Ronin (1998)

Klasika svého žánru, prostě poctivý film o chlápcích, kteří si už něčím prošli, dokážou při sobě beze slov držet a chránit se ale dokážou se i zradit. V tomto filmu se mě strašně líbí Robert De Niro, ukázkově zde projevuje své charisma, je zde spousta skvělých scén, ať už akčních, tak i ,,tichých´´. Nádherná scéna když v hale totálně ,,odzbrojí´´ mladšího namachrovaného ,,žoldáka´´. Kdo má rád tenhle typ filmů, musí vidět. Poprvé jsem viděl cca před deseti lety a nikdy neomrzel.

Krásno (2014)

Můj mozek je příliš slabý na to, abych tohle pochopil. Zklamání. Nuda. Přeplácané vším možným. Možná poselství že boží mlýny melou... nevim, fakt nevim, pro mě ztracenej čas. Přestávám mít od českých filmů očekávání, možná pak budu hodnotit lépe.

Gympl (2007)

Na tomhle filmu jsem byl v kině když to přišlo, jo, dá se to brát jako oddechovka pro lidi z gymplů a ze středních, který si procházej takovým tim klasickym obdobím, kdy chceš někam patřit, někam zapadat... věřim, že pro spoustu ortodoxních movie fandů je tohle hovadina, viděl jsem to už vícekrát ale dnes jsem z toho začal cejtit, že to poukazuje na dost problémů, který jsou na denním pořádku u spousty lidí... Pořád mě to nutilo se sám sebe ptát, děláš to co chceš, nebo to, co tě nutí dělat okolí... Na tenhle film se dá podle mě koukat z různých úhlů pohledu a rozhodně stojí za to ho vidět. Když jsem se dneska po shlédnutí zaposlouchal do nějakých vět, např.: ,,jakej to má význam´´, ,,když nebudeš mít maturitu´´, ,,při jídle se nečte´´ atd... začal jsem na ten film nahlížet tak, že v sobě vlastně něco má, ukazuje přesně na to, že s tebe chtějí mít to ozubený kolečko, aby hezky zapadalo... ale chceš to ty? Možná to moc hrotim, ale dneska sem to takhle cejtil. A Kraus v tomhle filmu? EXCELLENT !! :-) Hlavně scéna ze školy když ,,se ptá´´ ředitelky, jestli se můžou sejít někde v soukromí :-) Za mě 80%

Odpojit (2012)

Špičkový film o současných špičkových technologiích které nás ženou do záhuby... Všichni, kdo máte fejsbůk a sdílíte tam každý Vaše uprdnutí místo toho abyste trávili čas venku a žili svůj život si ti pusťte, třeba Vás to poučí, i když, to jsem dost naivní. Tomuhle filmu nemám co vyčíst, od začátku do konce skvělá podívaná.

Mafiánovi (2013)

Celej film se nese v duchu komediální gangsterky, celej film mě bavil ale ten konec? Ten to uplně pohřbil. Sledujeme rodinu mafiána, který se stal udavačem aby se uchránil a je v nějaké ochraně svědků. Příběh fakt místy vtipný, docela agresivní dcera a vychcanej synek jdoucí ve šlápějích tatínka, celé je to takové odlehčené a ke konci uplně zbytečně přehnaná řežba, která je navíc jakoby useklá a najednou konec. Pro mě velké zklamání, nebýt toho konce, tak 4*.

Warholka (2006)

Příběh o mladé, krásné a nadané ale také naivní Edie Sedwick, která dokázala svým úsměvem změnit špatné věci na dobré. Bohužel okolnosti showbizu z ní udělali trosku. Pro mě silný příběh, který jsem poprvé shlédl ještě na vysoké škole na doporučení kamaráda. Od té doby jsem viděl film cca 10x, je na co koukat. Hodně mě dostala jedna ze závěrečných scén, kdy Edie sedí s kamarádem ze školy v taxíku který ji vytáhne z feťáckého doupěte, ukáže jí její fotku ze školy když jí vyfotil, než odjela poznávat svět a zeptá se: ,,poznáváš tu dívku?´´ Edie: ,,ne´´. Síla. Pěkné, smutné, syrové. Škoda že jsem tuhle holku neměl šanci v životě potkat.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad)

Jasně, trapárna největší, nikdy by mě nenapadlo že já budu sledovat tenhle pořad a... sleduju. Je to docela vtipný pozorovat některá individua a hlavně poslouchat ty konverzace. Hvězdičky nedávám, je to blbost ale něčim mě to chytlo, šílený :-)

Skleněné peklo (1974)

,,jednou takováhle past bude stát životů tisíce"

Dál nic (2014)

Zajímavý pohled 3 stran na stavbu velmi známé české dálnice. Pohled Stavbyvedoucího dálnice, obyvatelů, kteří žijí v oblasti, kde denně projede nesčetně automobilů a hlavně kamionů a kde by jim otevření celého kusu dálnice dost ulevilo, no a pohledu až fanatického ,,grínpísáka´´ nějakého děcka země, který nechce, aby se při výstavbě tohoto projektu ničila příroda (zároveň varuje, že část dálnice leží v kriticky nestabilní oblasti - viz fakt hustej závěr dokumentu). Dokument byl super v tom, že na mě působil strašně nezávisle, diváka nenutil, že někdo z těchto lidí má pravdu a že bych se k nim měl přiklonit. Názor si musí udělat každý sám, každopádně je fakt směšné, spíše smutné, co se tady v téhle zemi může dít. 5* nedávám proto, že mi to přišlo zbytečně zdlouhavé, mohlo to být tak o 20 - 30 min kratší. Jsem zvědav, jestli bude něco podobného na Pražskou Blanku :-)

Match Point - Hra osudu (2005)

High society prostředí, příběh o falešných lidech, falešných vztazích atd s docela silným koncem, to jsem nečekal. Fakt stojí za skouknutí. Klučina se do toho všeho moc zamotá a už se nedokáže vymotat.