• Krátkometrážní

Uvnitř tančím (2004)

Asi jeden z nejsilnějších filmů, co jsem kdy viděla. je dobře že se širší společnosti dostává do povědomí, jak těžké to mohou mít lidé s tělesným postižením ( ale to jen tak naokraj.) Atmosféra je celkem depresivní, ale svým vlastním způsobem hřejivá. Nakonci jsem měla přes všechno co se stalo dobrý pocit, prostě se to mělo stát, stalo se. Hlavní postavy se doplnují, jak po fyzické tak po psychické stránce. A nakonec vám jen nezbývá, než si říct: "Live life like you mean it !.

Válečníci (1999) (TV film)

K tomuhle snímku jsem se dostala v rámci psaní seminární práce. Musím se přiznat, že se až trochu stydím, že to bylo takhle pozdě. Nechci tady moc zabředávat do historie a do historických faktů, jen snad to, že alespoň částečně se prostřednictvím tohoto snímku můžete dozvěděť co se vážně dělo. Co se dělo v rámci konfliktu před kterým zavírají vyspělé země oči. Spíš než o klasický film se jedná o dokument, ale vše je natočené formou příběhu z pohledu britských vojáků United Nations. Atmosféra je děsivá, vše je doplněné hudbou, která vám doslova drnká na nervy a herci jsou skvělí. To bych chtěla především vyzdvihnout- protože natáčení tohoto snímku muselo být velmi náročené - nejen finančně ale i po stránce restaurátorské......A konec filmu je vážně síla- takové přenesení do našeho světa plného jídla, beze zbraní a mrvol na ulicích. Přenesení, které může být pro kde koho více říkající, než samotný průběh konfliktu.

Vampire Academy (2014)

Na knížku film nemá, ale nemůžu si tolik stěžovat. Tvůrci se snažili splnit všechny dějové zápletky co jsou v předloze, to se jim taky povedlo, ale samozřejmě pak nemohli jít víc do hloubky detailů i postav. To způsobilo že film působí celkem ploše, bez emocí, detailů co by vše nějak ozvláštnily a přiblížily divákovi. Škoda že se nepovedlo lépe zapracovat na celkové atmosféře, ale prostředí bylo super. Obsazení by mohlo být lepší ale Zoe Deutch v hlavní roli "zachraňovala" (doslova) ostatní a místy i celý film. Hudba je taky celkem slušná. Celkově s hodnocením váhám. Knížka je podle mě ve svém žánru na naprosté špičce, film nedělá ostudu, ale rozhodně to mohlo být i lepší. Jsem vážně zvědavá jestli a jak se natočí druhý díl.

Vášeň (2012) odpad!

Celé to působí jako parodie na krimi filmy a navíc ještě dost nevydařená. První půlka je naprosto bez děje a druhá se tváří tak nabubřele, okázale seriózně a hlubokomyslně, že jsem nevěděla, jestli to ještě bylo myšleno vážně, nebo jestli v tom celém byl nějaký háček. Nějaká pointa co mi nedošla. Rozhodně nedoporučuji, většinu doby jsem se hodně nudila, tohle se celé nějak nepovedlo. Váhám, jestli mám dát alespoň tu jednu hvězdičku, ale nevím za co by pořádně byla.

Věčně mladá (2015)

Pokud jste viděli trailer nebo četli popisek tak máte poměrně jasnou představu co ve filmu bude, A přesně to tam taky bude...Hodně jsem se těšila a můj názor na film se vyvíjel jako na houpačce. Na začátku jsem byla zvědavá a když se člověk překlenul přes to co muselo být řečeno, čekala jsem že se začne dít cosi, co teda nebylo v traileru...Ale ono ne a ne. Potom se vše lehce dává do pohybu a začala jsem se bavit, ale postupně to šťávu zase ztrácí, takže teď po shlédnutí tu sedím trochu v rozpacích a nevím co si myslet. Na jednu stranu, to co od filmu čekáte, to dostanete, nečekejte ale ani o fous víc. Co bych s radostí vynechala byly pasáže vypravěče a to přesto, že se mi obvykle ve filmech líbí, tady to prostě nefungovalo a působilo to moc lacině a umělohmotně. Blake nebyla špatná, ale pro mě to zachraňoval jednoznačně Michiel Huisman. Není to špatný film, ale ani žádná skvělá záležitost. Italian Proverb: Years, lovers, glasses of wine. These are things that should never be counted.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

----"Constantly talking isn't necessary communicating."----Připomělo mi to film Mr. Nobody akorát převrácený naruby. Celkově se cítím trochu rozpačitě. Hodně jsem si od tohohle snímku slibovala a na začátku to i vypadalo skutečně slibně. Skvělé herecké výkony, zajímavá kamera, originální příběh, propracovaná kompozice a scénář....jenže mi asi unikl nějaký hlubší smysl (pokud tam byl) příběhu. Neříkám, že to je špatný film, ale nadšená z toho taky úplně nejsem. Silnější 3 hvězdy.

Vedlejší účinky (2013)

Protože většina komentářů tady působí nadšeně a všichni si pochvalují zápletku a scénář, tak jsem od filmu očekávala mnohé, což byla pravděpodobně osudová chyba. Netvrdím, že by scénář nebyl propracovaný a promyšlený a že by zápletka neměla svou originalitu, ale že bych z toho byla kdo ví jak nadšená to rozhodně ne. To co drží pohromadě všechny ty aspekty snímku a to co udrželo moji pozornost byly herecké výkony. Rooney Mara byla skvěle přesvědčivá a to i po té co se změnila celková atmosféra a pohled diváka o 180 stupňů. Stejně tak byl výborný i Jude Law. Snímek mě celkem bavil tak do poloviny, než nastal onen zmiňovaný obrat, potom se to jen zhoršhovalo. Celé to rozuzlení mi k první polovině nějak nesedlo, přišlo mi to zbytečně překrucované a vyumělkované.

Vejška (2014)

Celkem jsem se těšila, ale celkem mě to zklamalo. Hudba se povedla, ale to je tak všechno. Moc se toho nedělo. Ubylo postav a celkově snímek nic neřeší, nic neříká. Párkrát jsem se zasmála, hlavně v první půlce, ale to je tak všechno.

Velká ryba (2003)

----"It was that night I discovered that most things you consider evil or wicked are simply lonely, and lacking in the social niceties."----Lehce podivné, barevné, kouzelné, a zábavné, zároveň ale plné schovaných (nebo méně schovaných) mouder a fajn herců.

Velký Gatsby (2013)

Trochu polehčujícím způsobem pojatý snímek, který byl jen lehce inspirovaný knižní předlohou, takže aby si tento film člověk užil musí to vzít trochu s rezervou a nebo se snažit nepřirovnávat ho ke knize. Když se mi podařilo dívat se na to s rezervou tak se přiznávám, že jsem se celkem bavila. Děj (ponechaný na hranici nezbytného minima) se sice jeví v tomto podání velmi prostince a místy povrchně, ale vše vynahrazuje vizuální stránka. Ta je tím největším tahounem celého snímku a bez působivých interiérů, kostýmů a prostředí celkově by byl snímek nudný. To co tady vzbuzuje hodně protichůdných reakcí je hudba..a já se přiznávám, že se mi líbila a že se mi do filmu hodila, jakkoli byla naprosto mimo dobu a mimo žánr. Když se na to člověk ale podívá z jiné perspektivy, tak byl úplně celý snímek tak trochu mimo, podle mě se jednoduše hudba povedla - pomohla vytvořit takový ten třpytivý poprašek plný povrchnosti-což byl asi trochu záměr a na mě to vážně působilo dokonale nadčasově. To co bych vytkla je zbytečně dlouhé stopáž. Především když člověk uváží, že se toho zas až tolik něděje, takže nějaké zkrácení o 20-30 minut bych s radostí uvítala. Herce asi nemá cenu chválit, ale to byla taky jedna z povedených věcí;Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan i Tobey Maguire- všichni byli skvělí. Za mě je hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale přikláním se spíš k těm čtyřem.