Tenet (2020)

Jako fakt dobrý, ale po půlce filmu jsem se už nesnažil to chápat a užíval jsem si poctivé akční scény – vlastně jejich hudbu, která jim dodávala kurva šťávu. Pěkná je Nolanova posedlost časem (Počátek – vrstvení časových rovin, Interstellar – dilatace času, Dunkerk – hra o čas, Tenet – inverze času atd.).

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Pravděpodobně nejlepší film o Spider-Manovi, možná i o komiksové postavě vůbec. Vizuální orgie, zajímavý a svižný příběh, velice sympatické nové postavy a netradičně pojaté tradiční postavy (jedině plus), které mě bavily a nápadité prolnutí výrazových prostředků filmu a komiksu. Zkrátka pecka.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Toy Story je moje srdcovka. Asi se s většinou shodneme, že ve trojce se kruh uzavřel a další pokračování bylo zbytečné. Jasně, čtyřka byla jenom o Woodym a ostatní zůstali na pozadí. Ale jako nostalgická vzpomínka to zafungovalo velice dobře, protože bylo fajn se ze starými známými opět potkat v kině - navíc jsem tentokrát mohl s sebou vzít moje vlastní děti a sdílet to s nimi (taky jsme vzali s sebou skutečně hračky - Buzze, Woodyho i Jessie). A jestli to natočili jen kvůli vytřískání peněz z potenciálu Toy Story, stejně jsem jim rád ty peníze dal.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Kdo by si kdy pomyslel, ze ja ve svych bez mala triceti letech pujdu na pulnocni premieru Star Wars, kdyz jsem do te doby nevidel jedinou predchozi epizodu. A pic ho! Sila se probudila!

Jídlo, s.r.o. (2014) (pořad)

Školní exkurze jsem měl vždycky rád. Tady je to podobné. Zajímavé je srovnávání jednoho druhu potraviny vyráběné průmyslově a potom v malých výrobnách. Zároveň se bortí některé mýty. Co je ale šílený, tak Vaňkův opravdu sofistikovaný styl: hlášky jako "Ty kráso!", "To si děláte prču/prdel!", "Mazel." atd. fakt zabíjí (ale v negativním slova smyslu). Málem bych zapomněl na "pupíky"! Bez nich by asi ani jediný díl nepustili ven.

Hodně štěstí, Charlie (2010) (seriál)

Na Disneyho nezvykle vtipné. Vždy jsem rád, že na Déčku chytnu díl tohoto seriálu alespoň jednou za čas.

Zmizelá (2014)

Davam tri hvezdicky, ackoliv by si to za originalni pojeti reseni vztahovych krizi Zmizela zaslouzila. Bohuzel az druha polovina filmu se jako film zacala tvarit. Ta prvni byla jak nejaka televizni inscenace.

Interstellar (2014)

Na tento film se jednou budou dívat moje děti a vnoučata jako na nesmrtelnou klasiku a já jsem šťastný, že jsem mohl být u jeho prvního uvedení do kin.

Krásno (2014)

Ačkoliv bych se obešel asi bez půl hodiny zbytečných scén a dialogů a ty zbývající bych uvítal více vypointované a šťavňatější, dávám nakonec čtyři hvězdičky hlavně za hlavní roli mého milovaného města a celkem povedené vtipy, i když Partičku nesleduji. PS: Jen totální maloměšťák si může myslet, že tohle nějakým významným způsobem dehonestuje Šumperk a jeho obyvatele. Naopak.