movieband

movieband

Vít Maxmilián Pavlůsek

okres Zlín
Člověk, co rád píše, i když ví, že se jeho díla nikdy nevydají. Obdivovatel tvorby Františka Vláčila a Guillerma del Tora, snílek, který doufá ve své plány a valašský patriot, který miluje přírodu, hory a svou drahou polovičku.

Skype: tarantino5296

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 11.12.2017  08:27

Efekty monstrózní podívaná apokalyptických rozměrů, ale plná nesmyslů, plná záběrů "My sme Američani, My se nedáme a My zachráníme svět". Poslední rytíř má ten problém, že jeho scénář je děravější, než plechy Megatrona v závěru prvního dílu. Omlouvám se, ale tak divně nahoněné zvraty, které byly v Posledním rytíř jsem už dlouho nezažil. Rádoby osudovost byla bohužel tak nevěrohodná, že při vzpomínce na Armageddon, jsem jen zatlačil nostalgickou slzu, jak hluboko se Bay dostal. Čtverka (Zánik) byla svým novým směrem relativně zábavná a nebylo v ní ani nějak nutkání, sledovat hodinky, kdy že už bude konec. Ale čeho je moc, toho je občas až přespříliš. S TF, ať už radši skončí, a najde si ambicióznější projekt, který bude jeho podpisem pro diváky, jak tomu bylo v 90. letech, a ne, že se diváci podepíší na něm a on bude bezhlavě střílet, vyhazovat věci do vzduchu a demolovat, aniž by tomu sám dal nějaký řád a nadupaný děj. Umí to, a doufám, že tenhle "Poslední rytíř" je taky polední kapka. Verdikt: Efekty perfektní, akcí našlapané, ale zbytečně zdlouhavé, dějově nevýrazné, dialogově bez energie, chuti a vtipu.

• 7.12.2017  22:29

Velice působivé, a překvapivě silné. Herecký koncert československé elity, které kraloval Brzobohatý. Jako komedii jsem to moc nevnímal, ono už od začátku se ve filmu linul ten hořkosladký nádech, který s postupem stopáže jen hořknul, až do samotného závěru. Co ale rozhodně pobaví, je Matuškova zpověď. Trezoru se nedivím. Už jen kvůli odvážnosti, kterou film má, a době, ve které byl prvně promítán si svůj čas zaslouží. Doporučuju, rozhodně se jedná o československý klenot. "Ze strachu před zatčením všichni podepsali. František nepodepsal."

• 5.12.2017  23:14

Film, který je hlavně o perfektních hereckých výkonech, a který je koncertem Fassbendera s Gleesonem. Tíživý film natočený s lehkostí a přesností. Hluché místo se tu nenajde, a děj plyne svým tempem, které ukončí až závěrečné titulky. Doporučuju, už jen vůli výbornému Fassbenderovi. P.S. Výborná kamera."Travel and conquer." Zajímavé komentáře - Tuax, Vitex, Gilmour93, Radek 99, KevSpa

• 21.11.2017  00:01

Pro běžného divák těžko stravitelný kousek, pro náročnějšího diváka je to příjemné mrknutí od režiséra, která kašle na mainstream a jede si svou (ne)předvídatelnou vizi. Ponurost, depresivní nádech a v závěru, relativní nejednoznačnost celku, přidává na kouzle vyznění filmu. Za mě překvapení, přisazuju nahoru hlavně kvůli závěru, který ně mě dost zapůsobil. Drsný snímek a zajímavý náhled režiséra na problematiku zfanatizované víry, pověr a čarodějnictví 17. století.

• 20.11.2017  21:07

Strangeovi jsem musel dát druhou šanci po třetím Thorovi, protože jsem si říkal, že by mě přece jen zajímalo, jak to s ním vlastně bylo. Prvně sem u toho zaspal, podruhé jsem se u toho bavil. Sice na tak, jak u třetího Thora, který byl perfektní, ale jako origin jedné z dalších postav Marvel universa to bylo podařené. P.S. 3D v kině mohlo být kulervoucí.

• 19.11.2017  12:01

Perfektní kinozážitek. Vidět Thora s Hulkem v aréně je splněný sen. Waititi zrežíroval ultimátní náser ve světě Marvel filmů

• 9.11.2017  23:09
    The Divide (2011)

Now I become Death, the Destroyer of the worlds. Gens je Ďábel. Odporný a působivý film, který solidně pracuje s lidskou psychologií a pokřiveností charakteru. Nikdy víc.

• 24.10.2017  22:53
    Dunkerk (2017)

Válečný film se dostal na novou úroveň. Nolan nepotřebuje hektolitry krve. Mu stačí shodit pár bomb na vojáky a ukázat rozervanou prázdnou zem. Silné kino. P.S. Hoytema je Bůh kamery. Zimmer se hudbou vytáhl. Komentář se připravuje i s hodnocením. Poslední nolanovku je totiž těžko ohodnotit. Působivý a netradiční zážitek

• 21.9.2017  21:36
    To (2017)

"You´ll float too." Nejsem nijak zvlášť velký fanda Kinga, předlohu jsem nečetl (práší se mi na ni na poličce) a viděl jsem jen film s Timem Currym. It by se s klidem mohlo jmenovat čistě jen "Zlo" a sedlo by to taky. Film totiž nesleduje jen vražedné a děsivé počínání psychopatického klauna, ale ukazuje lidskou zvrácenost a zlo. Atmosféru má film solidní a na pár krvavých cákanců taky dojde. U scény v koupelně, jsem si asi jako mnozí další, vzpomněl na Freddyho noční můru v Elm Street a krvavou lagunu v pokoji. Dětští herci jsou sympatičtí a hrají perfektně. Uvidíme, jaká bude druhá půlka, zvědavý na ni určitě jsem, minimálně, jak si režisér poradí se závěrem. Pokud je teda stejný, v knize, jak ve filmu z 90'let, tak o to víc by mě zajímalo, co z toho v závěru vyleze. 70%

• 17.9.2017  17:26
    Wonder Woman (2017)

Výborná komiksárna, která splňuje vše,co si slibuju od takového typu filmu. DC se to konečně podařilo a jejich filmové dítko vypadá a vydělává konečně tolik, kolik chtěli. Na dvojku se těším a su rád, že za ní bude stát stejná tvůrčí skupina, jako u jedničky. Gadot jako WW je výborná, drsná a kouzelná. Záporák perfektní a byť se to dalo tušit, nechal sem se filmem nést a záporák mě vcelku překvapil. Respektive postava, ze které se vyklubal.CGI tolik nebilo do očí, jak tomu bylo u BvS a celkově se na film dobře dívalo. Jen tak dál. Od DC to vidím, jako první vyspělou a vypiplanou komiksárnu, kterou se vyplatí vidět několikrát. Minimálně já se tomu bránit nebudu. Za mě překvapení jako hrom, protože jsem k filmu původně přistupoval s relativně velkou skepsí.

• 12.9.2017  15:42
    Domovoj (2017)

Víc prostoru slovanským pověstem a příběhům a české filmy budou v kurzu. Překvapivě podařené, jen houšť.

• 12.9.2017  15:41

Americká ptákovina, která člověka dokáže místy i pěkně zahřát. Butler perfektní, Heigl roztomilá. Na vyplnění času proč ne.

• 12.9.2017  15:38
    Prokletí Salemu (TV film) (1979)

S dětskou nostalgií se navenek prodraly i dětské noční můry. Výborné masky. Scéna s houpacím křeslem je stejně infarktoidní jako poletující upírské dítě, které škrábe nehtíky na okno. Tři hodiny utekly jako voda.

• 21.8.2017  21:15
    Mlčení (2016)

Výborný film. Z opatrnosti vzrostlo překvapivé zapůsobení a dozvuky, které rezonují v tichu. Tleskám.

• 3.8.2017  16:57

Perfektní rozlučka. Film, u kterého si divák uvědomí, že už tu je taky nějaký ten pátek. Při vzpomínce na prvního Wolvieho, který se filmově prvně ukázal před sedmnácti lety. Tleskám pane Mangolde a smekám pane Jackamane. Logan je výborná (ne)komiksárna. Z decentností, krvavostí, ponurostí, smutkem a uvědoměním, s kterým film přišel se mi definitivně vryl do paměti. P.S. Rko tomu sice dost pomohlo, ale film by dle mě dokázal fungovat i bez tolika litrů krve. Nic proti tomu nemám, jen mi vadí, jak někteří úspěch filmu staví právě na té přístupnosti. Logan je výborný právě díky tomu, že vypovídá o podstatě Wolverinova smutku a koncem ji definitivně podtrhl. A to hned několikrát. Navíc zakomponování Cashových písní filmu taky dost přidalo. Takhle má vypadat, dámy a pánové, rozlučka s postavou.

• 3.8.2017  16:50

Podařené a napumpované pokračování. Gibsonovo\Gloverova Zbraň si drží svoji kvalitu a úroveň. 85%

• 7.7.2017  21:44

85%

• 6.7.2017  19:14

"Smečko! Ponorku!" Velice příjemný, vtipný, milý a pěkný animák. Jeden z těch lepších.

• 6.7.2017  19:13

Doslova ptákovina, která nestačí ani jako něco, co běží na pozadí.

• 6.7.2017  19:12

68%

• 6.7.2017  19:11

80%

• 2.7.2017  15:21
    Karamazovi (2008)

Tleskám Dejvickému divadlu. Znovu. Podrobnější komentář tohohle pekla lidské mysli a charakteru, a zodpovídání si existence Boha s Ďáblem, se připravuje. Bravo celému hereckému osazenstvu, těžko vychválit jedince.

• 27.6.2017  08:47

Připravoval jsem se na nejhorší a v závěru, mě až překvapilo, že mi film tak dobře utekl. Ono totiž, když člověk vypne hlavu a soudnost, tak ze z Power Rangerů stává, sice průměrná, ale i přesto relativně zábavná popcornovka. Pravda, ničím neurazí, ničím nepřekvapí, ale i tak dokáže na poli současných reinkarnací dětských příběhů a komiksovek všeho druhu, zabavit. Snad už jen kvůli té nostalgii na konec minulého století. Jen abych uvedl na správnou míru, já Power Rangery nikdy nijak neoslavoval a ani jako malý jsem je nějak neměl v lásce. Ale v moment, kdy se ve filmu morfovali a přišla na scénu robotí akce, posléze megamorf akce, tak sem se vcelku solidně pobavil. Mě se takové souboje mezi obřími monstry a roboty vždycky líbily, byť jsou PR z toho horšího ranku kvality). Power Rangers jsou totiž podobný typ filmu jako Pacific Rim. Nechci srovnávat kvalitou, protože Pacific je v mnohém mnohem dál a mnohem lepší, ale jde spíš o tu filmovou dětskost, která je jak u Strážců, tak u Pacificu. Obří roboti, hromada kostýmů... Občas i takové béčka jsou potřeba. A Power Rangers jsou se svojí infantilností, blbostí, béčkovostí a s béčkovým, až céčkovým stínem z 90'let na poli současné kinematografie jako dítě, které na sebe navleče všemožné trendy, co se nosí, co jsou In a snaží se zapadnou mezi své souputníky, vrstevníky (Marvel, DC). A myslím, že právě vzkříšení Power Rangerů by mohl být pro filmové tvůrce taky alarmující příklad toho, že už je třeba zvednout kotvy a vymanit se ze superhrdinského filmového světa. Protože ruku na srdce (byť se ve film. komiksovém světě současného Hollywoodu najdou kvalitní kousky (Strážci Galaxie), je pře-superhrdinováno a pře-komisováno a tvůrci už opravdu realizují sebevětší blbost a infantilitu. Jo, Power Rangery Deana Israelite nevidim, až tak moc jako průser, ale zároveň jsou pro mě jedním z mezníků, kdy si člověk řekne, že pokud je filmový tvůrce schopný šáhnout po takovém materiálu, tak jaké filmy se budou točit za 20-30 let, když už teď jsou z fantazií a originalitou v háji?

• 27.6.2017  00:03

Nebýt závěru, který mi přišel dost divný, šel bych výš. Jinak dobré překvapení. Nečekal bych, že mě film tak zaujme. Předlohu jsem nečetl, ale líbilo se mi, jak si tvůrci, relativně nenásilně, pohráli s hlavou jednoho z protagonistů a na obraz, vcelku přehledně přenesli myšlení "schizofrenika" (víceméně by se to tak dalo nazvat). Za mě, až na ten závěr, spokojenost. Pro výplach stačí. P.S. Snímek má perfektní kameru. 68%

• 22.6.2017  17:38

Akčák, který se snaží o myšlenkový přesah. Akce relativně dobře zvládnutá, no, na mě místy zbytečně surová. A místy (asi nechtěně), mírně komické. Austin je tu vcelku sympatický a Vinnie Jones mě vcelku překvapil, co za sadistickou svini si tu střihnul. Jednou stačilo, nápad je působivý, ale nijak zvlášť, aby se k filmu člověk chtěl vracet. 50 %

• 22.6.2017  17:31
    Život (2017)

V případě Života se jedná o dost průměrný sci-fi horor, který ničím nijak zvlášť nepřekvapí. Na svou délku zabaví, relativně diváka udrží v šachu, ale jinak se jedná o už stokrát zpracovaný materiál, jen s jinak zpracovaným emzákem. Co stojí za zmínku je perfektní vizualice snímku, a herecké obsazení, kde každý z herců dělá, to co umí nejlíp. Mám dojem, že nebýt Gyllenhaala a Reynoldse, tak se na Život asi nepodívám. Nelituju, že sem film viděl, ale asi by mě neubylo kdyby mě minul. 60%

• 22.6.2017  00:27

Pro mě zatím nejslabší Bronsonovka. Byť je Goldsmithova hudba působivá a závěr podstatně drsný, tak jsem se spíš nudil. Důvody proč film vidět - Ch. Bronson, který se ve filmu pohybuje mezi drsným pilotem a vtipálkem a kukadla půvabné Jill Ireland.

• 22.6.2017  00:22
    Pan Majestyk (1974)

Z toho mála, co jsem s Bronsonem viděl, se mi Majestyk, hned po Mechanikovi, líbí nejvíc. Film pěkně odsýpal, furt se něco dělo a Bronson byl správně drsný. Výplachová, tvrďácká spokojenost, jak se sluší a patří.75%

• 21.6.2017  14:01

Z relativně solidně rozjetého thrilleru, si to těsně před závěrem podrazilo nohy těžkým kulometem a režisér se rovnou pokusil o parodii sebesama. Bronson perfektní. Přece jenom, na film jsem se díval hlavně kvůli němu. Na výplach film stačí, ale nejedná se o nic pamětihodného, jak v případě jeho Mechanika. 50%

• 16.6.2017  10:38
    Hvozd (2015)

Originální nápad zpracování téhle irské pověsti.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31