• Western

Spalovač mrtvol (1968)

Podle mě možná náš nejlepší film. Fascinující - jedinečná atmosféra, pomalá, velkolepá, úlisná, elegantní mluva Kopfrkingla a přesto se vloudí nenuceně vtip, který ale dost zamrazí (narážím na rakvičku nebo věneček),dále skvělé záběry, hudba, motiv té tyče, až nechutně působící hřebínek... Silné je, když Kopfrkingl zintezivňuje svou řeč (pohřeb jeho ženy a pak ještě jedna scéna se mi vybavuje),ale zároveň, když velice nenuceně pronáší až láskyplně věty: Co abych tě, drahá, oběsil? A ještě magická věta: "Nikdo nebude trpět, spasím je všecky". Ale velká hrůza je i ve faktu, že ten člověk byl přesvědčem, že pomáhá, že koná dobro.

This Modern Age (1931)

Velice sympatický snímek. Nic velikého, ale rozhodně nenudí. Joan Crawford je nezvykle rozpustilá, velice "akční" a pozor - blonďatá! Občas mi přišla až moc intenzivní. A musím upozornit, že Marjorie Rambeau zde nehraje!!! Její scény (jak se dočtete na IMDb) byly "deleted" a její roli zahrála velice sympatická Pauline Frederick (1883 - 1938), která mě zaujala zcela neplánovaně, protože na film jsem koukala kvůli krásné Joan. Pauline byla velice racionální, přirozená, osobnostně silná, má příjemný hlas. Působí, že byste chtěli být v její přítomnosti. Z jejích 67 filmů se dochovalo 15 ( z toho 7 zvukových) A ještě pro ty, kteří by na film chtěli koukat kvůli zde zmiňované Ann Dvorak - nebýt IMDb, nevěděla bych, že se ve filmu vyskytne!

Její lékař (1933)

Zřejmě ne nadprůměrný film, ale příjemný ano. Koukala jsem na to hlavně kvůli Světle Svozilové a vůbec nelituji - jak mi tahle paní mohla tolik let unikat - nechápu! Hugo Haas je nesmírně sympaticky působící člověk, který i kdyby recitoval z telefonního seznamu, byl by "k sežrání". Lepší 3* za film jako celek.