movieband

movieband

Vít Maxmilián Pavlůsek

okres Zlín
Člověk, co rád píše, i když ví, že se jeho díla nikdy nevydají. Obdivovatel tvorby Františka Vláčila a Guillerma del Tora, snílek, který doufá ve své plány a valašský patriot, který miluje přírodu, hory a svou drahou polovičku.

Skype: tarantino5296

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 22.5.2018  22:21
    Nikdys nebyl (2017)

Sugetivní útok na diváka. Phoenix dokonalý. Na první dojem, sem nedostal to, co sem čekal po shlédnutí ukázky. Ale když člověk vnímá to rezonování, které v divákovi film zanechal, tak si uvědomuju, že jsem dostal přesně to, co jsem u filmu už dlouho nezažil, a co mám rád. Lehký art, technicky nápaditě zpracovaný, herecky dokonalý,.. Ve festivalovém světě je Phoenixův Joe Leonem nového tisíciletí. "It is a beautiful day." Zajímavé komentáře: eLeR, Matty, tron, Gilmour93

• 30.4.2018  07:00

Nejdřív přišel Winter soldier. Pak nám MARVEL přinesl Ragnarok a letos přišlo závěrečné zúčtování v podobě Infinity war. Vymazlená, brutální a překvapivá jízda. Marně hledám G.R.R. Martina na postu scénáristy.

• 11.4.2018  21:46

Mrazivé, místy komické, ale vzápětí dost atmosférické. Pro mě relativní překvapení. Buscemi exceloval v roli Chruščova. A Jason Isaacs jako gen. Žukov perfektní!

• 1.2.2018  23:11
    Wind River (2017)

Temný thriller a hodně smutný film, u kterého sem se párkrát přistihl, že mám zapocené oči. Renner zahrál neskutečně charismaticky napsaný charakter. Nebo mu to Sheridan psal rovnou na tělo? Dle zajímavostí s ním počítal, ale až na druhý pokus mu to vyšlo ho obsadit. Mrazivý, uvěřitelný, temný a chlapácký thriller, který bude v kinematografii klenotem právě pro svou vyjímečnost. A závěrem za svou nadčasovost. Renner ať získá Oscara. P.S. Možný spoiler, historicky poprvé, kdy mi obsazení a charakter Bernthala ve filmu nevadí, ba naopak, je mi sympatický. Zajímavé komentáře: Lucasion, POMO, Cervenak, Adrian, MrHlad, novoten.

• 16.1.2018  08:24

Přežvýkat ten šok a budu schopný něco napsat. Johnson začal ze začátku rozdávat facky, aby v závěru diváka mohl skopat k obrazu svému. Komentář se připravuje. U The Force Awakens, a u Rogue One se před premiérou tvrdilo, že se jedná o novou vizi SW. Omyl. Tohle je úplně, nová vize Star Wars a Johnson se s tím opravdu nepáral. (4K, Dolby Atmos, Olomouc).

• 15.1.2018  14:17

Podobně, jako mnoho jiných filmů, tak i na JL se podepsal neklidný průběh natáčení. Ve filmu se sřetává ponurá vize Snydera, kterému se při natáčení zabila dcera, a pak je tu vize Josse Wheddona, který se temnému temnému DC světu snaží podstrkovat marvelovské popichování mezi postavami a milión barev vráží do každého záběru hlavně v druhé polovině a závěru filmu. Popichování mezi charaktery se mu občas podaří, viz Aquamanova pravdomluvná scéna, která byla perfektní pro pobavení. Jinde je to spíš kámen úrazu a shazuje to celý film. Wheddon tu pro mě třeba v mnoha částech filmu totálně zabil postavu Batmana. Je to na vážkách, film je tak namíchaný vším možným, od pestrobarevnosti, nepovedeného CGI bordelu v závěru, a občasné nemožnosti charakterů postav, že je člověku líto film totálně odpálit, protože má i dost silných stránek. Tady se dostávám ke Snyderově části, kdy hlavně první polovina filmu působí stejně drsnou atmosférou, jako to bylo u BvS. Nalézání Steppenwolfových špehů, rozkrývání jeho příchodu a počínající děs z nadcházející, prozatím jen teoretické, apokalypsy. Rozjezd byl tudíž solidní. I Batman si tu zachovával +/- důstojnost svého charakteru. S nástupem Wheddona, bohužel, se však z Batmana stal blbeček, který je bez peněz nic. Nemá rozum, a chová se jak nafoukaný šašek. Tady pro mě film začal drhnout a nástupem Supermana, šlo do háje téměř všechno. Od špatně zpracovaného kníru Henryho Cavilla, až po Supermanův podivný nástup v závěru filmu, který film potopil do vod šedého průměru. Pokud, pokud vznikne nějaká prodloužená verze, v což potajnu doufám, tak by to snad celkový dojem filmu vylepšilo, tak jak to bylo u BvS. Prozatím je z filmu však komiksové béčko, které sice neurazí, ale když ho člověk v polovině vypne, nebude mu to vůbec vadit. EDIT: Kdyby dali Snyderovi sakra šanci rozjet svou vizi dál, bylo by to dost zajímavé. Minimálně potitulková scéna tomu naznačovala a všemožné zprávy, které kolují o jeho inspiraci a teoretické provázanosti jeho filmového DC světa.

• 10.1.2018  20:34
    Marie Terezie (TV film) (2017)

80%

• 10.1.2018  18:07

Jako předvoj, před čtením komiksu Batman: Ticho, se film dozajista hodil. Odkaz v knize právě na jednu z podstatných částí, která je v The Killing Joke, je pro mě, vcelku důležitým kouskem v Batmanově historii. Navíc The Killing Joke je hodně o Batmanově nitru, a jedná se o jedno z dospělejších děl. Za mě rozhodně kvalitní kousek, který je v Batmanově mytologii nepostradatelný a podstatný.

• 3.1.2018  22:02
    Pěstírna (TV seriál) (2017)

Na Pěstírnu jsme byl hodně zvědavý a sliboval jsem si asi víc, než dost. S atmosférou si tvůrci vyhráli, chvilku ji budovali, pak zastavili v jednom bodě na pár dílů, a před závěrečnou katarzí ji pustili dál, kdy mi přišlo, že jak byla pár dílů zamražená na místě, tak najednou vystřelila do výšin, díky závěrečné katarzi. Právě závěr režisérovi asi u diváků ublížil, ale po rozležení v hlavě, je to odvážný krok od tvůrců. Proč nenechat otevřený konec a nechat diváka v nejistotě. Tohle experimentování mám rád a proto zvedám o jednu navíc, protože tvůrčí odvaha je věc, která mi přijde, že se v dnešní obě vytrácí a tady se to autorovi kurva povedlo. Seriál je tísnivý, není nijak zvlášt pozitivní, ani vtipný. Jinými slovy, jedná se o pomalu se táhnoucí thriller, který v sobě tu temnotu opravdu má. Jen se musí nechat doznít. Napodruhé se o toho asi nepustím, ale na první pokus to můžu každému doporučit. Palec nahoru za originalitu, odvahu pro závěr, a výbornou atmosféru. V českých luzích a hájích jedna z těch podařenějších vlaštovek. P.S. Viděno v celku.

• 1.1.2018  21:36
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Příjemný, podařený, vyrovnaný, a na české poměry pohádek současnosti, i originální televizní počin.

• 1.1.2018  21:35
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Pekelných pohádek a napodobenin "S čerty nejsou žerty" je přes míru. Čeho je moc, je příliš, byť efekty a atmosférou film špatný není, tak jako pohádka pro děti vcelku selhává, byť má v závěru pozitivní emoce, převládá temná a zlá stránka. Vyrovnanost je věc, která je třeba a tady chybí v podstatné míře.

• 1.1.2018  21:32
    Sněhulák (2017)

Sněhulák. Kniha, která je mrazivá, napínavá, relativně překvapivá a hlavně nápaditá. Bohužel, nic z toho jeho filmový bratříček nesplňuje. Postava Harryho je tu tupá, jak poleno a závěrečné postřelení je na nejvyšší laťce trapnosti. V knize Harry vystupuje, pravda jako lehce vyšinutý detektiv, ale zároveň jako dost zkušený vyšetřovatel a hlavně inteligentní charakter. To, že je ve film rozvitých hromada linek a charekterů nikomu nevyvracím, jen kdyby to autoři dotáhli do konce. S takovou divák, který nečetl předlohu bude mít tak akorát v ději chaos a bude mu připadat neucelený, ostatně, stejně tak i divákovi, který předlohu zná. Ten k tomu všemu bude jen kroutit hlavou, proč autoři tak královsky dokopali, relativně působivou a vtahující detektivku. Chápu, že adaptovat tak rozvitou předlohu je náročné a já sám bych si na to netroufl, ale tak zprzněný příběh podle knihy jsem naposled viděl u filmového Eragona. Co filmu taky moc nepřidá je přiznání samotného režiséra, který o filmu řekl, že tam chybí podstatná část materiálu a film tím pádem odstřelí hned v jeho začátku. Mrzí mě to, dost jsem se na to těšil, a Fassbendera mám dost rád. Bohužel, kde nic není, ani smrt nebere.

• 21.12.2017  22:41
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Zlíňáci se dvanáctým obrazem trefili do černého. Na Ovčáčka jsem se těšil, je pravdou, že má svoje mínusy. Ale nápadem, metaforami, výkony, atmosférou je geniální. Nejde o přímou komedii. Ta hořkost a naléhavost celé inscenace občas nepříjemně zamrazí. A právě scéna se skleničkami je toho důkazem. Ano, je to drzé a absurdní, ano, je to odvážné, a ano, je to kontroverzní. Ale taky je to odraz naší republiky, která do světa vše, co je ve hře přímo řve. A tady se lidi pozastavují nad tím, že si úspěšní divadelníci nenechají srát na hlavu a říkají Ovčáčkem čtveráčkem nahlas svůj názor, že se jim současný stav nelíbí, a lidé po nich za to budou doslova plivat? Divadelní Ovčáček má v sobě poselství. Tleskám. "Já nejsem Ovčáček!" P.S. Drazí divadelníci, pokud se někdy dostanete k mému komentáři, doufám, že vás potěší. Na živo jste úžasní a touhle hrou dokazujete svou všestrannost a odvahu. Těším se na pokračování, tentokrát ho snad uvidím přímo ve zlínském divadle.

• 19.12.2017  21:37

Dlouho odkládaný hřích. Nosferatu by mohl leckterého diváka odradit právě tím, že se jedná o němý film. F.W. Murnau ale dokázal natočit podařený a kvalitní, němý, kousek, který byl u založení filmového průmyslu. Schreck je démon, který Nosferata hrál perfektně. Divé zvíře, které je neskutečné a nepřirozené svými pohyby, pohledy. Řeč těla zvládl bravurně a i téměř po sto letech snímek dokáže diváka vyděsit. Otrlejší přinejmenším znepokojit. Z povinnosti filmového fanouška, ze zvědavosti a úcty ke Stokerovu dílu, kterým byl Nosferat, kvůli právům jen inspirován, je Murnauovo\Schreckova "eine Symphonie des Graus" klenotem evropské a světové filmařiny. P.S. Orava je nádherným hradem, na kterém na Nosferata narazíte se stoprocentní jistotou.

• 11.12.2017  08:27

Efekty monstrózní podívaná apokalyptických rozměrů, ale plná nesmyslů, plná záběrů "My sme Američani, My se nedáme a My zachráníme svět". Poslední rytíř má ten problém, že jeho scénář je děravější, než plechy Megatrona v závěru prvního dílu. Omlouvám se, ale tak divně nahoněné zvraty, které byly v Posledním rytíř jsem už dlouho nezažil. Rádoby osudovost byla bohužel tak nevěrohodná, že při vzpomínce na Armageddon, jsem jen zatlačil nostalgickou slzu, jak hluboko se Bay dostal. Čtverka (Zánik) byla svým novým směrem relativně zábavná a nebylo v ní ani nějak nutkání, sledovat hodinky, kdy že už bude konec. Ale čeho je moc, toho je občas až přespříliš. S TF, ať už radši skončí, a najde si ambicióznější projekt, který bude jeho podpisem pro diváky, jak tomu bylo v 90. letech, a ne, že se diváci podepíší na něm a on bude bezhlavě střílet, vyhazovat věci do vzduchu a demolovat, aniž by tomu sám dal nějaký řád a nadupaný děj. Umí to, a doufám, že tenhle "Poslední rytíř" je taky polední kapka. Verdikt: Efekty perfektní, akcí našlapané, ale zbytečně zdlouhavé, dějově nevýrazné, dialogově bez energie, chuti a vtipu.

• 7.12.2017  22:29

Velice působivé, a překvapivě silné. Herecký koncert československé elity, které kraloval Brzobohatý. Jako komedii jsem to moc nevnímal, ono už od začátku se ve filmu linul ten hořkosladký nádech, který s postupem stopáže jen hořknul, až do samotného závěru. Co ale rozhodně pobaví, je Matuškova zpověď. Trezoru se nedivím. Už jen kvůli odvážnosti, kterou film má, a době, ve které byl prvně promítán si svůj čas zaslouží. Doporučuju, rozhodně se jedná o československý klenot. "Ze strachu před zatčením všichni podepsali. František nepodepsal."

• 5.12.2017  23:14

Film, který je hlavně o perfektních hereckých výkonech, a který je koncertem Fassbendera s Gleesonem. Tíživý film natočený s lehkostí a přesností. Hluché místo se tu nenajde, a děj plyne svým tempem, které ukončí až závěrečné titulky. Doporučuju, už jen vůli výbornému Fassbenderovi. P.S. Výborná kamera."Travel and conquer." Zajímavé komentáře - Tuax, Vitex, Gilmour93, Radek 99, KevSpa

• 21.11.2017  00:01

Pro běžného divák těžko stravitelný kousek, pro náročnějšího diváka je to příjemné mrknutí od režiséra, která kašle na mainstream a jede si svou (ne)předvídatelnou vizi. Ponurost, depresivní nádech a v závěru, relativní nejednoznačnost celku, přidává na kouzle vyznění filmu. Za mě překvapení, přisazuju nahoru hlavně kvůli závěru, který ně mě dost zapůsobil. Drsný snímek a zajímavý náhled režiséra na problematiku zfanatizované víry, pověr a čarodějnictví 17. století.

• 20.11.2017  21:07

Strangeovi jsem musel dát druhou šanci po třetím Thorovi, protože jsem si říkal, že by mě přece jen zajímalo, jak to s ním vlastně bylo. Prvně sem u toho zaspal, podruhé jsem se u toho bavil. Sice na tak, jak u třetího Thora, který byl perfektní, ale jako origin jedné z dalších postav Marvel universa to bylo podařené. P.S. 3D v kině mohlo být kulervoucí.

• 19.11.2017  12:01

Perfektní kinozážitek. Vidět Thora s Hulkem v aréně je splněný sen. Waititi zrežíroval ultimátní náser ve světě Marvel filmů

• 9.11.2017  23:09
    The Divide (2011)

Now I become Death, the Destroyer of the worlds. Gens je Ďábel. Odporný a působivý film, který solidně pracuje s lidskou psychologií a pokřiveností charakteru. Nikdy víc.

• 24.10.2017  22:53
    Dunkerk (2017)

Válečný film se dostal na novou úroveň. Nolan nepotřebuje hektolitry krve. Mu stačí shodit pár bomb na vojáky a ukázat rozervanou prázdnou zem. Silné kino. P.S. Hoytema je Bůh kamery. Zimmer se hudbou vytáhl. Komentář se připravuje i s hodnocením. Poslední nolanovku je totiž těžko ohodnotit. Působivý a netradiční zážitek

• 21.9.2017  21:36
    To (2017)

"You´ll float too." Nejsem nijak zvlášť velký fanda Kinga, předlohu jsem nečetl (práší se mi na ni na poličce) a viděl jsem jen film s Timem Currym. It by se s klidem mohlo jmenovat čistě jen "Zlo" a sedlo by to taky. Film totiž nesleduje jen vražedné a děsivé počínání psychopatického klauna, ale ukazuje lidskou zvrácenost a zlo. Atmosféru má film solidní a na pár krvavých cákanců taky dojde. U scény v koupelně, jsem si asi jako mnozí další, vzpomněl na Freddyho noční můru v Elm Street a krvavou lagunu v pokoji. Dětští herci jsou sympatičtí a hrají perfektně. Uvidíme, jaká bude druhá půlka, zvědavý na ni určitě jsem, minimálně, jak si režisér poradí se závěrem. Pokud je teda stejný, v knize, jak ve filmu z 90'let, tak o to víc by mě zajímalo, co z toho v závěru vyleze. 70%

• 17.9.2017  17:26
    Wonder Woman (2017)

Výborná komiksárna, která splňuje vše,co si slibuju od takového typu filmu. DC se to konečně podařilo a jejich filmové dítko vypadá a vydělává konečně tolik, kolik chtěli. Na dvojku se těším a su rád, že za ní bude stát stejná tvůrčí skupina, jako u jedničky. Gadot jako WW je výborná, drsná a kouzelná. Záporák perfektní a byť se to dalo tušit, nechal sem se filmem nést a záporák mě vcelku překvapil. Respektive postava, ze které se vyklubal.CGI tolik nebilo do očí, jak tomu bylo u BvS a celkově se na film dobře dívalo. Jen tak dál. Od DC to vidím, jako první vyspělou a vypiplanou komiksárnu, kterou se vyplatí vidět několikrát. Minimálně já se tomu bránit nebudu. Za mě překvapení jako hrom, protože jsem k filmu původně přistupoval s relativně velkou skepsí.

• 12.9.2017  15:42
    Domovoj (2017)

Víc prostoru slovanským pověstem a příběhům a české filmy budou v kurzu. Překvapivě podařené, jen houšť.

• 12.9.2017  15:41

Americká ptákovina, která člověka dokáže místy i pěkně zahřát. Butler perfektní, Heigl roztomilá. Na vyplnění času proč ne.

• 12.9.2017  15:38
    Prokletí Salemu (TV film) (1979)

S dětskou nostalgií se navenek prodraly i dětské noční můry. Výborné masky. Scéna s houpacím křeslem je stejně infarktoidní jako poletující upírské dítě, které škrábe nehtíky na okno. Tři hodiny utekly jako voda.

• 21.8.2017  21:15
    Mlčení (2016)

Výborný film. Z opatrnosti vzrostlo překvapivé zapůsobení a dozvuky, které rezonují v tichu. Tleskám.

• 3.8.2017  16:57

Perfektní rozlučka. Film, u kterého si divák uvědomí, že už tu je taky nějaký ten pátek. Při vzpomínce na prvního Wolvieho, který se filmově prvně ukázal před sedmnácti lety. Tleskám pane Mangolde a smekám pane Jackamane. Logan je výborná (ne)komiksárna. Z decentností, krvavostí, ponurostí, smutkem a uvědoměním, s kterým film přišel se mi definitivně vryl do paměti. P.S. Rko tomu sice dost pomohlo, ale film by dle mě dokázal fungovat i bez tolika litrů krve. Nic proti tomu nemám, jen mi vadí, jak někteří úspěch filmu staví právě na té přístupnosti. Logan je výborný právě díky tomu, že vypovídá o podstatě Wolverinova smutku a koncem ji definitivně podtrhl. A to hned několikrát. Navíc zakomponování Cashových písní filmu taky dost přidalo. Takhle má vypadat, dámy a pánové, rozlučka s postavou.

• 3.8.2017  16:50

Podařené a napumpované pokračování. Gibsonovo\Gloverova Zbraň si drží svoji kvalitu a úroveň. 85%

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32