movieband

movieband

Vít Maxmilián Pavlůsek

okres Zlín
Člověk, co rád píše, i když ví, že se jeho díla nikdy nevydají. Obdivovatel tvorby Františka Vláčila a Guillerma del Tora, snílek, který doufá ve své plány a valašský patriot, který miluje přírodu, hory a svou drahou polovičku.

Skype: tarantino5296

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 13.2.2019  10:56

"I am now your God." LSD výlet v čele nasraným dřevorubcem, kterému podivínští hipíci upálí jeho milou. Pokud člověk přistoupí na režisérovu hru světel a psychedelických výjevů, jistojistě se z toho pro daného diváka stává opravu kult, protože to, co Cosmatos s Cagem ve filmu předvádí, je za hranicí jasného vidění filmu. Mandy se vymyká jakémukoliv současnému filmu a jede si svou bizardní krvavou cestou, která však působí uceleně a dává i smysl. O to víc je film zábavnější, že pohnutky postav jsou logické. Jde jen o to strávení obalu, ve kterém se film odvíjí. Když pominu tu LSD výpravu, tak by tomu slušela kratší stopáž, místy film člověka uspával. Jinak se jedná o povedenou psychedelickou řezničinu s nasraným dřevorubcem v čele. P.S. Věřím tomu, že scéna s odléváním sekyry se stane kultovní pasáží z celého filmu. A souboj, kde hlavní úlohu hráli motorovky, bych vyzdvihl z celého filmu nejvíc.

• 12.2.2019  15:50
    Overlord (2018)

"Na některý otázky nejsou dobrý odpovědi." Overlord je hodně zajímavé béčko, které má bohužel relativně nevyvážený děj. Pokud se tvůrci chtěli brát vážně, měli se vykašlat na wolfensteinovskou linku, které je tam minimum a udělat z toho plnohodnotný válečný film. Mimo nevyváženého scénáře má jinak film všechno dobře oddělané. Herci jsou sympatičtí, akce je udělaná na výbornou a atmosféru to má taky. Jen ten zatracený scénář je chudák děravý. 60%

• 12.2.2019  13:33
    Strašení (1963)

Dokonalá atmosféra, kterou těžko překoná jakýkoliv současný horor. Strašení sice nastane, až v závěrečných 20-ti minutách, ale celé si to atmosféru buduje tak pomalým, vtíravým způsobem, že i když závěr až tak děsivý není, tak to člověku málem zastaví srdce. Hudba dokresluje děj a mlžení kolem historie Hill House v divákovi jen budí nepříjemné představy, co se zde asi odehrávalo. Stačí se párkrát proletět po chodbě, šíleně se u toho smát, způsobit nějaký brutální randál a celé to zaobalit do pozdních nočních hodin a infarkt je na místě. Kdyby nebylo otravných monologů o matce hlavní hrdinky, a místy zbytečného natahování děje, jdu do plné palby. P.S. Budováním atmosféry mi film trochu připomíná horor Dům Ďábla od Ti Westa. P.P.S. Jestli je opravdu remakem DeBontovo Strašení s Neesonem, tak se v rámci jeho dílka taky nejedná,o až takový průser. Vizuálně rozšířil různé momenty, podbarvil film trochou krve a zapojil víc existenci duchů do děje. Za mě se jedná o i tak podařený snímek. Oba filmy o Hill House (63 a 99) mají své kouzlo.Záleží na divákovi, co si ze snímků vybere a odnese.

• 10.2.2019  22:01

Za mě překvapení, jak hrom. Kingsmani jsou brutální, ujetou, černohumornou a elegantní britskou jízdou, která si absolutně vůbec nebere servítky. Vaughn diváka v různých částech filmu rozsekává, ať už suchým humorem nebo pěkně šťavnatou akcí. Firth je velice sympatickou postavou a Egerton mě tu hodně překvapil elegenací, uvěřitelností a drzostí. Já se bavil přímo královsky. Vaughn dal vzniknout kultu. P.S. Michaela Cainea jsem tu asi poprvé viděl hrát takový charaker. P.S. Scéna s detonací hlav je dokonalá. "Jsem katolická kurva, která si užívá mimomanželský vztah s černým Židem, zaměstnaným na vojenské potratové klinice. Takže sláva Satanovi a přeji hezké odpoledne, madam."

• 22.1.2019  07:58
    Vyvolený (2000)

"Why are you looking me like that? - There are twou reasons why I'm looking you like this. One because it seems you are the only survivor this train break. And two... You don't have a schratch on you." 95%

• 22.1.2019  07:48
    Rozpolcený (2016)

"You canť beat the Beast!" 90%

• 18.1.2019  23:54
    Skleněný (2019)

"That sounds like the bad guys teaming up." 80%

• 29.12.2018  08:30
    Mroží muž (2014)

Za výbornou atmosféru, relativně poutavou detektivní zápletku a vrtání do Kanady skládám Smithovi hold. S tím zbytkem už brzdím, protože to byl bizár bizáru. Nevim, jestli by měl tvůrce získat cenu za odvahu nebo rovnou zastřelení za uvedení lidskéhoo mrože na plátno. Hodně divný film, s perfektní atmosférou, kolem kterého jsem už pár let kroužil.

• 26.12.2018  12:52
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Jediné plus je snad za slušnou první čtvrtinu, pak šla celá pohádka ke všem čertům. Zbytek byl už zplácanec nesmyslů, které završila pointa o dobrém a spravedlivém peklu. Škoda slov, s vánočníma pohádkama končím. Klasiky zůstano klasikou, a hlavně neokoukanou.

• 20.12.2018  14:24
    Frankenstein (1994)

Vyšperkovaný do každého detailu, výborně zahraný, velice barvitě zpracovaný, a příjemně atmosférický. Stejně jako Coppollův Dracula, tak Branaghův Frankenstein, je uměleckým vyjádřením knižní předlohy na stříbrné plátno.

• 17.12.2018  06:44

Škoda nevyužitého potenciálu. Salazar měl epický nástup. Z ukázek to vypadalo , po slabém Černovousovi, na záporáka aspoň trochu rovnajícího se Davymu Jonesovi. Bohužel kapitána Salazara utopili i s kotvou na dně moře. Jack už byl spíš otravný, než aby bavil a myslím, že krok studia točit Piráty bez Deppa není vůbec na škodu. První trilogie je epické, pirátské dobrodužství. Zbylé dvě pokračování jsou lehce vynechatelné epizody. Linka s manžely Turnerovými zbytečná a Willův proslov na začátku slabý. CGI v závěru bilo do očí (nebe, ostrov..) a rychlé vyklopení Salazarovi historie moc uspěchané. Veškeré tajemno šlo do háje. Když vemu pozitiva, tak svým způsobem se jedná i o pěkný origin Sparrowa, a Barbossova historie je perfektní spolu s dvěma zvraty ohledně jeho postavy, které byly velice příjemné a dodaly jeho postavě ještě víc charismatu. U Barbossy se mi totiž za celou sérii nestalo, že by pro mě ztratil ze svého charakteru, jak je tomu u Sparrowa, který šel k hlubinám čtvrtým dílem. Ze Salazarovy pomsty mám hodně smíšených pocitů. Svým způsobem to mohlo dopadnout hůř, ale linky z historie postav drží pětku na vyšší úrovni, oproti čtverce, protože oslí mostky, které si s Jackem a Barbossou scénaristi vymysleli byly dost šikovné. Kolem a kolem, průměr.

• 28.10.2018  16:24
    Bright (2017)

Zajímavější podivnost jsem už dlouho neviděl. Místy je film trochu monotóní, ale téma rasové nesnášenlivosti mě vždycky zaujme. A tady ve fantasy hávu, raz tolik. Edgerton jako Orc byl sympaťák a Smith mi po delší době sedl ve filmu. Lepší průměr, sem s dvojkou. P.S. Po Suicide Squad je to další Ayerovka, která se vymiká jeho tradičním žánrům a zároveň je jim nejblíž. 75%

• 27.9.2018  21:10

Se zavřenýma očima a ušima průměr. MEG je letní jednohubkou, která je místy brutálně přepálená a pitomá, ale člověk hlavním postavám stejně fandí a akční fanda celou dobu čeká, kdy dá Statham Megalodonovi přes tlamu. S místy fakt mrazivými momenty, sympatickými herci a fajn nápadem, že mořské dno není úplné dno, to všechno pozitivem přebijí, jen o chlup tu pitomost, kterou v sobě film má. MEG je Stathamův žraločí pokus, solidní béčko, které fakt nechápu, jak se dostalo do kin.

• 12.9.2018  23:58

Nevím na čem si Black ujížděl, ale porodní bolesti, co film provázely při jeho propagaci, se na výsledném filmu dost podepsaly. Pár světlých momentů se najde (prakticky první polovina filmu), ale pak to jde, s přibývajícím humorem a laciným usmrcováním pošukoidní squadry, ke všem čertům.

• 5.8.2018  18:37

"Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí vy čuráci!" Tonda Blaník je výkřikem, který stejně jako Ovčáček čtveráček demonstruje nechuť a nespokojenost se současným systémem v té naší zemičce. Místy vtipné, místy trapné a jinak hodně výstižné. Kontroverzní přijetí je taky vcelku pochopitelné, protože Tondův humor asi ne každému sedí. Mě pobavil a je dobře, že se dostal do kin a nezůstal jen u streamu.

• 16.7.2018  06:26
    Mizerové (1995)

Do prvních Mizerů jsem šel trochu nasilu, protože mě nijak zvlášť neuchvátila zápletka filmu. Upřímně těch pár vtipných momentů, které film má ho nezachrání od relativního průměru. Nedokázal jsem si zapamatovat jedinou pamětihodnou scénu tudíž nemám jediný důvod si film pouštět znovu. Smith byl fajn, ale Martin Lawrence táhl celý film perfektně. Nebýt ho, tak to vlastně nedokoukám do konce. Průměr.

• 15.7.2018  13:56
    Pupendo (2003)

Takovou hořkosladkost jako po Pupendu jsem už dlouho po filmu nezažil. Charisma Polívkova charakteru ve filmu je neskutečné, včetně jeho nezlomnosti, podvolit se systémovému myšlení. Pro mě, v zásadě, dost smutný film, který má své vtipné momenty, ale převládá Jarchovského hořkost.

• 12.6.2018  10:00

Jedna za úžasnou Lily Collins, druhá za svéhlavost, třetí za potavu Rosie a čtvrtá za scénu se škytajícím dítětem a rozhodnutí při porodu. Příjemná romanťárna, která, když člověka potká, tak ho pustí až u závěrečných titulků.

• 12.6.2018  09:51
    Mumie (2017)

Dark universe. Ambiciózní projekt studia Universal, kde chtěli spojit svá universalácká hororová monstra a propojit si tak svůj vlastní filmový vesmír po vzoru Marvelu. Kdyby se sakra rozhodli, natočit každý film zvlášť bez nějakého šíleného propojování, udělali by nejlíp. Kvalitní sólo snímek se v dnešní době, v rámci klasického hororu už těžko hledá a člověk proto sahá do 30., 40. a 50. let, kde se točili filmy jako Frankenstein, Dracula, Vlkodlak a i přes ostrý zub času, je stále považuju za kvalitní filmařinu. To se ale bohužel už nedá říct o současných Universal hororech. A bohužel, Mumie s Cruisem je toho důkazem. Pokud Toma nemáte rádi, film vám bude připadat zábavný, protože působí jako Cruisova noční můra. Všem ostatním jejich charaktery věřím (Ahmaneth byla perfektní a Dr. Jekyll velice sympatický), ale Cruise přehrává až to bolí a jeho vymatlaný výraz s pootevřnou pusou je snad v každé záběru. Když si člověk přestřelí při sledování filmu na škodolibou tezi, že se Cruisovi děje všechno naschvál a nikdo ho nebere vážně, snímek pobaví. Mám takový dojem, že jinak se film snad ani brát nedá. Protože i přes podařeně hutnou atmoféru a sympatické herce, to Cruise prostě kazí, jak se dá. A o velice nepravděpodobné historii ve filmu raději ani nemluvím. P.S. Nejsem odborník, ale není náhoudou egyptský bůh smrti, respektive podsvětí, Anubis?

• 12.6.2018  09:28

Lovecraft mě úplně neuchvátil, ale tohle dílko mě do sebe vtáhlo vším čím mohlo. Třičtvrtě hodinka znepokoující atmosféry a perfektné technické stránky filmu dělá z téhle lovecraftoviny po čertech vydařený snímek. Milovníci a fandové němého filmu si asi přijdou na své. Já bych sám sebe asi takhle označit nedokázal, ale miluju experimetny. A tenhle experiment si mě získal právě svou tichostí a zároveň neskutečnou sílou obrazu.

• 29.5.2018  21:49
    Temná věž (2017)

Na Temnou věž jsem si dělal zálusk už dlouho. Po zopakování True detective, kde McConaughey exceluje, jsem si řekl, že jeho čaroděj by taky nemusel být špatný. Minimálně v ukázkách mě zaujalo hlavně jeho charisma. A nezklamal. Co se samotného filmu týče, tak se mu nedá upřít kvalitní herecké obsazení. Ani samotné zpracování není vůbec špatné, jak monster, tak samotné temné věže. Co už je horší, je scénář, který je dle mého od určitého bodu dost uspěchaný, a na rychlosti ubere až při závěrečných titulcích. Konec ten mi přijde vyloženě odbitý. Ale co by člověk chtěl, když má předloha 8 částí. Já osobně jsem ji nečetl, ani nevím, kolik toho tvůrci chtěli nacpat do 95-ti minut. Co ale můžu s jistotou říct je to, že film mě dostal právě McConaugheym, půvabnou Katheryn Winnick, fajnovým Elbou a působivým námětem, který si ale bohužel, podrazil nohy právě svou uspěchaností. Škoda. Dle mého by z toho mohl být kvalitní a asi i relativně originální filmový vesmír.

• 22.5.2018  22:21
    Nikdys nebyl (2017)

Sugetivní útok na diváka. Phoenix dokonalý. Na první dojem, sem nedostal to, co sem čekal po shlédnutí ukázky. Ale když člověk vnímá to rezonování, které v divákovi film zanechal, tak si uvědomuju, že jsem dostal přesně to, co jsem u filmu už dlouho nezažil, a co mám rád. Lehký art, technicky nápaditě zpracovaný, herecky dokonalý,.. Ve festivalovém světě je Phoenixův Joe Leonem nového tisíciletí. "It is a beautiful day." Zajímavé komentáře: eLeR, Matty, tron, Gilmour93

• 30.4.2018  07:00

Nejdřív přišel Winter soldier. Pak nám MARVEL přinesl Ragnarok a letos přišlo závěrečné zúčtování v podobě Infinity war. Vymazlená, brutální a překvapivá jízda. Marně hledám G.R.R. Martina na postu scénáristy.

• 11.4.2018  21:46

Mrazivé, místy komické, ale vzápětí dost atmosférické. Pro mě relativní překvapení. Buscemi exceloval v roli Chruščova. A Jason Isaacs jako gen. Žukov perfektní!

• 1.2.2018  23:11
    Wind River (2017)

Temný thriller a hodně smutný film, u kterého sem se párkrát přistihl, že mám zapocené oči. Renner zahrál neskutečně charismaticky napsaný charakter. Nebo mu to Sheridan psal rovnou na tělo? Dle zajímavostí s ním počítal, ale až na druhý pokus mu to vyšlo ho obsadit. Mrazivý, uvěřitelný, temný a chlapácký thriller, který bude v kinematografii klenotem právě pro svou vyjímečnost. A závěrem za svou nadčasovost. Renner ať získá Oscara. P.S. Možný spoiler, historicky poprvé, kdy mi obsazení a charakter Bernthala ve filmu nevadí, ba naopak, je mi sympatický. Zajímavé komentáře: Lucasion, POMO, Cervenak, Adrian, MrHlad, novoten.

• 16.1.2018  08:24

Přežvýkat ten šok a budu schopný něco napsat. Johnson začal ze začátku rozdávat facky, aby v závěru diváka mohl skopat k obrazu svému. Komentář se připravuje. U The Force Awakens, a u Rogue One se před premiérou tvrdilo, že se jedná o novou vizi SW. Omyl. Tohle je úplně, nová vize Star Wars a Johnson se s tím opravdu nepáral. (4K, Dolby Atmos, Olomouc).

• 15.1.2018  14:17

Podobně, jako mnoho jiných filmů, tak i na JL se podepsal neklidný průběh natáčení. Ve filmu se sřetává ponurá vize Snydera, kterému se při natáčení zabila dcera, a pak je tu vize Josse Wheddona, který se temnému temnému DC světu snaží podstrkovat marvelovské popichování mezi postavami a milión barev vráží do každého záběru hlavně v druhé polovině a závěru filmu. Popichování mezi charaktery se mu občas podaří, viz Aquamanova pravdomluvná scéna, která byla perfektní pro pobavení. Jinde je to spíš kámen úrazu a shazuje to celý film. Wheddon tu pro mě třeba v mnoha částech filmu totálně zabil postavu Batmana. Je to na vážkách, film je tak namíchaný vším možným, od pestrobarevnosti, nepovedeného CGI bordelu v závěru, a občasné nemožnosti charakterů postav, že je člověku líto film totálně odpálit, protože má i dost silných stránek. Tady se dostávám ke Snyderově části, kdy hlavně první polovina filmu působí stejně drsnou atmosférou, jako to bylo u BvS. Nalézání Steppenwolfových špehů, rozkrývání jeho příchodu a počínající děs z nadcházející, prozatím jen teoretické, apokalypsy. Rozjezd byl tudíž solidní. I Batman si tu zachovával +/- důstojnost svého charakteru. S nástupem Wheddona, bohužel, se však z Batmana stal blbeček, který je bez peněz nic. Nemá rozum, a chová se jak nafoukaný šašek. Tady pro mě film začal drhnout a nástupem Supermana, šlo do háje téměř všechno. Od špatně zpracovaného kníru Henryho Cavilla, až po Supermanův podivný nástup v závěru filmu, který film potopil do vod šedého průměru. Pokud, pokud vznikne nějaká prodloužená verze, v což potajnu doufám, tak by to snad celkový dojem filmu vylepšilo, tak jak to bylo u BvS. Prozatím je z filmu však komiksové béčko, které sice neurazí, ale když ho člověk v polovině vypne, nebude mu to vůbec vadit. EDIT: Kdyby dali Snyderovi sakra šanci rozjet svou vizi dál, bylo by to dost zajímavé. Minimálně potitulková scéna tomu naznačovala a všemožné zprávy, které kolují o jeho inspiraci a teoretické provázanosti jeho filmového DC světa.

• 10.1.2018  20:34
    Marie Terezie (TV film) (2017)

80%

• 10.1.2018  18:07

Jako předvoj, před čtením komiksu Batman: Ticho, se film dozajista hodil. Odkaz v knize právě na jednu z podstatných částí, která je v The Killing Joke, je pro mě, vcelku důležitým kouskem v Batmanově historii. Navíc The Killing Joke je hodně o Batmanově nitru, a jedná se o jedno z dospělejších děl. Za mě rozhodně kvalitní kousek, který je v Batmanově mytologii nepostradatelný a podstatný.

• 3.1.2018  22:02
    Pěstírna (TV seriál) (2017)

Na Pěstírnu jsme byl hodně zvědavý a sliboval jsem si asi víc, než dost. S atmosférou si tvůrci vyhráli, chvilku ji budovali, pak zastavili v jednom bodě na pár dílů, a před závěrečnou katarzí ji pustili dál, kdy mi přišlo, že jak byla pár dílů zamražená na místě, tak najednou vystřelila do výšin, díky závěrečné katarzi. Právě závěr režisérovi asi u diváků ublížil, ale po rozležení v hlavě, je to odvážný krok od tvůrců. Proč nenechat otevřený konec a nechat diváka v nejistotě. Tohle experimentování mám rád a proto zvedám o jednu navíc, protože tvůrčí odvaha je věc, která mi přijde, že se v dnešní obě vytrácí a tady se to autorovi kurva povedlo. Seriál je tísnivý, není nijak zvlášt pozitivní, ani vtipný. Jinými slovy, jedná se o pomalu se táhnoucí thriller, který v sobě tu temnotu opravdu má. Jen se musí nechat doznít. Napodruhé se o toho asi nepustím, ale na první pokus to můžu každému doporučit. Palec nahoru za originalitu, odvahu pro závěr, a výbornou atmosféru. V českých luzích a hájích jedna z těch podařenějších vlaštovek. P.S. Viděno v celku.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32