• Western

Dvě paní Carrollové (1947)

Asi trochu netypická role Barbary Stanwyck (žádná drsná Vance Jeffords z The Furies nebo chladná Phyllis Dietrichson z Pojistky smrti). S Bogartem jsou taková zvláštně vypadající dvojice, taková nesourodá, ale nijak zvlášť to nevadilo. Bogart tradiční, osobně mi přijde takový bezvýrazový, monotónní. Ale ano, do těch filmů, kde jsem ho viděla se tento "projev" hodil. Atmosféra filmu byla pro mě vyhovující. A asi nejvíc mě zaujala ta dívenka - Ann Carter.

V osidlech noci (1952)

Souhlas s uživatelem "Rob Roy" - charaktery se mi taky zdály velmi dobře propracované. Někdy se možná mluvilo až moc, ale každému ta slova významově seděla. Mimochodem, ještě než jsem se začala o Barbaru Stanwyck zabývat více a neznala jsem její role ani způsob hraní, vždy jsem si ji představovala přesně v takových rolích, jako byla právě Mae.

Remember the Night (1940)

Krásné, miloučké, spíš než salvy smíchu, vyvolává tento film vřelý usměv. Beulah Bondi a Elizabeth Patterson, jsou naprosto kouzelné a Barbara Stanwyck (souhlas s IQ Tiqe) má fascinující hlas a neskutečný sex-appeal. Vše jedním slovem: Příjemné.

Stella Dallas (1937)

5. * je jen a jenom pro Barbaru Stanwyck - proč za tohle nedostala Oscara, nechápu.

Promiňte, omyl (1948)

Ten konec je senzační - přiznám se, že jsem chvíli zůstala civět na obrazovku, než ten závěr ve mně dozněl. Ráda bych dala více hvězdiček, ale přeci jen mi tam něco chybělo (nebo přebývalo), děj mohl být o něco víc koncentrovanější.

Jeopardy (1953)

Moc jsem se na to těšila, ale film mě zklamal. Vše je takové těžkopádné, nucené a nevěrohodné, násilně šroubovaná zápletka. Možná je to moje hloupost, ale často jsem měla pocit, že kdyby postavy více přemýšleli, z problému by se dostaly lépe a rychleji...ale bohužel jejich zaslepené jednání jim předepisoval scénář.

Dítě na prodej (1998) (TV film)

Dle mého názoru velmi dobrý výkon Stockard Channing. A dokonce myslím, že i jako celek je tento televizní film nad průměrem.

Cena lásky (1998) (TV film)

Velmí příjemný, nevelký a trochu moralistický snímek. Žádné velké umění, občas se až moc kombinuje a tlačí na pilu, ale přesto po skončení filmu jsem měla příjemný, milý, poklidný pocit a vlastně proto jsem na to koukala. Stockard Channing je skvělá jako vždycky a Elaine Stritch je příjemným zpestřením.

Horalka (1960)

Pátou hvězdičkou dávám tehdy mladičké Sophii, které bylo 26 a já měla obavy, abych jí roli matky třináctileté dcery věřila a rozhodně jsem s jejím mládím neměla nejmenší problém, byla senzační! Naprosto zasloužený Oscar!