• Western

Sail a Crooked Ship (1961)

Čtvrtá * je trošku osobní, ale je to fakt milý a vtipný film =)

Housewife (1934)

I když je zde Bette s Georgem Brentem, jehož mám k Bette velmi ráda, i když je zde milá a pohledná Ann Dvorak, film mě příliš nezaujal a nyní s odstupem času vím jen to, že jsem ho viděla. Podle mě je to typ filmu "vidět - užít - zapomenout".

Bordertown (1935)

Úžasně zblázněná Bette! Jako film mi Bordertown v hlavě příliš neuvázl, ale scény, kde Bette hlodá svědomí, si stále ještě vybavuju celkem přesně.

Of Human Bondage (1934)

Myslím, že za roli Mildred by si Bette Oscara zasloužila více než za roli ve filmu Dangerous.

Poznamenaná žena (1937)

Napínavé, nezdlouhavé.... podle mě lehce nadprůměr. A Bogart dokonce lehce změnil výraz, když mu Bette plakala na rameni!!!

Old Acquaintance (1943)

Velice sympatická role Bette Davis, které to velice slušelo, dobře "afektivní" Marion Hopkins...nevím řesně proč, ale napadlo srovnávat tento snímek se The Great Lie, a Old Acquaintance se mi líbilo ještě možná trochu víc.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Přijde mi naprosto jedinečné neobvyklé spojení velké teatrálnosti, určité poetiky, geniální hudby,"Rembrandtovských" dekorací, celkově hry s barvami a příběhu lidí, kteří jsou hrubí, zvrhlí, nechutní. Drsnost, hrubost, neomalenost a nehorázná vulgarita lidí, jejich mluvy spojená s pompézní dekorací, působivou hudbou, neokázalým prostředím. Neuvěřitelné a dokonalé. Když si na film vzpomenu, velmi jasně cítím fyzickou nepohodu, nevolnost, ale zároveň mě tahle "zvrhlost" něčím přitahovala. Koneckonců, kouknete-li na komentáře - film je velmi působivý - pozitivně i negativně...(a BTW ty negativní komentáře jsou mnohdy povrchně sprosté - jak je pak někdo má brát vážně?)

Color Me Dead (1969)

...asi moje chyba, ale nijak hluboce mě tento film nezaujal, ale musím uznat, že myšlenka je asi zajímavá.

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Snad nejkrásnější je díl, tedy "dvoudíl" , který vypráví o tom, jak se Gomez zamiloval do Morticie. Asi je to k smíchu, ale mě to až dojalo. A úchvatná byla i Carolyn, která zvládla zahrát obě sestry Frumpovy, které byly naprosto odlišné. Okouzlující je i vášeň, se kterou Gomez zbožňuje svou ženu, mám dojem, že John Astin musel pro Carolyn nějakou malou slabost mít i normálně =) Humor seriálu je milý a roztomilý, ale přesto ani neodolatelní Addamsovi nepřekonají "psaní" I Love Lucy.

Casablanca (1942)

:-( Pro mě to bylo trochu zklamání... sice jsem dala 4 *, cítila jsem z filmu určitou kvalitu, ale nepochopila jsem, proč je kolem toho filmu takový rozruch. Myslím, že v té době vznikaly lepší filmy, i když tehdy měl jistě co říct... A k tomu všemu jsem nikdy nepřišla na chuť Ingrid Bergmanové, která mi leze na nervy skoro vždy, když ji vidím. Bogart je taky stále stejný...Jen Claude Rains mě mile překvapil, zváště, když jsem jeho roli srovnala s Panem Skffingtonem nebo doktorem z Now, Voyager.