• Krátkometrážní

Dates (2013) (seriál)

Příjemný seriál s krátkými epizodami. Velmi povedeně jsou nakombinované odlehčené scény s těmi dramatičtějšími, děj svižně odsýpá a celkově to působí velmi realisticky. Jednotlivé díly na sebe navazují jen volně - a to jen některé- jedná se vlastně o několik příběhů, z nichž jsou některé navzájem propletené. Přiznávám se, že se mi tohle originální pojetí hodně líbilo, člověk měl možnost poznat některé postavy více do hloubky a z různých úhlů pohledu, poznat jejich životní situaci a pochopit (v rámci možností ;)) jejich jednání. Dalším velkým plusem jsou velmi dobré herecké výkony a dialogy (tvořící 90% celého děje), které se dají těch 20 minut poslouchat bez újmy. Přesto jsou některé díly silnější a jiné slabší- moje hodnocení epizod; 1.- 90%, 2.-40%, 3.95%, 4.-60%, 5.-65%, 6.-50%, 7.-45%, 8.-85%, 9.-85%. Celkově mě tvůrci mého oblíbeného seriálu Skins nezklamali i když se mi jejich starší počin líbil ještě o něco víc.

Snílci (2003)

Začátek vypadal zajímavě, ale to co přišlo potom už ani ne....Zvrhlá parodie na bohémy, nebo naopak pokus o jejich vyzdvihnutí, oslava filmu, propagace neomezené svobody pro všechny, zvrácená forma post-pubertální rebelie, rozdíl mezi smýšlením racionálním a emotivním, nebo jen úkaz nehynoucí "sourozenecké lásky"??? A teď si vyberte. Účel tohoto snímku mi zkrátka není jasný. Po většinu doby se neděje nic, sem tam se objeví zajímavý dialog, nebo prostřih se starými filmy (což se mi celkem líbilo). Postavy jsou sice charakterově zajímavé, ale zase ne natolik, aby mě zabavilo jejich dvacetiminutové tlachání o ničem. Znovu to rozhodně vidět nechci.----"I wish you could step out of yourself and just look."----

Ztracenci (1983)

Skvělí herci, pár zajímavých scén, dobré dialogy, povedená hudba a jednoduchý příběh. Sem tam se objeví nějaké to životní moudro a emotivnější moment, ale přesto že je to rozhodně silně nadprůměrný snímek (i mezi těmi s podobnou tematikou), tak mě to osobně nijak zvlášť neokouzlilo. Jsem ráda, že jsem se k filmu dostala, ale líbil by se mi ještě více kdyby byl děj promyšlenější. Za mě to jsou hodně silné tři hvězdičky.----" I hope I never see Dallas Winston again. If I do I'd... probably fall in love with him."----"Don't you know a rumble ain't a rumble without me?"---- I've been thinking about it,and that poem , that guy that wrote it , he meant you are gold when you're a kid,like green. When you're a kid everything is new , dawn. It's just. When just when you get used to everything it's day. Like the way you dig sunsets,Pony. That's Gold. Keep it that way,it's a good way to be."----"And when you ain't got nothing, You end up like Dallas... And I don't mean dead. I mean the way he was before."

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Upřímný, prostý, a svým vřelým způsobem opravdový film, i když druhá půlka byla podle mě trochu zbytečně zamotávána a zase rozmotávána. Co mi trochu vadilo, bylo málo prostoru pro jednotlivé postavy, vůbec mi nevadilo, že se ve snímku proplétají 3 více méně samostatné příběhy, jen bych byla šťastnější, kdyby místo dějových zamotanců bylo věnováno více času pro jednotlivé charaktery postav. Dialogy jsou vtipné, herci taky nejsou špatní a já jsem se celkově bavila. S hodnocením jsem na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a nakonec se pravděpodobně přikloním k těm čtyřem. Pokud hledáte pohodový, vtipný film na večer, pak vězte, že je tohle dílo rozhodně nadprůměrem ve svém žánru.

Teenage Dirtbag (2009)

Hodně mě překvapilo, že se mi tenhle snímek líbil. A i přesto, že je místy možná lehce za hranicí reálnosti, působí celkem věrohodně a reálně. Trochu jsem se bála toho poetického prvku- posílání psaníček, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Já osobně nejsem velký fanda těhle pseudo-uměleckých šaškáren(s prominutím)- a teď tím myslím ono "kreativní psaní", takže jsem během sledování místy zadržovala smích, pravděpodovně v nevhodných okamžicích, ale taky je pravda, že to mělo svůj vliv na celkovou atmosféru filmu. Kdyby to nebylo místy tak vyhecované do extrému, tak by se mi snímek líbil ještě víc, takhle jen řeknu, že to není žádné super dílo, ale jsem ráda, že jsem film viděla ( i když si ho pravděpodobně znovu nepustím). Za mě to jsou hodně slabé tři hvězdy, ale pořád tři.

Tracey: Fragmenty (2007)

Po shlédnutí tohohle snímku jsem celkem zmatená. Působí to na mě, jakoby tvůrci přes všechnu tu formu, hudbu, kameru, fragmenty, zamotávání dějových linií a outsiderské povahy filmu už neměli nápad na to, co s tím vším udělat a jak to dát dohromady, aby to dávalo hlubší smysl, nebo alespoň nepůsobilo tak jednoduše. Je sice možné (a celkem i pravděpodobné), že mi i přes moji snahu, soustředit se zrovna na tu část obrazovky, kde se odvíjí dějová linie, něco uniklo. Na mě ale tenhle snímek působil naprosto zmateně a teď tím nemyslím ono rozdělení do fragmentů, ale celkovou povahu snímku. Nejedná se ani o klasický "dějový" film, ani niterní pohled do duše postavy, protože upřímě o Tracey se divák nedozví nic moc, takže mi zbývá teorie, že se jedná o čistě umělecké dílo (nebudu popírat, že v umění se naprosto nevyznám) bez nutnosti přemýšlení o jeho významu. V dohledné době mám ještě chuť se podívat na de-fragmented verzi, což by mi možná mohlo odhalit, nějakou část snímku, která mi v té změti obrázků unikla. Zatím dávám dvě silné hvězdičky i když jsem měla nutkání tam dát i tu třetí za Ellen Page a povedenou hudbu. ----"I don't like the country. Creeps me out. In the country, dead bodies live in swamps, and ditches, and shallow graves. A man dumps the body of a girl in a ditch. The body rotts; Melts into slime. Flowers pop up where the body lies, seeds fly out of the flowers, and a bee sucks the flowers and makes honey. And then the family of the girl buys the honey from the store. And the family eats the girl."----

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Po všech stránkách je to podle mého názoru průměrný, nebo lehce podprůměrný snímek. Ničím se neliší od současných "high school movies", jedno klišé střídá druhé a všichni se mají nakonec krásně šťastně až do smrti, aby to působilo víc švihácky. Jediné co snad stojí za zmínku je povedený výkon zhuleného Seana Penna a přiznávám, že jsem se místy celkem bavila. Stejně ale nechápu to vysoké hodnocení tady (72%) - nechápu za co. Za mě to jsou dvě hvězdičky a rozhodně nemám v plánu si tenhle filmový zážitek v blízké době zopakovat, jestli vůbec někdy.

Přehlížený (2007)

Námět s velkým potenciálem, který ale tvůrci naprosto zmařili. Většinu doby se totiž neděje nic nového a snímek by mohl být klidně desetiminutový a možná by to bylo lepší. Scénář a dialogy jsou jako vystřižené z nějaké teen parodie na cosi a ve výsledku to působí nudně místy až úsměvně. Nejprve jsem chtěla dát dvě hvězdičky, ale vlastně pořádně ani nevím, za co bych je dala. Takže jedna trochu silnější hvězda za námět a mlhavý les v úvodu a na konci.

Zápisky o skandálu (2006)

Skvělý snímek. Herecké obsazení, kterému nemám co vytknout a perfektní hudba, která film příhodně dokresluju. Snad to jediné co bych mohla vytknout je seskupení řady klišé momentů někde na začátku druhé poloviny filmu, tam mé nadšení lehce opadlo, ale závěr už je zase famózní. Celý film působí hodně věrohodně, místy mi z toho naskakovala husí kůže. Pokud vás zajímá co dokáže s člověkem udělat téměř celoživotní pocit osamění, tak je myslím tenhle snímek ten pravý-Judi Dench byla dokonale přesvědčivě šílená, ale vše takovým způsobem, že jsem nevěděla, jestli jí mám dřív nenávidět, nebo litovat. Nemůžu se rozhodnout mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. zatím dám čtyři, ale je možné, že to budu v budoucnu měnit....

Soukromý majetek (2006)

Povedené zajímavé drama řešící problematiku rodinných vztahů. Film je natočený citlivým způsobem (taky s povedenou kamerou) a sanží se podat ne-neobvyklou situaci po rozvodu rodičů. Divák má možnost si udělat celkem jasnou představu o charakterech jednotlivých postav a o to víc je zajímavé sledovat vývoj jejich postojů během děje. Myslím, že to je z tohoto hlediska jeden z nejpovedenějších filmů vůbec, už dlouho se mi nestalo, že by na mě postavy působily tak obyčejně "lidsky"..jako taková rodinka od vedle (s trochou nadsazení). Vývoj postav také způsobil, že se můj názor na ně změnil asi třikrát a to tak, že naprosto. Jen postava matky mi pořád lezla na nervy a s tím svým "Je sais pas." už byla celkem na zabití. 3 hodně silné hvězdy a nejsem daleko od toho dát 4.