Rogue One: Star Wars Story (2016)

Edwardsův masterpiece. Jak jsem měl obavy, tak film dopadl nad očekávání. Jeden z nejlepších dílů Hvězdných válek. To, co jsem čekal, že se dostaví minulý rok, došlo se skoro ročním zpožděním.

Americký sniper (2014)

Nedosahuje kvalit Jestřába, ale Lona Survivora, s Tajnými vojáky z Benghází, zvládá levou zadní. Eastwoodova sonda do duše amerického snipera se podařila a překonala mé očekávání. Čekal jsem totiž americký patos, ze kterého bude Amerika smrdět z každého záběru a hlásat, jsme Američané a jsme nejlepší! Opak je pravdou, Americký sniper je kvalitní filmem\dokumentem, který mě dokázal zaujmout, překvapit svým decentním vyzněním, a přikovat v pár momentech do křesla. Volba Coopera byla odvážný krok, protože je to převážně komediální herec. Výsledek je uspokojující, sice občas působí toporně, ale jinak mu jeho rozpolcenost divák dokáže věřit. Akce je natočená perfektně a nijak velkomožně (zdravím pana Baye a brousím si zuby na jeho vojáky z Benghází). Tenhle Eastwoodův kousek si rozhodně zopakuju a stejně jako Jestřába jdu shánět na DVD. Vyvážený, vybroušený, surový a solidní válečný kousek.

Chobotnice (1998)

Slizké, krvavé béčko, které je zábavné a koncem láká na případné pokračování, ale z paměti se vytratí stejně rychle jako náboje z brokovnice v tomhle filmu. Film má relativně schopné obsazení (půvabná Famke) i atmosféru, která místy zafunguje. Jinak se celkově jedná o brakové téma, které sice mohlo dát víc, ale ani takový výsledek neurazí. Na výmaz hlavy jako dobrodružné béčko stačí. P.S. I když je fakt, že Sommers natočil mnohem lepší filmy.

Smrt ve tmě (2016)

Nárůst kvality oproti předešlému Evil Dead zapřít nemůžu. Co ale s hrdostí přiznávám, že šel film nakonec mimo mě. Na mě zbytečně americky zvrhlé. Jednou stačilo, podruhé asi těžko.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Příjemná a dojemná pohádka, která má nádherný vizuál. Po dlouhé době musím pochválit i 3D. Za mě rozhodně překvapení a kvalitní podívaná. Líbilo se mi, že tvůrci trochu pobořili stereotypy animáku, a taky se mi moc líbily pirátské kokosy. Dlouho jsem se tak nezasmál a nepobavil nad kreativitou tvůrců. Za mě určitě spokojenost a jen doporučuji. Film, který ocení malí, velcí, i ti dospělí. 3D, dabing. 88%

Bazén (2001)

Průměrný film s nečekaně fungujícím napětím. Jednohubka, kterou si člověk pustí na pozadí a nevadí mu, když u toho usne. Pohled na mladého profesora Xaviera je úsměvný, stejně tak jako je překvapivě dobrý pohled na Vlasáka, coby detektiva. Ubrat blbostí (činky, nelogický vývoj událostí ve scénáři pro jednu z postav) a byla by z toho relativní solidní atmosféřina. Na druhý pokus bych ale klepal na hodinky, protože o žádný zázrak nejde. 35%

Konfident (2011)

Působivý, hořký, v druhé polovině temný a hutný snímek. Eštébák má rozhodně svou cenu i přes místy nevyužité motivy. Oproti zdejšímu hodnocení relativní překvapení. Scénář ze začátku trochu drhnul, ale Eštébák si svou věrohodnost získává s postupem dějství. Pro mě solidní snímek, který mě rozhodně zaujal a opakovanému shlédnutí se bránit nebudu. P.S. Mádl, Vetchý a Budař hráli hodně dobře. Ale Martin Geišberg ako učitel, písničkář (kterým v reálu i je) a člověk proti režimu, byl víc než věrohodný, věřím tomu, že v reálu se proti totalitě odkáže taky dobře prosadit. 78%