pytlik...

pytlik...

Vatikán

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 4.10.2013  17:40

  Se člověk přestává divit Američanům, že s Indiánama tak zatočili. Střílet jen tak ze zábavy na kuřata, no fuj!

  • 2.10.2013  15:00

  Asi nejzábavnější snímek z kategorie budovatelských filmů, s těmi nejhodnějšími komunisty, na rok 1952 celkem rarita. I když je pravdou, že si soudruzi tak trochu znečistili svoje vlastní hnízdo, my hnidopichové se tážeme, proč sjednocovali vesnici násilím, když to podle tohoto filmu šlo i způsobem jemným a hlavně dobrovolným? Zvlášť předseda darmochlebského JZD, kovaný soudruh Korbelář, snad musel být v mládí členem Rychlých šípů nebo alespoň vroucím křesťanem, jinak si jeho dobrotu a shovívavost i vůči třídnímu nepříteli vysvětlit nedokážu. Pěknou postavou byl původně účetní Benda, kterého ale přestalo bavit "hrát si s číslíčkama", a tak zůstal v automobilce tahat gumy. Nebo ten Neumannův dědek, který byl v mládí jen "boží hovado", pořád se dřel, ale teď ve stáří prozřel a nabádá mladé, ať do toho JZD vstoupí, neb práce je tam pohodičkou a ta jézeďácká kantýna, hmmmm, no jak tam se vaří... kam se na jídla z ní hrabe podomácku udělaná husa. Pepíček Beyvl opustil projednou své role užvaněných neškodných dědečků a transformoval se ve zlého kulaka, pronášejícího neuvěřitelné věty typu "mě udělá každý,protože já taky každému udělám". No...no...no... no radši nic. No a film sem tam novátorsky přeskakuje ze socialistického (ne)realismu do surrealismu až dadaismu, o čemž svědčí věta prokazující, že marxleninští matematici nebyli žádná ořezávátka, donutili konečně svoji abstraktní vědu produkovat i něco hmatatelného, reálného: "osmička nežere, myslím že se oprasí!". Anebo věta komentující neuvěřitelné úspěchy socialistického zahradnictví, totiž že "Jahoda dává 12 litrů mléka denně!".

  • 2.10.2013  13:29
  Šmejdi (2013)
  **

  Hm... režisérčino zpracování tématiky bylo stejné šméčko jako ten sortiment nabízený na předváděčkách, to mě silně vadilo. A co se týče obsahu, samozřejmě, prvotně je vina na straně prodávajícího, že používá takovéhle metody. Lituji důchodce, co se jednou napálili a podruhé už nejdou...ale nějak nedokážu cítit lítost k lidem, co opakovaně lezou na podobné akce, i když na nich zažili špatnou zkušenost. Třeba ta babča ve fialovém svetru, ta byla na ránu mezi oči, mi stoupl tlak na 200, jen se objevila na obrazovce. Má byt plný podobných věcí a stejně si nedá pokoj... "já jsem jim to podepsala--a co je ve smlouvě?--to nevím, nemám brejle, já si to přečtu až v autobuse--proč jste to koupila?--oni říkali, že jinak nedostanu dárek--a kolik zaplatíte?---říkali 1500, ale stáhla jsem to na 840 Kč----no jo, ale ve smlouvě máte napsáno 35000! Nebo ten přítel téhle babči, to byl taky pěkný nepoučitelný klouzek. Místo aby si někam udělali výlet sami, tahá ji znova na další akci. Jinak, z psychologického hlediska mi nepřišlo, že by ti prodejci byli nějací přesvědčiví. Každý normální člověk prohlídne během pár sekund tu jejich rádobymanipulaci. Proto mi přišly srandovní a hlavně zbytečné výklady onoho psychologa-odborníka. Samozřejmě něco jiného je, když se při prodeji sníží k násilí, to podlehne asi každý, ale to už ale nelze označit za manipulaci že. No a Vaněk, ten tomu nasadil korunu, to je taky vodborník a hlavně fyzik minimálně za 35000... Prej že led stačí dát na rovný hladký povrch a rychle taje. Esli vono to spíš nesouvisí s teplotou, pane kulinářský šéfe institutu, než s hladkostí. PS: Mimochodem, třeba ti prodejci takoví šmejdi nejsou... protože jestli nabízeli vzácný čtyřvrstvý hrnec, v němž se cokoli samo ohřeje za pouhopouhých 25 tis. Kč či kolik, tak to naopak byli maximální dobrodinci. Vždyť perpetuum mobile by taky nikdo neprodával za korunu, a to je tenhle vynález ještě snad lepší!

  • 1.10.2013  10:23

  Hrozné. Kdyby tak v druhé minutě vybuchla v té architektonické kanceláři bomba a pak se až do konce filmu na obrazovce objevila pouze bílá plocha, bylo by to daleko víc vzrušující a zábavnější než to, co se odehrávalo v původní verzi. Hlavní hrdina mi byl svým dominantním chováním a rudou knížkou silně nesympatický, takže jeho trable, se kterými by se člověk i za normálních okolností dokázal ztotožnit jen s maximálním úsilím, mě nebraly ani v nejmenším. A zatímco dřív se přísahalo na bibli, komáři zase měli svoje schůze, kde jim svědomí nedovolovalo lhát (nebo alespoň lhát tolik), a tak všechno dobře dopadlo. Ach jo.

  • 30.9.2013  14:13

  Nedivil bych se, kdyby se ten Dančiakův otec za pár let probudil s kudlou v zádech, kterou mu tam zapíchl jeho syn... Protože takovýmhle způsobem podlamovat sebevědomí svým potomkům a ničit jejich důstojnost, to se jen tak nevidí. (např. králík, fotbal) Zejména mi připadá neuvěřitelná scéna, kdy říká staršímu synovi, aby napráskal tomu mladšímu, protože přišel pozdě domů - by ho mohli okamžitě vzít do koncentráku - jako strážného. Zajímavá je natočena také scéna rozčesávání Eleniných vlasů a pak to, jak se starší bratr přizná ke vztahu... to tak nějak kapánek pedofilií zavání. PS: U Nogy fakt platí nomen omen, má účes jak noha!

  • 29.9.2013  10:06

  Já to všeobecné nadšení nesdílím, tahle reklama byla vcelku dost trapná. Místo Buriana s balóny bych radši viděl nějakou pěknou slečnu s tímtéž, a jeho výrok, že pneu na silnici plavou, mi zrovna nepřipadá jako ta nejvhodnější pochvala.

  • 29.9.2013  09:54

  Pár postřehů: Přehrávání k pohádkám patří, ale musí to být dobré přehrávání, a né co předváděl Vízner. Patrně si nacvičoval roli vlka z Karkulky, jinak si to, co prováděl s očima, vysvětlit neumím. Také nemám nic proti obohacování češtiny o nová slova a spojení, ale musí se to umět. Bohužel, v téhle pohádce působila tato snaha jak rána pěstí mezi oči, a těch patvarů bylo přehršel, takže se nelze divit, že se mi doteď poněkud motá hlava. "Přemiklíkovat, svrbí mě pravé oko, cítím se jak shnilý jikrnáč, vypadá jak když candát chodí pěšky po Karlově náměstí, ty pouta by ani štika nepřekousala, kašnář, rourař" a mnohé další. Taktéž mě zaujalo, že Šafránková a Vízner si hned na druhé schůzce dali slovo, že se vezmou, a pak se neviděli dva roky a stále se hledali a strašně po sobě toužili. To klobouk dolů! A propó, všimli jste si, že Šafránková měla u potoka prát pleny, a ty pleny byly od počátku zářivě bílé, ještě než je vůbec do vody ponořila? Asi zajímavý přírodní úkaz, ti její malí sourozenci produkovali zásadně pouze bílá (popř. průhledná) a nesmrdící hovínka. Jinak by se Vízner choval asi trochu jinak, když na něj ten košík se špinavýma plenama Šafránková v rámci škádlení vysypala! Jinak už taky vím, kam chodí Babica na ty svoje recepty. Tříposchoďová polívka, ta by do jeho pořadu zapadla naprosto přirozeně. Akorát pravda, on by ji na konci ještě vylepšil tím, že by ji nechal deset patnáct minut zapéct v troubě. No a když už jsem tak vtipný, koukám, že nikomu tady nepřišel ten název pohádky takový hodně podivný... Asi jsem zvrhlík jenom já, že si pod sloganem "mokrosuché štěstí" automaticky představím ono známé, suchej tam a mokrej ven...

  • 29.9.2013  09:30
  Dlouhá kaše (studentský film) (2006)
  *

  Velice nerealistické, a proto velice předvídatelné. Zejména muži působili jak z jiné galaxie.

  • 29.9.2013  09:18
  Automechanik (studentský film) (2008)
  ***

  Kráva zajíce nedohoní, ale český mechanik mercedes bez problémů ano. A to ještě běží přes pole, zatímco auto jede pěkně po silnici. Navíc má pro strach uděláno (mechanik, ne pole nebo mercedes), myslím, že by i sebehloupějším mafiánům trošku vrtalo hlavou, že za celých x let nic a teď najednou dvakrát za sebou.

  • 29.9.2013  09:14
  Jsem větší a lepší (studentský film) (2007)
  ***

  Něak jsem nepochopil, jestli onen robot nabyl sebeuvědomění, nebo jen opakoval, co měl uložené v paměti, popř. co mu kdo napsal na ten ajfon. Jinak ztvárnění budoucnosti bylo podařené... zejména ona vize, jak bude fungovat hromadná doprava. Ten perfektní a čas šetřící způsob nástupu do vagónu, to by mě v životě nenapadlo. Člověk (nebo robot) se jednoduše postavil čelem k rychle jedoucí housence, ona ho nějak vcucla a bum, probudil se pohodlně usazený v kupé. Takže vlak na zastávkách vůbec neztrácel čas bržděním. Výstup předpokládám probíhal nějak podobně, vlak vysázel cestující zadem jak brambory do řádku. Samozřejmě to od nich vyžadovalo trochu součinnosti, museli rychle tu kolej opustit, aby je nevcucnul následující spoj.

  • 29.9.2013  08:51
  Objížďka (1968)
  *

  Jestli měl Mach v úmyslu natočit blábol, tak klobouk dolů, povedlo se mu to perfektně!

  • 29.9.2013  08:49

  Jako reklama kapku nedotažené, protože jestli jsem se dobře díval, do vody ti lidi skákali klidně bez bot! Jinak klobouk dolů před Baťou, povedlo se mu stvořit nadčasový dizajn, dodnes milióny lidí tyhle boty nosí, akorát na ně nezaslouženě přilípl jméno jakýsi pan Converse.

  • 27.9.2013  14:23

  Poláci fakt překvapili, jsem nevěděl, že se Maluch vyráběl i v takovéhle perfektní úpravě... jeho věhlas dosáhl přímo hvězdných výšin, neb jeho dizajn obšlehli i ufouni. Jinak v anotaci je několik chyb, vyšetřovatele ztvárnil ve skutečnosti tenhle herec a scénář napsal David Brown. A ani se nedivím, že tenhle film u nás za totality nevysílali, aby se člen zápaďáckého rosenkruciánského (či jak se kýhošlaka jmenovalo) bratrstva neukázal být na konci padouchem, to mohlo projít jen v liberálním Polsku.

  • 27.9.2013  10:05

  Tenhle film se nedá brát vážně, páč takový jedinec jakým byl Kopfrkingl se na Zemi ještě nevyskytl, spíš se jedná o žánr sci-fi. Nicméně je to fikce velice zábavná, neboť proměnlivé okolí pěkně kontrastuje s neměnným výrazem Hrušínského, který nepřetržitě a nevzrušeně plácá za jakékoli situace. Za svůj výkon si zasloužil minimálně dvojnásobný honorář, protože byl v záběru neustále, před tím by leckteré holyvůdské hvězdě nezbylo než blednout závistí. Na druhou stranu, Kopfrkingl měl ukázkově realistické nekrofilní rysy, které se projevily už volbou zaměstnání: v cirkusu se mračil, v ponurém panoptiku smál, neustále mluvil o smrti a vykoupení, česal mrtvoly stejným hřebínkem jako sebe, šťoural se ve společnosti v uchu, při jídle vykládal o vyměšování, kolegovi radil, ať chodí na čerstvý vzduch na hřbitov. Komická stránka filmu je podtržena i dvojicí Menšík & někdo, s nezapomenutelnou hláškou "Mlč a civ!".

  • 26.9.2013  18:14
  My z Kačerova (TV seriál) (1987)
  **

  Jo jo. Viděl jsem to v 16 letech, kdy to sem poprvé přišlo, a celkem se mi to líbilo. I když kvůli jisté uvřískanosti a dravosti těch tří synovců, o strýčkovi nemluvě, jsem dával přednost Rychlé rotě. Ovšem teď na to koukám znovu a nudou zívám. Asi je to tím, že jsem vyrostl z dětských střevíčků, na písek chodím tak maximálně dvakrát tejdně, a taky tím, v mém srdci se již napevno usídlil ptakopysk Perry, který se s těmahle kačerama vypořádá jediným plácnutím svého ocasu, že jim ani příručka nepomůže!

  • 24.9.2013  13:45
  Trapasy (TV seriál) (2007)
  **

  Postavy klišéovité, příběhy kýčovité, výkony herců ochotnické (spíše tedy neochotnické, protože s chutí a nadšením svoje role určitě nehráli).

  • 24.9.2013  13:42

  Poučný film, za prvé jak se dělá sklo, za druhé jak perfektně sbalit holku (málem se vybourat a hrát si na agenta). Nicméně zbytek poněkud (skelná) vata. Master19: Skopal si ale v sedmadvaceti nehrál na dvacet, ale na pětadvacet, což je celkem přijatelné. Sator: Ano, je to škoda. Určitě není žádnou náplastí, že nám svou mužnou hruď ukázal Skopal a ještě jeden jeho kolega. Jinak pobavilo, jak Pehrová-Krausová v jedné scéně říká "Já se tak stydím!" a přitom i při sebeletmějším pohledu na ni je zřejmé, že se ráno nenamáhala s navlékáním jistého důležitého kusu spodního prádla pod svetřík.

  • 24.9.2013  13:33
  Potrhlá Andula (TV film) (1982)
  ***

  Freimanová pojala roli o chlup vřískavěji, než by bylo bývalo sympatické. Proto se tak trochu divím Brouskovi, že se nebál sňatku s ní, páč krása a mládí časem odplynou, ale uječenost přetrvá. To už mohl rovnou zůstat ve službě u selky Vyšenosové. Ale abych_pouze nepomlouval jako obvykle, Freimanová prokázala své nesporné kvality. Až se bude točit film o Billu Gatesovi, může si střihnout jednu z hlavních rolí. Vzhledem k tomu, jak najednou dokázala míchat těsto, spravovat střechu (no, spravovat... spíš na ni jen tak klepat kladívkem), houpat sourozence v kolíbce, zkrátka jak byla multitáskní, skvěle by jí slušela role Windows. Ale spíš tak XP, ne 95, protože až tolik zase nepadala.

  • 22.9.2013  21:52
  Zocelení (1950)
  ***

  Řekl bych, že tohle je onen příslovečný jednooký mezi ostatními slepými socrealistickými filmy. Postavy zde nepůsobí tak mimoňovsky, chovají se vcelku přirozeně a mají dokonce i pár normálních lidských vlastností. Frič navíc prokazuje, že točit doopravdy umí. Samozřejmě i tento snímek je silně jednostranný, oni ti zlí kapitalisti ve třicátých letech nic jiného dělat nemohli než propouštět nebo výrazně snížit mzdy, pokud nechtěli zkrachovat. Samozřejmě, na druhou stranu při neexistenci sociální sítě se nelze divit dělníkům, že nechtěli "ani muže ze závodu, ani haléř ze mzdy". Situace zkrátka byla neřešitelná. Respektivě, jediný, kdo s tím mohl něco dělat, byly centrální banky, kdyby udělaly nějakou tu monetární expanzi.

  • 22.9.2013  21:33

  Janžurka měla pravdu, ten svetr si Bydžovská určitě svlíkat neměla.. Neboť vyšívaný ubrus, co pod ním nosila, by přes svou červenou barvu nenadchnul ani toho nejbujnějšího býka, a to je co říct. Film táhnou zejména dialogy mezi Nárožným a Janžurovou v první půli, poté, co otec Novák odkvačí do lázní, úroveň poněkud upadá, neb nastává přehlídka méně uvěřitelných nedorozumění a ošívacích scén, ve kterých hraje hlavní roli zejména Bydžovská (na druhou stranu plus za to, že se za celou dobu snad jen dvakrát zasmála svým typickým zdravým koňským smíchem).

  • 22.9.2013  10:07
  Jak prodat ženu (studentský film) (2008)
  **

  Zajímavý podnikatelský záměr, to bezesporu. Akorát by ten řezník s tak vysokou nasazenou cenou neměl v konkurenci šanci. Spousta mužů by totiž prodávala svoje ženy zadarmo, nebo maximálně za odvoz.

  • 21.9.2013  09:06

  Né že by se jednalo o komedii k popukání (snad s výjimkou prohlížení alba fotek s věnováním), ale účinkuje v ní spousta skvělých herců a skvělých, nebo alespoň krásných hereček. Z celého osazenstva excelují zejména dva. Dá se říct, že Ježíš měl štěstí, když se narodil na začátku letopočtu, protože v konkurenci Ferbasové s Krištofem-Veselým by neměl nejmenší šanci. Ti dva vyzařovali takovou pozitivní energii a výbornou náladu, že by dokázali přivést k životu celé Olšany, a nikomu by to jako zázrak nepřipadalo. I ten civilní Strnadův projev mně vyhovoval, určitě lepší než festival chlapácky tvrdých pohledů a energetických gest, který by předvedl leckterý jiný předválečný milovník. Hvězdička navíc za perfektní reklamní slogan "mnoga lieta, mnoga lieta drží naše toalieta", se kterým bohužel Veselý sklidil stejný úspěch jako já kdysi s podobně kvalitním "umělé zuby do každé huby!".

  • 21.9.2013  08:46
  Deprivační staniol (studentský film) (2007)
  **

  Po zhlédnutí tohohle filmu si nechávám narůst pleš a pěkně kulaté bříško... Protože budhismus má evidentně pravdu s tím převtělováním. Jaroslav Vojta se nám reinkarnoval do pana režiséra, nebo minimálně do jeho hlasu. Jinak nevím, co ten mladík řeší... proč chodí k tomu bankomatu sám, když mu to dělá takové problémy. Proč radši o tuhle službu nepožádá onu osobu, co mu nakupuje cigára, alkohol, a vůbec tu horu jídla do lednice, uklízí mu a patrně i přispívá finančně, když pro něj tisícovka sem nebo tam nehraje roli?

  • 16.9.2013  11:25
  Kočičí noc (studentský film) (2011)
  ***

  Jak to tu tak čtu, na rozdíl od ostatních uživatelů mi nevadila kresba nebo scénář, naopak, grafika vytvářela příhodnou špinavou atmosféru. Nelíbilo se mi, že jen co se děj začal slibně rozjíždět, film skončil. A pořád mi vrtá hlavou, jestli se kocouři při aktu mění na medvědy, nebo jestli jsou kočky fakt až tak zvrácené.

  • 16.9.2013  10:20
  Ondřej Vetchý je Přemysl Otakar II. (studentský film) (2012)
  **

  Karel Heřmánek jr. doplatil na to, že zahrál toho režiséra velice realisticky, mně se z něho zvedal žaludek a nemůžu tak dát víc jak 2 hvězdičky. Vetchému se ani nedivím, že nechtěl tu roli vzít, historicky by se totiž znemožnil. Přemysl Otakar II. nezahynul střelený šípem, ale rozsekli mu hlavu od vršku až někam ke kostrči, takže k monologu měl prostor tak maximálně desetinu vteřiny. PS: Jestli se někdy v průběhu roku 1989 setkala Hana Heřmánková s hercem Táborským, tak být Heřmánkem sr., dost mi to vrtá hlavou...

  • 15.9.2013  10:25
  Nad námi svítá (1952)
  odpad!

  Hm, člověk se tak nějak přestává divit Mašínům. Makat celý den v továrně a pak jít do kina na tohleto s úmyslem si odpočinout a pobavit se, z toho by prdlo v kouli i daleko méně sadistickým povahám než byli oni. Těžko vybrat scénu, která by byla alespoň v něčem malém dobrá... Možná bych ocenil Vojtu, tu poškrábanou gramodesku ("normy si rozvracet nedáme!") ztvárnil fakt skvěle. Taky se ukázalo, že naše socialistické zdravotnictví dosáhlo vysoké úrovně, protože výměna páteře za dřevěnou tyč sice člověka kapku v pohybu omezí, ale hrát se s tím dá, jak hezky prokázal Dohnal, jsem se vždycky leknul, když se ta kredenc s kuličkou nahoře pohnula nebo promluvila. Také ženské byly daleko zocelenější než dnes. Zatímco dřív správná údernice zvládla ovládat až 36 stavů najednou, ty dnešní krasotinky jsou rády, když ve zdraví přežijí dva (normální a jiný) a to ještě postupně. Možná je to tím, že se dřív ženské nerozptylovaly erotikou, jak hezky prokázala procházka těch dvou manželů za krásného letního večera, kdy místo aby zapadli do přírody někam na odlehlé místo, vylezou na kopec, ze kterého mají celou Ostravu jak na dlani, se všemi čmoudícími továrnami a těžními věžemi, a ona, místo aby nějakou vhodnou činností manžela rozptýlila a pomohla mu zapomenout na starosti, těší ho "neboj, i u vás na dole jednou zavlaje údernický prapor!". A on se na ní podívá a s údivem vyřkne nádhernou pochvalu "ty jsi vlastně dobrá ženská!". Dobrý byl také ten politický tajemník Diviš, který podle popleteného dědy Záhorského pocházel z hornické krve, kterážto se v něm projevovala tak, že se procházel v dolech se svítilnou na helmě, na práci ani nesáhl, radši držel ruce pěkně za zády a všem jenom radil. Naštěstí pro něj pracovali v dolech mimozemšťané, které jeho vejšplechty povzbuzovaly a dělaly jim dobře, protože každý normální člověk by podobného týpka hezky rychle pohřbil pod pořádnou hromadou uhlí. Poučení z filmu: Neupravená šramačka neodkopává spodky!

  • 15.9.2013  09:15
  Rybáři (studentský film) (2009)
  ***

  No vida. Když se Ruda z Ostravy ostříhá, odlíčí a mluví pouze gruzínsky, stává se z něj docela snesitelný jedinec!

  • 14.9.2013  09:12
  Řetězová Reakce (studentský film) (2001)
  *

  Hm. Škoda, že dnešní režiséři mají představu, že musí do svého díla vždy narvat minimálně jednu mrtvolu, aby to bylo zajímavé. Ať člověka, nebo zvířete. Pes umlácený deštníkem mě fakt tak nějak nenadchl.

  • 14.9.2013  08:28
  Demokrati (1980)
  *

  Váhal jsem, jestli nemám dát hvězdiček pět, protože takhle dobře se mi při filmu už dlouho nespalo. Jinak je zajímavé, kolik českých herců účinkuje ve slovenských filmech, v opačném gardu si vzpomínám tak maximálně na Labudu a sem tam Satinského. No, když už to tady takhle fundovaně rozebírám, uvědomuju si, že v podstatě neznám žádnou slovenskou komedii. Jako kdyby naši bratia točili akorát vážná dramata z jánošíkovské doby popř. sci-fi ze SNP.

  • 14.9.2013  08:24

  Na jednu stranu film ohromí syrovostí a svíravou reálností určitých (zejména znásilňovacích) scén, na druhou stranu je pokažen pár věcmi. Mám-li se v mísit do diskuze na zdejších stránkách, zda byl Buchvaldek dobrý herec či dřevo, kloním se spíš k druhé možnosti. Ve snímku působil jako mírně oživlá mrtvola, která načuřená, že ji nenechali v klidu hnít na hřbitově, mechanicky a s neměnnou intonací odříkává naučený text za minimálních pohybů. Tím velmi připomíná legendární herecký výkon Švorcové v Ženě za pultem. Navíc s ním nebylo cosi v pořádku... žena se mu přijde svěřit s traumatizujícím zážitkem, že byla znásilněna, a on místo aby to ocenil její odvahu, vyčiní jí, že nepřišla dřív, neustále se při rozhovoru s ní lehce přiblbe usmívá a oči mu sklouzávají do jejího výstřihu. Neuvěřitelné. Nebo ty vtípky, kdy po převzetí případu dává příkazy kolegovi, aby v kartotéce vyhledal podezřelé muže, on se zeptá, pravda trochu hloupě: jenom muže? A Buchvaldek: Ženy bych v tomto případě vyloučil! Myslím, že Brabcova zdánlivě neotřesitelná pozice nejhoršího českého vyšetřovatele dostala pořádných pár štulců! Taky mi přišlo poněkud laciné, jak na začátku zabrání železničář doběhnout budoucím stopařkám vlak za výkřiku: holky bláznivý, zachránil jsem vám život! No a vrcholem byla scéna, policajti mají obklíčený barák, kde se skrývá podezřelý, což poznají jednoduše podle zaparkované ávie a podle toho, jak si Obermajerová může oči vykroutit, aby Buchvaldkovi naznačila, že ten vrah stojí vedle ní. A přesto nechají Tomáše Holého po plastické operaci klidně vejít dovnitř, né že by mu řekli, ať tam nechodí. Ba ne, možná ta úplně poslední scéna byla ta nejméně uvěřitelná... Nebo ne, možná to takhle fakt chodilo. Příslušníci VB holt měli názor, kluků v ČSSR běhá spousta, ale takováhle příležitost zastřílet si se vyskytuje jen párkrát za život.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace