• Krátkometrážní

Šprti (2006)

Přestože je z tohoto snímku patrné, že se původně jedná o divadelní hru- a proto se děj může zdát mírně rozvleklý - rozhodně stojí za zhlédnutí. Je pravda, že některé scény byly opravdu nekonečně dlouhé a jaksi prázdné- bez nějakého významu (alespoň tedy z mého pohledu). To co se naopak povedlo je obsazení- celkové herecké výkony, jsou vážně skvělé a hudba, které je také dobrá. Jak už tady bylo několikrát zmíněno na tenhle film se vážně nedá koukat jako na komedii- protože v takovém případě by to byl opravdu nechutně černý humor. Opravdu si myslím, že kouzlo tohoto snímku, je právě v tom, že si člověk řekne- najdu si tam nějaké moudro- a toho se mu i dostane a navíc bude podáno tou "dokonalou" literární angličtinou (kterou dnes používá jen málokdo- jestli vůbec někdo).Rozhodně doufám že jednu se mi naskytne příležitost vidět divadelní hru protože si troufám tvrdit, že musí být ještě lepší než film. A nakonec bych jen chtěla říct, že dnešní školství a každá škola vůbec by měla mít někoho jako je profesor Irwin, někoho, kdo to ohromné množství informací ze všech předmětů změní ve znalosti, které si člověk pospojuje s tím, co už zná a bude schopný svých nabytých znalostí využíti jinak než odříkáním jednotlivých dat v řadě za sebou. ----"But this is History. Distance yourselves. Our perspective on the past alters. Looking back, immediately in front of us is dead ground. We don't see it, and because we don't see it this means that there is no period so remote as the recent past. And one of the historian's jobs is to anticipate what our perspective of that period will be... even on the Holocaust."---- Dávám čtyři hvězdičky i když trochu slabší- kvůli těm rozvleklým scénám a vůbec délce filmu, která byla podle mě trochu zbytečně natáhlá.

Superbad (2007)

Tak tohle je kravina a navíc nekonečně dlouhá, ale musím říct, že chvílema jsem se dobře bavila.

Seconds Apart (2011)

Rozhodně zajímavý film, který mě hodně překvapil. Originální nápad dal vzniknout originálnímu příběhu, který se jim vážně povedl. Prostředí katolické školy je jako dělané pro takovýhle horor, takže atmosféra je úžasná, stejně jako celá vizuální stránka filmu. Jediné co mě opravdu zklamalo byl konec a potom taky podivné a pro mě moc nepochopitelné nimrání v detektivově minulosti; Čemuž bylo podle mě věnováno až zbytečně moc času. Ale jinak jsem si tenhle film vážně užila a vůbec by mi nevadilo, kdyby vznikl nějaký nový- postavený na tomhle, nebo podobném nápadu Slabé čtyři hvězdičky. A ještě musím dodat, že ty "domácké-rodinné" scény na začátku mě vážně dostávaly.

Dakota Skye (2008)

Kdyby to jen nebylo plné těch filozofických keců a podivné hudby, tak by se mi to možná i líbilo. Možná bych i měla radost z té velké romantiky, ale to se bohužel moc nevydařilo. Podle mě z toho nápadu mohlo vzniknout něco lepšího, ale tak úplný propadák to zase není i když se na to nehodlám někdy kouknout znovu- možná i kvůli značně nesympatické hlavní hrdince. ----"Klíčové dilema v životě každého superhrdiny :Má odhalit světu svou identitu?Nebo má zachovat své tajemství a zajistit si tak bezpečí ale i odcizení se okolí?"----

Rebelové (2001)

Tak tohle šlo naprosto mimo mě. Příběh tak stupidní, že by se za to ani německé dojáky nemusely stydět, herci, kterým bych nevěřila ani nos mezi očima a humor ze kterého se mi zvedal žaludek. Tenhle film je podle mě definitně nadhodnocen a já vůbec netuším proč.

Princ a já 2 (2006) odpad!

Tohle mě celkem zklamalo, protože na jedničku se ještě dalo dívat, ale tohle rozhodně koukatelné nebylo. Od začátku jsem se jen nudila- tohle se vážně nepovedlo.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Teenagerské zpracování Shakespearova Zkrocení zlé ženy se stalo mou srdeční záležitostí. A i když se z filmařského hledicka nejedná o nic speciálního, musím přidat ještě jednu hvězdičku za Ledgera.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Podle mě asi nejlepší film z celé série. Kamera je skvělá ( ale to byla i v New Moonu) a soundtracky jsou taky dobré- což už pro mě ale není takové překvapení jako u prvního dílu. Nicméně film ani zdaleka nedosahuje kvality knihy, což mě mrzí- protože z té předlohy by se dal natočit opravdu dobrý film.

Stmívání (2008)

Musím říct, že tenhle film mě hodně zklamal- rozhodně jsem čekala něco, co se bude víc podobat knize a méně tomu co z toho nakonec vzešlo. Zajímavá je kamera a "mlhavé" tajuplné prostředí- které naprosto vystihuje mojí představu z knihy, další dobrá věc je hudba, která se jim vážně povedla a baseballová scéna, která je dokonalá. Ale tím tak asi pozitiva končí. A přichází velký problém- herci. vím, že Kristen tady hodně lidem vadí, ale jí bych ještě překousla i když si myslím, že tenhle film pro ni nebyl dobrá volba- ale jednoznačně trnem v oku tu pro mě byl Pattison- který byl tak umělohmotný až hanba a myslím, že mi tenhle film( a i celou sérii) celkem znechutil.