2019)

Vtahující, vtipný, hořký. Český film, jak z učebnice. Ramba s Melíškovou perfektně zahrály své postavy. Atmosféru, kterou tvůrci vytvořili by divák mohl krájet nožem. Jde vidět, že byl použit divadelní koncept i díky prostředí, které je pro celé vyprávění stěžejní. Možná i to je důvod, tak hutné armosféry mezi vlastníky.

• 5.4.2020  09:22

Po druhé, rozporuplné, roztěkané a dost podivné sérii, výborné probuzení a návrat k dalšímu z vrcholů žánrové tvorby. Pizzolatta se scénáristicky probírá třemi etapami lidského života a perfektně zvládá jízdu dvou starých detektivů, co se vypořádávají s desítky let starým případem, kolem kterého kolovalo hodně různorodých teorií. U šestého nebo sedmého dílu, jsem čekal na konspirační napojení na kauzu Pizzagate. Pátou přihazuju za to, že se vrátil s nijak nepřehnanou zápletkou, která v závěru svou promyšleností a uceleností potěší. Za mě spokojenost, a za tohle detektivní cvičení jsem jen rád. Méně je mnohdy více, pane Pizzolatto, a vy jste si to očividně po druhé sérii uvědomil. Tleskám za herecký koncert Aliho a Dorffa. Pomrknutí na své úspěšnější detektivy z první série bylo taky velice příjemné. P.S. Linka detektiva Hayese s jeho manželkou byla perfektně zvládlá, logicky i emočně. P.P.S. Různorodost True Detective je úžasná v široké škále pojmutí temnoty v příběhu. Oproti první sérii, která je klenotem na poli thrilleru, si třetí série pohrává s temnotou lidské duše jedince a jeho vlastní sebedestrukce. Není tak očividná, jako linka mizení dětí a jejich rituálního vraždění z první série, ale je podobně nebezpečná. 90%

• 5.4.2020  09:11
    Bloodshot (2020)

Béčko, které neurazí, ale zároveň nijak zvlášť nenadchne. Pár dobrých nápadů tam bylo, scéna v tunelu a fight po pádu výtahu byl dost poutavý a zajímavý. Guy Pearce, jako obvykle, neviděl sem film, kde by tenhle chlap hrál blbě, byl fajn záporák a Eiza González byla hezké zpříjemnění, ale tím to taky asi hasne. Pominout moment s nanity a vylepšenými vojáky, tak by se nový Bloodshot mohl jmenovat Fast and Furious: Blood Division. eRková přístupnost by filmu taky neuškodila, ale v tomhle případě je to nejmenším, co je problémem filmu. Hlavní věc, na které celý příběh padá je scénář, který je předvídatelný a plochý. Navíc, pokud člověk viděl jakoukoliv(!) ukázku, tak viděl prakticky celý film. Tohle je obrovská škoda, protože mám dojem, že z Bloodshota mohla být super komiksárna, který by mezidimenzionální superhrdiny trochu probrala. Třeba se i naši distributoři proberou a začnou Bloodshota překládat do češtiny. 48%

• 15.3.2020  18:02

Poslední z Jediů je proti Vzestupu Skywalkera kvalitní scifi. V závěru filmu jsem jen čekal scénu, kdy se mezi všeobjímajícíma objeví Mickey Mouse a začne skotačit. Delší komentář se připravuje. EDIT 24.3.2020: Chtělo to trochu času, abych devátou epizodu rozdýchal. A vzhledem k tomu, že je to poslední část SW, a na dlouhou dobu asi taky opravdu je, tak cítím potřebu shrnout celou současnou trilogii, protože... Omluvte mě, ale tady je špatně skoro všechno a mě prostě nová trilogie opravdu minula. Epizoda VII byla perfektní nostalgickou epizodou, která ničím neurazila, zároveň taky nepřekvapila, a dala fanouškovi oku lahodící záběry na Falcona prohánějícího se troskami Destroyeru, člověk znovu viděl Hana a Chewieho, znovu zazněla ona slavná melodie. Ale tím asi všechny klady skončily. Děj nenabídl nic zajímavého, nic osudového, i když se to tak snažilo od začátku tvářit, celé to nic bylo jen hezky zabalené do koulervoucího vizuálu, ve kterém vše ostatní asi nemělo smysl řešit. Současný divák je spotřební zboží, nakrmte ho pěknými obnrázky a asi mu to bude stačit. Epizoda VIII na to šla trochu jinak a celý děj si autoři vzali trochu po svém, Sílu mohl ovládat každý, a s každým dalším shlédnutím (ano, viděl sem to vícekrát), tam člověk měl i tu emoci oproti sedmičce. I přes vlnu negace, mě Poslední z Jediů zasáhl asi nejvíc, a osudovost v něm opravdu byla cítit. Kylo Ren se začal stavět na vlastní nohy, a místy tam byly i závany toho, že se z něj časem stane opravdu Sithská hrozba. Johnson to prostě velice zajímavě rozehrál. Bohužel, linky, které Johnson rozjel, Reyina minulost, Renův vývoj, upozadění Jediů, a the Force is everywhere, Abrams v deváté epizodě opět upozadil, opět nasadil koulervoucí vizuál, probudil z mrtvých jednoho z největších sithských lordů, (I´m your grandfather!), na 5 minut se prohodily strany dobra se zlem, znalý divák poznal kopii Návratu Jediho, a pak byl najednou konec. To vážně? Chápu, že chtěli uzavřít Skywalkrovskou ságu, ale tohle je tak nedůstojné, asi jako filmové zpracování Eragona. Devátá epizoda na sebe moc nenasedala, postavy skákaly z bodu A do bodu Z, chaotické chování Rey a Kyla během filmu bylo nanervylezoucí, a jejich závěrečný polibek, byl asi to jediné, co sem jim v ten moment věřil. A upřímně, asi právě ta 5-ti (?), už ani nevím, jak dlouho ta sekvence trvala, ale právěže pasáž s Kylo Renem, rytíři z Renu, souboj Rey a Palpatina, byla asi to nejlepší, co film mohl nabídnout. Nečekal bych, že někdy někdo takhle dokope Star Wars.

• 6.3.2020  20:11

Audio-vizuální báseň. Velice působivá hra na ozvěnu, s rozjímavým dějem a niternou, silnou emocí.

• 6.3.2020  20:08
    Joker (2019)

Taxikář 21.století. Joker je hereckým koncertem, Phillipsovo/Phoenixovým vyjádřením nesouhlasu (nebo zdviženým prstem?), vůči současné společnosti a dokonalou hereckou jízdou.

• 31.12.2019  18:58
    Čertí brko (2018)

"Takže to kvůli tobě je v tomhle zapadákově takovej bordel!"

• 30.12.2019  19:54
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Překvapení jako hrom. Úcta k panu Sapkowskemu, jeho knižní předloze a samotné pojetí seriálových tvůrců příběhu o zaklínači, jsou na vysoké úrovni. Za hudbu smekám hlavu. Po čtyřech epizodách si nechávám v hodnocení ještě body do rezervy. Na knihy to nedosáhne, ale na podobnou kvalitní roveň příběhu chybí málo. (komentář k první sérii)

• 29.12.2019  23:17
    Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

• 26.12.2019  07:52

Po dlouhé době, podařená, vtipná a pěkně zahraná televizní pohádka.

• 25.10.2019  07:41

"Egu se nám zbláznil. Motor jede bez svíček." 70%

• 19.9.2019  13:49

Epické a scénáristicky dokonalé zakončení a ukočírování, jedné dlouhé, 22-ti dílné komiksové ságy. Tleskám. Mám dojem, že vznikl podobný filmový milník, jak před lety, kdy Jacksonův Návrat krále posunul hranici kinematografie, na novou úroveň.

• 19.9.2019  08:56
    Drsňačky (2013)

Jednotka příliš rychlého nasazení, Mizerové, Smrtnonosná zbraň. Drsňačky. film, který se snaží zařadit mezi další šáhlé policejní týmovky, a daří se mu to jen z poloviny tak dobře, jako výše zmiňovaným. Bullock s McCarthy jsou příjemná dvojka a pěkně se doplňují. Děj ničím neurazí, vtipné momenty pobaví. Jako film do pozadí a na zahnání nudy je to dost. 60%

• 9.7.2019  20:46
    Hellboy (2019)

Ve zkratce, delší komentář se připravuje. Kostýmy perfektní (Gruagach), Harbour našlapaný, nahláškovaný a výborný Hellboy, epizodní pomrknutí, kterých nebylo nejmíň, velice příjemná a pro zarytého fandu rohatce byla parádní (Mexiko, Gruagach, Humr,..), ale tím plusy končí. Nový Hellboy je pro mě, i přes hezké pozitiva, spíš rozčarovaným zklamáním a kastrátem perfektní, atmosférické, a propracované(!!) hellboyovské trilogie (Temnota vábí, Divoký hon, Bouře a běsy). Ano, byly tam pasáže, jak přes kopírák s komiksem, ale celé to bylo jakoby ušité horkou jehlou a v závěru neslané nemastné. Del Torův Hellboy se sice nedržel předlohy, tak jak mnohdy epizodně Marshallův, ale scénáristi u prvního filmu dokázali dát celému filmu duši, i přes namixovanost s komiksem. A to Marshall, i když se snažil, nezvládl. Škoda, moc sem chtěl věřit ve filmové vzkříšení, Harbour byl perfektní, i to eRko filmu slušelo.

• 30.5.2019  05:27

Předpremiéra 29.5.2019. Pocta klasice, vizuální dokonalost, bohužel, navýšenou béčkovost, oproti prvnímu dílu, který byl dokonalý, už režisér nezapře. Z první poloviny jsem si liboval, a říkal sem si, že bych režiséra nosil na zádech, za všechny detaily, které odkazují na původní filmy, ať už to jsou zbraně, hudba, nebo přímo monstra ve filmu. Akce je zvládlá na výbornou, je přehledná a tvůrci ji do diváka pumpují v koňských dávkách. Bear zvládl svou funkci monstrózního skladatele se vším respektem, vůči závažnosti celé situace, tudíž výborně dokresluje atmosféru konce světa. Linka s ekoterorismem je zajímavá, a myšlenka, že každé monstrum je odezvou na nezodpovědnost lidí v rámci chování k Zemi, je velice působivá. Podle mě bude i dost lidí, kteří úplně neznají původní filmy, překvapeno, co Godzilla všechno dokáže. Prostě.. v tomhle směru si člověk libuje. Jeden krásný obraz střídá druhý, akce střídá akci. Pro nerda, co jako malý tyhle filmy zřal to bylo jako první Vánoce. Pak ale přišly na řadu mínusi, kdy tvůrci nedokončují linky s postavami, není nikde pořádně vysvětleno, kde, nebo kdy se vědci spojí s armádou, kde berou jaderný arsenál, v polovině filmu se na armádu vybodnou úplně a postava Davida Strathaima se jakoby vypaří (o postavě Charlese Dance ani nemluvím. Nebo sem jeho konec přehlédl?) Nevím, jestli má úplně smysl, být za hnidu a hledat takové detaily ve filmu, který je hlavně o obřích monstrech, které se likvidují navzájem. Ale když už tvůrci načrtli myšlenku, která má i nějakou úroveň v rámci béčka, tak je škoda, že se jí neudrželi a začali se propadat na dno původních béčkových filmů. Přesně tohle bylo na Edwardsově Godzille perfektní. Byla tu jako přírodní síla, moc co vyvažuje rovnováhu. Film věděl, kam patří. Tady se poletuje mezi dvěma poli. Edwardsovou myšlenkou, který se držel původního filmu z roku 54, který byl odezvou na jadernou katastrofu v Hirošimě. Edwardsova Godzilla byla zase směřována k tomu, že člověk přírodu neovládá a je oproti její síle bezmocný. Doughertyho Godzilla drnká na ekologické problémy, které se ale utnou destrukční druhou polovinou. V závěru, díky Bohu, že jsme se nedočkali vítězného tance Godzilly, nebo mimozemšťanů.

• 5.4.2019  07:45

Tolik roztodivných pocitů. Chata na prodej mě dost příjemně překvapila, bavila, a zároveň vytáčela do ruda. Uraženého němce a ožralého medvěda člověk uvidí opravdu jen v českém filmu.

• 13.2.2019  10:56

"I am now your God." LSD výlet v čele nasraným dřevorubcem, kterému podivínští hipíci upálí jeho milou. Pokud člověk přistoupí na režisérovu hru světel a psychedelických výjevů, jistojistě se z toho pro daného diváka stává opravu kult, protože to, co Cosmatos s Cagem ve filmu předvádí, je za hranicí jasného vidění filmu. Mandy se vymyká jakémukoliv současnému filmu a jede si svou bizardní krvavou cestou, která však působí uceleně a dává i smysl. O to víc je film zábavnější, že pohnutky postav jsou logické. Jde jen o to strávení obalu, ve kterém se film odvíjí. Když pominu tu LSD výpravu, tak by tomu slušela kratší stopáž, místy film člověka uspával. Jinak se jedná o povedenou psychedelickou řezničinu s nasraným dřevorubcem v čele. P.S. Věřím tomu, že scéna s odléváním sekyry se stane kultovní pasáží z celého filmu. A souboj, kde hlavní úlohu hráli motorovky, bych vyzdvihl z celého filmu nejvíc.

• 12.2.2019  15:50
    Overlord (2018)

"Na některý otázky nejsou dobrý odpovědi." Overlord je hodně zajímavé béčko, které má bohužel relativně nevyvážený děj. Pokud se tvůrci chtěli brát vážně, měli se vykašlat na wolfensteinovskou linku, které je tam minimum a udělat z toho plnohodnotný válečný film. Mimo nevyváženého scénáře má jinak film všechno dobře oddělané. Herci jsou sympatičtí, akce je udělaná na výbornou a atmosféru to má taky. Jen ten zatracený scénář je chudák děravý. 60%

• 12.2.2019  13:33
    Strašení (1963)

Dokonalá atmosféra, kterou těžko překoná jakýkoliv současný horor. Strašení sice nastane, až v závěrečných 20-ti minutách, ale celé si to atmosféru buduje tak pomalým, vtíravým způsobem, že i když závěr až tak děsivý není, tak to člověku málem zastaví srdce. Hudba dokresluje děj a mlžení kolem historie Hill House v divákovi jen budí nepříjemné představy, co se zde asi odehrávalo. Stačí se párkrát proletět po chodbě, šíleně se u toho smát, způsobit nějaký brutální randál a celé to zaobalit do pozdních nočních hodin a infarkt je na místě. Kdyby nebylo otravných monologů o matce hlavní hrdinky, a místy zbytečného natahování děje, jdu do plné palby. P.S. Budováním atmosféry mi film trochu připomíná horor Dům Ďábla od Ti Westa. P.P.S. Jestli je opravdu remakem DeBontovo Strašení s Neesonem, tak se v rámci jeho dílka taky nejedná,o až takový průser. Vizuálně rozšířil různé momenty, podbarvil film trochou krve a zapojil víc existenci duchů do děje. Za mě se jedná o i tak podařený snímek. Oba filmy o Hill House (63 a 99) mají své kouzlo.Záleží na divákovi, co si ze snímků vybere a odnese.

• 10.2.2019  22:01

Za mě překvapení, jak hrom. Kingsmani jsou brutální, ujetou, černohumornou a elegantní britskou jízdou, která si absolutně vůbec nebere servítky. Vaughn diváka v různých částech filmu rozsekává, ať už suchým humorem nebo pěkně šťavnatou akcí. Firth je velice sympatickou postavou a Egerton mě tu hodně překvapil elegenací, uvěřitelností a drzostí. Já se bavil přímo královsky. Vaughn dal vzniknout kultu. P.S. Michaela Cainea jsem tu asi poprvé viděl hrát takový charaker. P.S. Scéna s detonací hlav je dokonalá. "Jsem katolická kurva, která si užívá mimomanželský vztah s černým Židem, zaměstnaným na vojenské potratové klinice. Takže sláva Satanovi a přeji hezké odpoledne, madam."

• 22.1.2019  07:58
    Vyvolený (2000)

"Why are you looking me like that? - There are twou reasons why I'm looking you like this. One because it seems you are the only survivor this train break. And two... You don't have a schratch on you." 95%

• 22.1.2019  07:48
    Rozpolcený (2016)

"You canť beat the Beast!" 90%

• 18.1.2019  23:54
    Skleněný (2019)

"That sounds like the bad guys teaming up." 80%

• 29.12.2018  08:30
    Mroží muž (2014)

Za výbornou atmosféru, relativně poutavou detektivní zápletku a vrtání do Kanady skládám Smithovi hold. S tím zbytkem už brzdím, protože to byl bizár bizáru. Nevim, jestli by měl tvůrce získat cenu za odvahu nebo rovnou zastřelení za uvedení lidskéhoo mrože na plátno. Hodně divný film, s perfektní atmosférou, kolem kterého jsem už pár let kroužil.

• 26.12.2018  12:52
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Jediné plus je snad za slušnou první čtvrtinu, pak šla celá pohádka ke všem čertům. Zbytek byl už zplácanec nesmyslů, které završila pointa o dobrém a spravedlivém peklu. Škoda slov, s vánočníma pohádkama končím. Klasiky zůstano klasikou, a hlavně neokoukanou.

• 20.12.2018  14:24
    Frankenstein (1994)

Vyšperkovaný do každého detailu, výborně zahraný, velice barvitě zpracovaný, a příjemně atmosférický. Stejně jako Coppollův Dracula, tak Branaghův Frankenstein, je uměleckým vyjádřením knižní předlohy na stříbrné plátno.

• 17.12.2018  06:44

Škoda nevyužitého potenciálu. Salazar měl epický nástup. Z ukázek to vypadalo , po slabém Černovousovi, na záporáka aspoň trochu rovnajícího se Davymu Jonesovi. Bohužel kapitána Salazara utopili i s kotvou na dně moře. Jack už byl spíš otravný, než aby bavil a myslím, že krok studia točit Piráty bez Deppa není vůbec na škodu. První trilogie je epické, pirátské dobrodužství. Zbylé dvě pokračování jsou lehce vynechatelné epizody. Linka s manžely Turnerovými zbytečná a Willův proslov na začátku slabý. CGI v závěru bilo do očí (nebe, ostrov..) a rychlé vyklopení Salazarovi historie moc uspěchané. Veškeré tajemno šlo do háje. Když vemu pozitiva, tak svým způsobem se jedná i o pěkný origin Sparrowa, a Barbossova historie je perfektní spolu s dvěma zvraty ohledně jeho postavy, které byly velice příjemné a dodaly jeho postavě ještě víc charismatu. U Barbossy se mi totiž za celou sérii nestalo, že by pro mě ztratil ze svého charakteru, jak je tomu u Sparrowa, který šel k hlubinám čtvrtým dílem. Ze Salazarovy pomsty mám hodně smíšených pocitů. Svým způsobem to mohlo dopadnout hůř, ale linky z historie postav drží pětku na vyšší úrovni, oproti čtverce, protože oslí mostky, které si s Jackem a Barbossou scénaristi vymysleli byly dost šikovné. Kolem a kolem, průměr.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33