Cellular (2004)

Zábavný a místy nadupaný thriller ve svižném tempu, ve kterém Kim zběsile telefonuje o život, Chris Evans běhá po městě (místo červených vlasů má alespon červené tričko), Jason Statham se učí být zlý a William Macy se seznamuje s kouzlem pletových masek. Všechno je to zabalené do líbivé prosluněné výpravy, přesného střihu, na pár výjimek sympatického obsazení a odpovídajícho scénáře - zkrátka všechno přesně podle žánrového vzorce. To ale vůbec nebrání tomu, aby si divák tuhle jízdu užil, protože atmosféra tomuhle snímku rozhodně nechybí, což je velkou mírou zásluha Chrise Evanse, který se zřejmě tady naučil, jak utáhnout film, což ve svých pozdějších filmech dokonale úročí. Díky jeho pohodářskému Ryanovi překousnete zoufalé přehrávání Kim Basinger a polenovitý pokus Jessicy Biel o herectví.

Parchanti (2010)

Tradiční polomilitantní béčko s chvilkovými áčkovými ambicemi. Námět dobrý, ale zpracování už tak slavné není - scénář je nadstavovaný, v mnoha bodech předvídatelný, nelogický a plný děr (např. vysvětlení, jak se hoši v USA dostali k arzenálu by bylo docela žádoucí). Filmu by vyhovovala delší stopáž. Podstatnou slabinou je také obsazení - Zoe je sice majitelka výstavní postavy, ale to je tak asi všechno. Hlavní bad guy Jason Patric balancuje na samé hranici parodie, což je v ostrém kontrastu se zbytkem filmu. Snímek tak rapidně ztrácí na uvěřitelnosti. Členové ,,loser party" jsou Chris Evans pak dlouho nic a ostatní, kteří za ním těžce klusají, teda až na Idrise Elbu, který ani nevyběhl. A právě Chris Evans je tím, kdo film táhne, což už je v jeho případě pomalu tradice. Kromě hláškování je také aktérem jedné z nejzdařilejších scén filmu, kde vtipně zparoduje svoji postavu z Push. Výprava je zdařilá a vizuální prvky také potěší (začátek filmu a grafické řešení titulků nedá nevzpomenout na Tropic Thunder). Konec filmu je ale unikát - zatímco vedlejší dějové linky jsou dotažené (přetažené), hlavní linka zůstala trčet někde při sestupu z dramatického oblouku, že by si tak režisér chystal pokračování? Může být, ale pro příště lepšího scénáristu, rozumnějšího střihače a více Chrise Evanse.

Push (2009)

Film, se kterým režisér zamýšlel mnoho, ale podařilo se mu velmi málo. Film totiž působí jako béčko nebo jako pilot béčkového seriálu. Herci se snaží seč jim síly stačí, ale chvílemi dementní scénář jim podkopává nohy a některé repliky jsou opravdu hodně špatné (zejména rozhovor mezi Cassie a Nickem před stanicí metra), že i zkušená Dakota s Chrisem mají co dělat. A právě oni dva tenhle film drží na koukatelné úrovni. Zbytek ansálblu je nevýrazný a herecky nijak neoslní (obzvláště ti ječící hoši jsou tragédie). Režisér měl k dispozici skvělé lokace ale nevyužil jich naplno, takže z Hong Kongu vidíme pouze fragmenty. Kamera je chvílemi zbrklá, některé scény trvají zbytečně dlouho, jiné jsou nedotažené. Příběh je překombinovaný až se v něm po chvíli ztratíte a s orientací měl evidentně problém i sám režisér. Samotný námět není špatný, ale jeho zpracování je takové, že případné sequely si studio bude dlouho rozmýšlet. Dvě hvězdičky - za Dakotu a za Chrise.

Do hlubiny (2005)

Tři hvědičky, protože miluju moře a tu přímořskou atmosféru. Jinak herci byli spíše ke koukání a scénář slaboučký jak čajíček. Ideální film pro děti mezi 12-18 rokem, na mě už působil jako natáhnutá reklama na cestovku.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Příjemná komedie s mírně přitroublým koncem. Jde o klasickou nízkorozpočtovou britskou komedii, ze které je cítit taková ta typická britská atmosféra (jako z Fixlování a Penelope - zejména to přátelské prostředí v hospodě), kdy dva nerdi a jeden polonerd objeví časoprostorovou trhlinu tam, kde by ji nikdo nečekal. Příběh se sice odehrává víceméně v jedné lokaci, ale i tak se mu daří budovat slušnou atmosféru a pochvalu zaslouží i zdařilé kombinování jednotlivých scén. Tyhle nízkorozpočtovky z UK by měly být učebním materiálem pro naše filmaře, aby pochopili, že i za málo peněz lze udělat dobrý film, jen mít ten příběh. Protože slovy jedné z postav - příběh je to nejdůležitější. BTW asi si koupím mikinu s kapucí.

Hrátky s čertem (1956)

Klasická pohádka s hvězdičkou plná nezapomenutelných figurek, která je skvostně stylizovaná v duchu animace Josefa Lady, a to do sebemenšího detailu. Z dnešního pohledu se jedná o unikátní dílko, které je poctou Josefu Ladovi a které ani častým reprízovaním neztrácí na kvalitě. Výborně napsaná postava Otce Scholastika je navíc ukázkovým příkladem, že žádná ani správná věc se nemá přehánět.

Byl jednou jeden král... (1954)

Česká pohádková klasika s opulentní výpravou a silným hereckým obsazením, které si jistě natáčení nesmírně užilo.

Glee (2009) (seriál)

Glee je vlastně High School Musical pro dospělejší diváctvo. Je to stejná přehlídka umělohmotných (ne)herců, stejně ulítlé příhody, stejně chápaví lidé a stejná atmosféra. Je to takové až odporně sladoučké, že mnohdy nejde vydržet ani do konce epizody. Muzikálová čísla jsou sice super, ale to na kvalitní seriál nestačí.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Tahle show je pro televizi nejsnazší způsob jak naplnit program a zároven vydělat nejaké penízky. Show, která vyprodukuje několik instant star, o kterých za pár let neuslyšíme. Současně je to však jeden z mála pořadů narozdíl od jiných reality show, kde soutěžící ukazují, že něco umí. A odpustíme-li si ten balast okolo soutěže, zbude nám přehlídka mladých zpěváků, z nichž někteří opravdu umí. Leoš je již tradiční moderátor, který svoji práci odvádí standardně bez větších zaškobrtnutí. Je empatický a k soutěžícím se neváhá snížit. Tina je nesmírně milá a hravě svým charismatem přepálí chladnou Adelu, jejíž svérázný humor točící se kolem jejích nedokonalostí opravdu nemusím. S Marešem tvoří sympatickou dvojku odpovídající rámci pořadu. Hodnotím zde pouze finálová kola, všechno předtím by totiž šlo nemilosrdně do odpadu.

Máš minutu! (2011) (pořad)

Soutěž, která svým formátem brzy nudí. Takový hopsací milionář. Moderátorské duo je i po dlouhých letech spolupůsobení nesehrané a nesympatické. Oba jsou už na vtípky staří a pohled na ně není taky zrovna příjemný. Chybí jim moderátorský um, empatie a přátelskost k soutěžícím. Jediné, co mě dostalo byl fakt, že studio a hlášení úkolů je inspirováno TRONem (za to ta hvězdička).